Të gjitha lajmet

GRUPI A: URUGUAJI - ARABIA SAUDITE

Uruguaji kalon tutje, Arabia në shtëpi

Uruguaji kalon tutje, Arabia në shtëpi

20 Qershor, 2018 @18:00

Uruguaji
Arabia Saudite
Uruguaji 1 : 0 Arabia Saudite
Luis SUAREZ 23'

Rostov Arena (Rostov)

Pas Rusisë, përfaqësuesja e dytë që ka siguruar plasmanin në 1/8 e finales është Uruguaji.

Edhe pse me lojë më të dobët se që pritej, Uruguaji e mposhti 1-0 Arabinë Saudite, për ta eliminuar këtë të fundit nga ky kampionat botëror dhe për ta kualifikuar veten në fazën tjetër.

Goli i ameriko-latinëve erdhi pas gabimit të portierit arab, ku më së miri në zonë u gjend Luis Suarez, i cili shënoi në paraqitjen e tij të 100-të me fanellën e Uruguajit.

ORARI DHE TABELAT - RUSSIA 2018

Kështu, në xhiron e fundit në Grupin A, Rusia dhe Uruguaji do të luftojnë mes vete për vendin e parë të grupit, ndërsa falë golaverazhit, Rusisë i konvenon edhe barazimi për ta mbyllur fazën grupore në vendin e parë.

11-SHET: URUGUAJI - ARABIA SAUDITE

Formacionet: Uruguaji - Arabia S.

Foto: FIFA/fb

20 Qershor, 2018 @15:18

Uruguaji pas pak fillon ndeshjen e dytë të Grupit A në Botëror,...

GRUPI A: PORTUGALIA-MAROKU

Cristiano Ronaldo eliminon Marokun

Foto: FIFA/fb

20 Qershor, 2018 @15:07

Ka mjaftuar një gol i shpejtë, i shënuar në fillim të ndeshjes,...

11-SHET: PORTUGALIA - MAROKU

Formacionet: Portugalia - Maroku

Foto: FIFA

20 Qershor, 2018 @11:59

Para pak çastesh kanë dalë në publik 11-shet startuese të...

SHORTI I EUROPALIGËS

Pas Gjibraltarit, Prishtina në Luksemburg

20 Qershor, 2018 @11:47

Prishtina sot ka kuptuar edhe rivalin potencial në kuadër të...

BRAZILI 2014

Gaucho da Copa

Fotot: GoogleImages/ Youtube/ FIFA/

20 Qershor, 2018 @9:00

Kupa e Botës në Amerikën Jugore do të kthehej pas 36 viteve....

ALUSH GAVAZAJ

Liria mbetet pa Gavazajn

Foto: prishtinafc.com

20 Qershor, 2018 @7:42

Derisa Feronikeli nuk ka të ndalur në përforcime, në anën...

DITARI RUS (6)

Treni rus dhe dështakët e garave të mëdha

Foto: FIFA/fb

19 Qershor, 2018 @21:12

Tre duelet e ditës së gjashtë të Botërorit, në përmbledhjen...

11-SHET: URUGUAJI - ARABIA SAUDITE

Formacionet: Uruguaji - Arabia S.

Foto: FIFA/fb

20 Qershor, 2018 @15:18

Uruguaji pas pak fillon ndeshjen e dytë të Grupit A në Botëror,...

GRUPI A: PORTUGALIA-MAROKU

Cristiano Ronaldo eliminon Marokun

Foto: FIFA/fb

20 Qershor, 2018 @15:07

Ka mjaftuar një gol i shpejtë, i shënuar në fillim të ndeshjes,...

11-SHET: PORTUGALIA - MAROKU

Formacionet: Portugalia - Maroku

Foto: FIFA

20 Qershor, 2018 @11:59

Para pak çastesh kanë dalë në publik 11-shet startuese të...

BRAZILI 2014

Gaucho da Copa

Fotot: GoogleImages/ Youtube/ FIFA/

20 Qershor, 2018 @9:00

Kupa e Botës në Amerikën Jugore do të kthehej pas 36 viteve....

DITARI RUS (6)

Treni rus dhe dështakët e garave të mëdha

Foto: FIFA/fb

19 Qershor, 2018 @21:12

Tre duelet e ditës së gjashtë të Botërorit, në përmbledhjen...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018