Të gjitha lajmet

GAME 3: PENZA - BASHKIMI

Vajzat e Bashkimit kampione të Kosovës!

BOROZANI / A.P

Vajzat e Bashkimit kampione të Kosovës!

3 Maj, 2018 @18:05

Penza
Bashkimi F
Penza 50 : 77 Bashkimi F
Jeta ZEKA 22 pikë Khadija BROWN 29 pikë

Palestra "Karagaç", Pejë

Vajzat e Bashkimit janë zyrtarisht kampione të Kosovës për sezonin 2017/2018 të Superligës së femrave në basketboll.

Pas 2 fitoreve në dy duelet e para, vashat prizrenase e fituan edhe takimin e tretë të serisë në Pejë, për ta fituar kështu bindshëm titullin kampion.

Ndeshja e sontme kaloi me lehtësi për skuadrën e drejtuar nga Ilmen Bajra, derisa rezultati përfundimtar në fund ishte 50-77.

SKEMA E PLAY OFF-IT

Më të dalluarat në fitoren e sontme të Bashkimit ishin Khadija Brown (29 pikë, 19 kërcime, 7 asistime, 4 vjedhje të topit, 1 bllokadë), Gresa Gashi (13 pikë, 5 kërcime, 2 bllokada, 1 asistim) dhe Anastasia Williams (12 pikë, 16 kërcime, 3 asistime, 3 bllokada), derisa te Penza u veçua Jeta Zeka me 22 pikë, 2 vjedhje të topit, 1 asistim e 1 bllokadë.

Siç dihet, Penza deri sonte ishte kampione në fuqi e Kosovës, ndërsa në anën tjetër ky është titulli i parë i vajzave të Bashkimit që nga sezoni 2009/2010.

GAME 2: ROCKETS - JAZZ

Barazojnë serinë

Foto: UtahJazz/twitter

3 Maj, 2018 @10:44

Fitorja me rezultat 116-108 e Utah Jazz kundër Houston Rockets,...

FIBA EUROPE CUP FINAL

Reyer Venezia triumfon në FIBA Europe Cup

2 Maj, 2018 @22:01

Me fitore edhe në ndeshjen e dytë finale, 81-79 sonte, Umana Reyer...

GAME 3: RAHOVECI-BASHKIMI

Finalisti i parë, Bashkimi

2 Maj, 2018 @20:41

Me fitore edhe në ndeshjen e tretë të serisë gjysmëfinale,...

PLAYOUT: KALAJA-BOREA

Arritje historike, Kalaja në Superligë

2 Maj, 2018 @19:56

Qyteti i Prizrenit prej stinorit të ardhshëm do të ketë dy ekipe...

FORMACIONET STARTUESE

5-shet: Rahoveci-Bashkimi

2 Maj, 2018 @18:31

Para fillimit të ndeshjes së tretë të serisë gjysmëfinale të...

FINAL SERIES, GAME 3

Penza-Bashkimi, dueli i tretë i finales

BOROZANI/ A. P.

2 Maj, 2018 @10:31

Vashat e Bashkimit janë shumë afër për të sjellë titullin e...

FINAL SERIES, GAME 3

Penza-Bashkimi, dueli i tretë i finales

BOROZANI/ A. P.

2 Maj, 2018 @10:31

Vashat e Bashkimit janë shumë afër për të sjellë titullin e...

GAME 2: BASHKIMI (F) - PENZA (F)

Një fitore larg titullit

BOROZANI/ Arian Paçarizi

28 Prill, 2018 @20:12

Vashave të Bashkimit i duhet vetëm edhe një fitore për ta...

LIGA E FEMRAVE: FINALJA

Federata merr vendimin për ndeshjen e ndërprerë

BOROZANI / A.P

27 Prill, 2018 @17:57

Një ditë pas ndeshjes së parë finale mes Penzës dhe Bashkimit,...

GAME 1: PENZA-BASHKIMI

Ndërpritet ndeshja e parë finale

BOROZANI/A.P./Arkiv

26 Prill, 2018 @20:59

Ndeshja e parë finale ndërmjet Penzës dhe Bashkimit është...

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Penza - Bashkimi

BOROZANI/ A.P

26 Prill, 2018 @17:11

Janë publikuar pesëshet e para të Penzës dhe të Bashkimit. ...

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave