Të gjitha lajmet

GRUPI A: UNITED - BASEL

United rikthehet me fitore

Foto: uefa.com

United rikthehet me fitore

12 Shtator, 2017 @21:43

Manchester United
Basel
Manchester United 3 : 0 Basel
M.Fellaini 35', R.Lukaku 53', M.Rashford 84'

Old Trafford

Pas mungesës në Champions League vitin e kaluar, Manchester United është rikthyer me fitore në garën më prestigjioze të futbollit evropian.

Gol në debutimin e tij personal në Champions shënoi Marcus Rashford, ndërsa dy golat tjerë erdhën nga Marouane Fellaini dhe Romelu Lukaku.

I vetmi shqetësim në këtë humbje të skuadrës së Jose Mourinhos është lëndimi i Paul Pogbas në pjesën e parë, i cili u largua nga loja për shkak të një tërheqjeje muskulore.

GRUPET CHAMPIONS LEAGUE

Duhet përmendur fakti që për Baselin sonte për gjatë gjithë ndeshjes luajti Taulant Xhaka, i cili u ndëshkua me karton të verdhë pak minuta para fundit, ndërsa vëllau i tij Graniti ishte i pranishëm në ‘Old Trafford’ për ta shikuar ndeshjen.

United tashmë i prin Grupit A falë golaverazhit më të mirë se CSKA e Moskës, e cila sonte fitoi 1-2 në transfertë te Benfica.

FERONIKELI-LLAPI

Pa gola, ndajnë kreun, rrezikojnë lidershipin

12 Shtator, 2017 @17:39

Ashtu sikurse nisi, ashtu edhe përfundoi ndeshja sa i përket...

FERONIKELI - LLAPI

Pa gola pas 45 minutave

12 Shtator, 2017 @16:19

Pas 45 minutave lojë në Drenas, rezultati mes Feronikelit dhe...

FERONIKELI - LLAPI

Feronikeli vs. Llapi, publikohen formacionet

12 Shtator, 2017 @15:14

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të...

XHIRO E KATËRT

Mesjava me Superligën e Kosovës

Foto; BOROZANI

12 Shtator, 2017 @14:21

Përveç ndeshjeve në Ligën e Kampionëve, kjo mesjavë na sjell...

SHKRUAN BBC

Celina: Gati për të startuar, Championship më i fortë se Eredivisie

12 Shtator, 2017 @13:36

Përmes një deklarate të dhënë për BBC, Bersant Celina ka...

CHAMPIONS LEAGUE

Rikthehet Liga e Kampionëve, Agolli, Hasi e Xhaka në akcion

12 Shtator, 2017 @13:27

Pas ndeshjeve kualifikuese që u zhvilluan gjatë verës, sonte nis...

WEST HAM - HUDDERSFIELD

Fitorja dhe pikët e para për Bilicin

Foto: premierleague/ facebook

11 Shtator, 2017 @22:03

Dy gola të shënuara brenda një 5 minutëshi (72’ dhe 77’) kanë...

BAYERN - REAL

Hap gjigand i kampionit drejt finales

Foto: championsleague/fb

25 Prill, 2018 @21:41

Real Madrid ka përmbysur epërsinë e hershme të Bayernit në...

ALEX OXLADE CHAMBERLAIN

Përfundon stinorin, humb edhe Botërorin

Foto: premierleague.com

25 Prill, 2018 @21:28

Futbollisti i Liverpoolit, Alex-Oxlade Chamberlain ka përfunduar...

LIVERPOOL - ROMA

Përkundër shkëlqimit të Liverpoolit, vendoset në Romë

Fotot: UEFAChampionsLeague/fb

24 Prill, 2018 @21:33

Dy golat e shënuara në dhjetë minutat e fundit të ndeshjes nga...

1/2: LIVERPOOL - ROMA

Liverpool vs. Roma, formacionet startuese

24 Prill, 2018 @18:31

Rreth 1 orë para ndeshjes, janë publikuar formacionet për skuadrat...

E FUNDIT

Risi në Ligën e Kampionëve, për ekipet kosovare

Foto: prishtinafc.com

24 Prill, 2018 @16:03

Gjatë seminarit që UEFA e organizoi këto ditë, për Ligën e...

Të gjitha lajmet nga Champions League