Të gjitha lajmet

GRUPI A: URUGUAJI - RUSIA

Uruguaji mposht nikoqirin për lidership

Uruguaji mposht nikoqirin për lidership

25 Qershor, 2018 @16:45

Uruguaji
Rusia
Uruguaji 3 : 0 Rusia
L.Suarez 10', D.Cheryshev (AG) 23', E.Cavani 90'

Cosmos Arena (Samara)

Pas dy fitoreve në dy ndeshjet e para, nikoqiri i turneut është mposhtur në ndeshjen e tretë të Grupit A.

Ishte Uruguaji ai që arriti ta mposhtë Rusinë sot, për ta mbyllur kështu Grupin A në vendin e parë.

ORARI DHE TABELAT - RUSSIA 2018

Suarez shënoi nga gjuajtja e lirë për 1-0, ndërsa epërsia e ameriko-latinëve u dyfishua nga autogoli i Cheryshevit të rusëve. Pak para se të mbyllej ndeshja, për 3-0 shënoi Edinson Cavani dhe ndeshja u mbyll me këtë rezultat.

Kështu, Uruguaji në 1/8 e finales luan me vendin e dytë të Grupit B, derisa Rusia luan me vendin e parë të po të njëjtit grup.

a

11-SHET

Formacionet: Uruguaji - Rusia

25 Qershor, 2018 @14:34

Janë publikuar formacionet startuese të Uruguajit dhe të Rusisë.

11-SHET

Formacionet: Arabia Saudite - Egjipti

25 Qershor, 2018 @14:28

Janë publikuar formacionet startuese të Arabisë Saudite dhe të...

ENIS BARDHI

Talenti shkupjan prej La Ligas mund të shkojë në Turqi

25 Qershor, 2018 @10:35

Mesfushori shkupjan i Levantes, Enis Bardhi, që bëri emër që në...

DITARI RUS (10)

Tre luanët do të mbesin pa titull

Fotot: FIFA & Squawka

24 Qershor, 2018 @21:17

Gjashtë gola, het-trik i Harry Kane, dy gola nga John Stones, një...

GRUPI H: POLONIA - KOLUMBIA

Kolumbia shpreson, Polonia eliminohet

Fotot: FIFA/fb

24 Qershor, 2018 @20:41

Tashmë është ndezur edhe Grupi H. Kolumbia me fitore bindëse ndaj...

11-SHET

Formacionet: Polonia - Kolumbia

24 Qershor, 2018 @18:23

Janë publikuar formacionet startuese të Polonisë dhe të...

GRUPI H: JAPONIA - SENEGALI

Pa fitues por me avantazh

Foto: fifa.com

24 Qershor, 2018 @18:19

Nuk doli fitues nga dueli Japonia - Senegali, që përfundoi me...

11-SHET: JAPONIA-SENEGALI

Formacionet: Japonia-Senegali

Foto: FIFA/fb

24 Qershor, 2018 @15:08

Janë publikuar 11-shet startuese të ndeshjes së radhës ndërmjet...

GRUPI B: IRANI-PORTUGALIA

Ronaldo dhe Irani përfshihen në VAR, para se portugezët të kualifikohen

25 Qershor, 2018 @21:17

VAR-i dhe referi kryesor i ndeshjes, Enrique Caceres, kanë marrë...

GRUPI B: SPANJA-MAROKU

Spanja shpëton nga humbja, kualifikohet si lidere

25 Qershor, 2018 @21:06

Ish-kampionët e Botës, spanjollët, kanë shpëtuar sonte nga një...

ALBANIAN WAY

Nis kampanja për pagesën e gjobës së Shaqirit, Xhakës e Lichtsteinerit

25 Qershor, 2018 @19:47

Menjëherë pas shqiptimit të gjobës nga FIFA për sjellje...

GJOBAT E FIFAs

Serbia gjobitet edhe më rëndë

25 Qershor, 2018 @18:58

Përveç gjobave të shqiptuara për Granit Xhakën, Xherdan Shaqirin...

11-SHET

Formacionet: Spanja - Maroko

25 Qershor, 2018 @18:11

Janë publikuar formacionet startuese të Spanjës dhe të Marokos.

Të gjitha lajmet nga Russia 2018