Të gjitha lajmet

QENDRA NË PRIZREN

Urim Zenelaj rikthehet te Bashkimi

BOROZANI/Arkiv/Erdis Driza

Urim Zenelaj rikthehet te Bashkimi

12 Shtator, 2017 @21:18

Urim Zenelaj rikthehet te Bashkimi

Pas 4 stinorëve, qendra gjigande e basketbollit vendor, Urim Zenelaj, i është rikthyer Bashkimit, ka bërë të ditur ekipi prizrenas përmes një njoftimi në faqen zyrtare të ekipit në Facebook.

Zenelaj 212 centimetra i gjatë, kishte lënë Bashkimin vite më parë, për të kaluar te atëherë RTV 21, prej ku pastaj luajti edhe për Yllin e Sigal Prishtinën, me të cilën fitoi titullin kampion dhe kupën e Kosovës.

STATISTIKA

Qendra Zenelaj, që është pjesë edhe e reprezentacionit të Kosovës, në stinorin e kaluar ka shënuar ka qenë koshashënuesi i 15 më i mirë i Superligës, me 335 pikë ndërsa ka pasur mesatare prej 11.1 pikësh për ndeshje.

Ai gjithashtu ka rrëmbyer 210 topa nën kosh vetëm në vjeshtën e stinorit të kaluar sa ishte te Ylli, ku kishte mesatare të madhe minutash për ndeshje.

VENDORI I DYTË

Zenelaj është përforcimi i dytë vendor i Bashkimit për stinorin e ri, pas Samir Zekiqit që vjen nga Trepça.

Bashkimi është përndryshe ekipi i vetëm nga Kosova që do të merr pjesë në BIBL këtë stinor.

 

1/4: GJERMANIA - SPANJA

Spanja, gjysmëfinalistja e parë

Foto: fiba.com

12 Shtator, 2017 @19:27

Spanja është gjysmëfinalistja e parë e EuroBasket2017! ‘Furia e...

THE BEST PERFORMANCES OF TOP 16

TOP 5 nga e teta e finales së Eurobasket 2017

Aleksei Shved, ylli i Rusisë/ Fotot: fiba.com

11 Shtator, 2017 @23:31

Basketbollisti i Rusisë, Alexey Shved, është përzgjedhur...

ZYRTARE

Tirana ndëpren bashkëpunimin me Milatovic para sezonit të ri

11 Shtator, 2017 @20:34

Përmes një deklarate zyrtare, klubi i Tiranës ka njoftuar...

1/8: KROACIA - RUSIA

Rusia deklason Kroacinë, në pjesë të dytë

fiba.com

10 Shtator, 2017 @22:34

Rusia sonte me lehtësi e kaloi Kroacinë duke e mposhtur bindshëm...

1/8: SPANJA - TURQIA

Spanja nuk ndalet, vazhdon drejt çerekfinales

fiba.com

10 Shtator, 2017 @20:16

Me lojë të mirë dhe pa shumë probleme, përfaqësuesja e Spanjës...

1/8 E FINALES

Serbët arrijnë çerekfinalen

Foto: fiba.com

10 Shtator, 2017 @16:01

Serbia ka arritur çerekfinalen e Eurobasket 2017, duke e mposhtur...

1/8: LETONIA - MALI I ZI

Letonia arrin çerekfinalen

Foto: fiba.com

10 Shtator, 2017 @13:14

Pas fitores së shënuar sot, Letonia ka arritur të kualifikohet në...

1/8: LITUANIA - GREQIA

Befasia e radhës, Greqia eliminon Lituaninë

Foto: fiba.com

9 Shtator, 2017 @22:13

Pas eliminimit të Francës, vjen edhe befasia e dytë e ditës....

1/8 E FINALES

Italia në çerekfinale, eliminon Finlandën

Foto: fiba.com

9 Shtator, 2017 @19:16

Marco Belinelli me saktësi prej 63% për tre pikë, bashkë me Luigi...

1/8: GJERMANIA - FRANCA

Vjen befasia, Gjermania eliminon Francën

Foto: fiba.com

9 Shtator, 2017 @16:05

Me të filluar faza e eliminimit direkt, vjen edhe befasia e parë...

SIGAL PRISHTINA - PEJA

Prishtina, lehtë ndaj Pejës

FOTO: Arkiv

11 Nëntor, 2017 @19:51

Sigal Prishtina, pa u lodhur fare, e regjistroi fitoren e tetë të...

TREPÇA - KERASAN PRISHTINA

Trepça i revanshohet Kerasanit

BOROZANI/ A. P.

11 Nëntor, 2017 @19:45

Skuadra mitrovicase, Trepça, e cila në ndeshjen e parë të...

RAHOVECI - YLLI

Rahoveci, përsëri më i mirë se Ylli

Foto: KBRahoveci/ Facebook

11 Nëntor, 2017 @18:50

Sikurse në ndeshjen e parë në këtë stinor, edhe në të dytën...

FORMACIONET: SIGALPRISHTINA-PEJA

5-shet startuese: Prishtina-Peja

11 Nëntor, 2017 @18:00

Para ndeshjes Sigal Prishtina - Peja, trajnerët përkatës të...

FORMACIONET: TREPÇA-KERASAN

5-shet startuese: Trepça-Kerasan

11 Nëntor, 2017 @17:56

Para ndeshjes Trepça - Kerasan Prishtina, trajnerët përkatës të...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga