Të gjitha lajmet

FA CUP: 1/2

United në finale të FA Cup

United në finale të FA Cup

21 Prill, 2018 @19:21

Manchester United
Tottenham Hotspur
Manchester United 2 : 1 Tottenham Hotspur
A.Sanchez 24', A.Herrera 62' D.Alli 11'

Wembley Stadium

Me fitoren e Manchester United është mbyllur gjysmëfinalja e parë e FA Cup.

“Djajtë e Kuq” zhvilluan një paraqitje mjaft të mirë dhe arritën ta mposhtin me përmbysje Tottenhamin, që në këtë takim kaloi i pari në epërsi pas golit të Dele Allit në minutën e 11’.

Alexis Sanchez dhe Ander Herrera shënuan për skuadrën e Jose Mourinhos, e cila pas fitores së sotme e siguroi finalen e 20 të FA Cup në histori të klubit.

Në finale, e cila luhet më 19 maj, United do të ndeshet me fituesin e duelit mes Chelseat dhe Southamptonit, duel i cili luhet nesër.

STUTTGART - WERDER BREMEN

Rashica 30 minuta, Werderi mposhtet

21 Prill, 2018 @16:24

Në humbjen e pësuar sot ndaj Stuttgartit, rreth 30 minuta për...

KEK-u - VUSHTRRIA

Barazim në Obiliq, mundësi e artë për Ballkanin

21 Prill, 2018 @16:15

Pa fitues është mbyllur dueli derbi i xhiros në Ligën e Parë të...

FERONIKELI - LIRIA

Pa gola në Drenas, por Liria ngjitet

BOROZANI / A.P

21 Prill, 2018 @15:58

Në takimin e zhvilluar në Drenas mes Feronikelit dhe Lirisë,...

GJILANI - TREPÇA '89

Kampioni mposhtet në Gjilan

21 Prill, 2018 @15:53

Me rezultat 2-0 u mbyll njëra nga dy ndeshjet e para të xhiros së...

5 PËR VIKEND

5 derbi për vikend

Graph. O.Kraja

21 Prill, 2018 @13:19

Manchester Utd – Tottenham (e shtunë, ora 6e15) Të dyjave iu...

SKY SPORTS PËR MENAXHERIN E ARSENALIT

Favoritët për trajner të Arsenalit

REUTERS/Arkiv

21 Prill, 2018 @10:57

Sky Sport ka dalë me një artikull ku ka bërë parashikimin e...

5 PËR VIKEND

5 derbi për vikend

Graph. O.Kraja

21 Prill, 2018 @13:19

Manchester Utd – Tottenham (e shtunë, ora 6e15) Të dyjave iu...

SKY SPORTS PËR MENAXHERIN E ARSENALIT

Favoritët për trajner të Arsenalit

REUTERS/Arkiv

21 Prill, 2018 @10:57

Sky Sport ka dalë me një artikull ku ka bërë parashikimin e...

ARSENE WENGER

Largohet

20 Prill, 2018 @10:21

Trajneri shumëvjeçar i Arsenalit, Arsene Wenger, para pak çastesh...

PREMIER LEAGUE

Skuadra më e mirë e sezonit në Premier League

19 Prill, 2018 @13:08

Pak javë para përfundimit, është publikuar skuadra më e mirë e...

ME PEP GUARDIOLËN

Manchester City zyrtarisht kampion

15 Prill, 2018 @18:21

Manchester City ka fituar titullin e Premier Ligës angleze edhe...

Të gjitha lajmet nga Premier League