Të gjitha lajmet

UNITED-EVERTON

United shpërthen në 10 minutëshin e fundit

United shpërthen në 10 minutëshin e fundit

17 Shtator, 2017 @18:25

Manchester United
Everton
Manchester United 4 : 0 Everton
A. Valencia 4', H. Mkhitaryan 83', R. Lukaku 89', A. Martial (PEN) 90'+2

Old Trafford, Mançester

Manchester United i është kthyer ritmit të golave të 2 javëve të para të Premier Ligës. Ekipi i Jose Mourinhos ka shënuar fitore 4-0 ndaj Evertonit sot në Old Trafford.

Antonio Valencia shënoi golin e hershëm për Unitedin për 1-0. Ky rezultat vazhdoi të jetë në semafor deri në 10 minutëshin e fundit të ndeshjes, kur United shpërtheu për të shënuar edhe tre herë në portën e të përzgjedhurve të Ronald Koemanit.

TABELA AKTUALE

Henrikh Mkhitaryan, Romelu Lukaku dhe Anthony Martial shënuan tre golat e vonshëm të djajve të kuq për fitoren 4-0 në fund.

FERIZAJI-VITIA

Kuka e Misini, ngrisin Ferizajin

Pamje nga arkivi

17 Shtator, 2017 @18:14

Dy gola të shënuara në pjesë të parë të ndeshjes kanë...

KOSOVA-KEK

KEK-u i pandalshëm

Lojtarët e KEK-ut pas fitores së sotme/ Foto: KF KEK

17 Shtator, 2017 @18:06

Skuadra e KEK-ut nga Obiliqi ka shënuar sot edhe fitoren e pestë me...

TREPÇA89-GJILANI

Gjilani me gjah të plotë nga Mitrovica

17 Shtator, 2017 @17:01

Gjilani i Arbnor Morinës ka vazhduar me rezultate të mira këtë...

VËLLAZNIMI-FERONIKELI

Faton Maloku shpëton Niklin në Gjakovë

17 Shtator, 2017 @16:56

Dueli ndërmjet Vëllaznimit dhe Feronikelit në Gjakovë ka...

DRITA-DRENICA

Pas 4 xhirosh, Drita gjen fitoren

17 Shtator, 2017 @16:30

Skuadra e Dritës ka gjetur fitoren e parë pas 4 xhirove sot....

CHELSEA - ARSENAL

Pa gola në derbin e Londrës

Foto: Squawka

17 Shtator, 2017 @15:25

Me tensione të zakonshme, me shumë raste për shënim, me një...

SHQIP NË BOTË

Lëndohet Amir Abrashi

17 Shtator, 2017 @15:03

Në takimin që Freiburgu po e luan momentalisht ndaj Leverkusenit,...

TREPÇA '89 - GJILANI

Trepça ‘89 - Gjilani, publikohen formacionet

17 Shtator, 2017 @14:50

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të...

HOFFENHEIM-HERTHA

Hertha ndal Hoffenheimin

Foto: Hoffenheim Official

17 Shtator, 2017 @14:41

Edhe pse Hoffenheim i Julius Nagelsmannit kishte mundësi që të...

SASSUOLO - JUVENTUS

Super Dybala, Juve merr kreun

17 Shtator, 2017 @13:17

Vazhdon super forma e argjentinasit Paulo Dybala! Me hat-trickun e...

ARTETA @ ARSENAL

Sot bisedimet

17 Maj, 2018 @11:12

Mediat angleze sot njoftojnë për takimin që do të mbahet mes...

FINALJA E CHAMPIONSHIPIT

Njëri do të rikthehet

16 Maj, 2018 @16:39

Janë përcaktuar ekipet që do të luftojnë në finalen e madhe të...

WEST HAM UNITED

Largohet David Moyes

16 Maj, 2018 @13:53

Pas lajmit për largimin e Sam Allardycet nga Evertoni, edhe një...

SAM ALLARDYCE

Pas 6 muajve, u largua

16 Maj, 2018 @11:20

Trajneri 63 vjeçar që ka pasur kontratë deri më qershor të vitit...

PREMIER LEAGUE

Befason Premier League, hap afatin kalimtar të enjten

14 Maj, 2018 @17:33

Një lajm befasues vjen nga Anglia! Afati kalimtar i verës në...

Të gjitha lajmet nga Premier League