Të gjitha lajmet

UNITED - LEICESTER

United e nis me fitore

United e nis me fitore

10 Gusht, 2018 @22:08

Manchester United
Leicester City
Manchester United 2 : 1 Leicester City
P.Pogba (P) 3', L.Shaw 83' J.Vardy 90+2'

Old Trafford (Manchester)

Me fitore ka startuar sezoni i Manchester United në Premier League.

“Djajtë e Kuq” mposhtën 2-1 Leicester Cityn, derisa golat erdhën nga Paul Pogba dhe Luke Shaw. Për mysafirët golin e vetëm e shënoi Jamie Vardy, i cili u inkuadrua nga banka rezervë dhe shënoi pak para mbylljes së takimit.

TABELA AKTUALE PREMIER LEAGUE

Xhiron e ardhshme, United i shkon Brightonit, derisa Leicesteri e pret Wolvesin në shtëpi.

EREDIVISIE

Fillim i shkëlqyeshëm i Arbër Zenelit

Arkiva

10 Gusht, 2018 @20:53

Futbollisti kosovar i Heerenveen, Arbër Zeneli, ka hapur në...

ANALIZA

Ligue1 2018-19 – Parashikimi

10 Gusht, 2018 @18:10

Me Thomas Tuchel, PSG vetëm sa do të jetë më mirë se sezonet e...

ZYRTARE

Gjilani me përforcim nga Guatemala

Foto: SC Gjilani

10 Gusht, 2018 @18:00

Pas dy përforcimeve nga Trinidad & Tobago dhe Brazili, Gjilani sot...

EUROPA LEAGUE

Kukësi mposhtet me 3 diferencë

9 Gusht, 2018 @19:53

Me rezultat 5-2 është mposhtur skuadra e Kukësit në ndeshjen e...

ZYRTARE

Evertoni edhe dy përforcime nga Barcelona

9 Gusht, 2018 @17:16

Në ditën e fundit të afatit kalimtar në Premier League, Evertoni...

SUPERKUPA

Superkupa e Kosovës, info për biletat

BOROZANI / D.SH

9 Gusht, 2018 @17:02

Përmes një njoftimi për media nga FFK, janë bërë të ditura...

ZYRTARE

Evertoni edhe dy përforcime nga Barcelona

9 Gusht, 2018 @17:16

Në ditën e fundit të afatit kalimtar në Premier League, Evertoni...

ZYRTARE

Courtois në Real, Kepa e Kovacic tek Chelsea

9 Gusht, 2018 @11:50

Thibaut Courtois është portier i ri i Realit të Madridit. Belgu ka...

JOE HART

Nënshkruan, mbetet në Premier Ligë

7 Gusht, 2018 @17:23

Portieri 31 vjeçar i Manchester Cityt që ka përvojë edhe në...

ZYRTARE

Lucas Digne zyrtarisht te Evertoni

Foto: Everton FC

1 Gusht, 2018 @10:10

Që nga dita e sotme, Lucas Digne është zyrtarisht lojtar i...

PHILIPPE SANDLER

Talenti holandez, te Manchester City

Foto: ManCity/Official

1 Gusht, 2018 @7:31

Skuadra kampione e Anglisë, Manchester City, ka zyrtarizuar blerjen...

Të gjitha lajmet nga Premier League