Të gjitha lajmet

MORGAN SCHNEIDERLIN

United shet Schneiderlinin

Morgan Schneiderlin (Francë) në duel me Bekim Balajn (Shqipëri) gjatë miqësores Franca-Shqipëria.

United shet Schneiderlinin

11 Janar, 2017 @0:34

Manchester United ka arritur marrëveshje me ekipin e kaltër nga Liverpooli, Everton, për shitjen e mesfushorit francez të ekipit, Morgan Schneiderlin.

Mesfushori 27 vjeçar do të shitet për 22 milionë funta kanë bërë të ditur mediat britanike sonte.

Schneiderlin u ble nga Manchester United në kohën e Louis Van Gaalit, në korrik të vitit 2015 për 25 milionë funta nga Southamptoni.

Ai ka zhvilluar 47 ndeshje për “djajt e kuq” nga Old Trafford, ndërsa këtë stinor nën drejtimin e Jose Mourinhos ka pasur 3 paraqitje në Premier Ligë.

Schneiderlin

“Schneiderlin është shumë afër Evertonit,” ka thënë ndër të tjera Mourinho sonte, pas fitores së ekipit të tij në kuadër të EFL Kupës, ku United mposhti Hull Cityn 2-0 me golat e Juan Matas dhe Marouane Fellainit në pjesë të dytë.

Trajneri i Evertonit, Ronald Koeman, kërkoi publikisht përforcime në ekip pas eliminimit nga Leicester City në kuadër të FA Kupës.

Everton ditë më parë siguroi edhe shërbimet e sulmuesit të talentuar nga Charlton, Ademola Lookman, për 11 milionë funta.

Ekipi nga Goodison Park është duke shqyrtuar mundësinë e blerjes së edhe një lojtari nga United. Fjala është për holandezin Memphis Depay, i cili kishte ardhur në Old Trafford nga PSV Eindhoven në maj të vitit 2015 për 25 milionë funta.

EFL CUP

9 radhazi, United afër finales

10 Janar, 2017 @23:56

Me rezultat 2-0 është mbyllur ndeshja e parë gjysmëfinale e EFL...

DONIS AVDIJAJ

Avdijaj titullar në miqësore me Schalken

10 Janar, 2017 @22:15

Talenti nga Kosova, Donis Avdijaj, ka filluar të ketë minutazh të...

GJELBRIM TAIPI

Taipi mbetet i lirë, shpreson në ditë më të mira

10 Janar, 2017 @20:06

Mesfushori shqiptar nga Bujanoci, Gjelbrim Taipi, më në fund e ka...

TRANSFER

Bujar Rama kalon te Trepça ‘89

10 Janar, 2017 @19:53

Mesfushori mitrovicas, Bujar Rama, është lojtari më i ri i...

GJILANI

Bora s’e ndal fillimin e stërvitjeve të Gjilanit

10 Janar, 2017 @19:47

Skuadra e Gjilanit sot në kushte të vështira ka zhvilluar seancën...

BUNDESLIGA

Mavraj në garë për mbrojtësin më të mirë

10 Janar, 2017 @19:38

Mërgim Mavraj është në garë për mbrojtësin më të në...

AMIR ABRASHI

Lajm i mirë nga Abrashi

10 Janar, 2017 @19:28

Mesfushori i kombëtares shqiptare, Amir Abrashi, ka marr lajm të...

AGON MEHMETI

Mehmeti në stërvitjen e parë me Gençlerbirligin

10 Janar, 2017 @19:18

Sulmuesi kosovar, Agon Mehmeti, sot ka zhvilluar seancën e parë...

RUSSIAN FOOTBALL NEWS

Bernard Berisha, ndër 50 më të mirët në Rusi

10 Janar, 2017 @19:11

Mesfushori ofansiv i Kosovës, Bernard Berisha, është përfshirë...

TRANSFER

Nga Bayerni te Schalke

10 Janar, 2017 @18:50

Mbrojtësi gjerman i Bayern Munchenit, Holger Badstuber, në pjesën...

WEST HAM UNITED

Shkarkohet Bilic, pritet Moyes

6 Nëntor, 2017 @15:23

Vjen shkarkimi për Slaven Bilic! Rezultatet e dobëta sivjet kanë...

CHELSEA - MANCHESTER UNITED

Morata vendos ndeshjen, United mposhtet në Londër

Foto: Sky Sports

5 Nëntor, 2017 @20:42

Me një gol të Alvaro Moratas me kokë, Chelsea ka arritur ta...

WEST HAM - LIVERPOOL

Liverpooli shkëlqen në Londër, Bilic vazhdon ‘lëkundjen’

Foto: Optajoe

4 Nëntor, 2017 @21:21

Me paraqitje fantastike dhe 4 gola të shënuara, Liverpooli e ka...

BERSANT CELINA

Bombë nga Celina, Ipswich fiton

Foto: itfc

4 Nëntor, 2017 @19:02

Bersant Celina, sulmuesi i reprezentacionit të Kosovës, ka shënuar...

STOKE-LEICESTER

Shaqiri shkëlqen me gol e asist

Foto: premierleague.com

4 Nëntor, 2017 @16:44

Xherdan Shaqiri ka shkëlqyer me skuadrën e tij sot në përballjen...

Të gjitha lajmet nga Premier League