Të gjitha lajmet

KOSOVA U16 - FEMRAT

Vajzat e Kosovës U16 drejt Irlandës Veriore

Foto: FFK

Vajzat e Kosovës U16 drejt Irlandës Veriore

Teksti: FFK

9 Prill, 2018 @19:50

Përfaqësuesjaja e Kosovës U16 në konkurrecën e femrave nesër do të udhëtojë në Irlandën e Veriut, ku do të marrë pjesë në Turneun Zhvillimor U16, që organizohet nën përkujdesjen e UEFA-së, e që ka si qëllim të ndihmojë ekipet kombëtare në zhvillimin e mëtutjeshëm të kësaj grupmoshe.

Ashtu sikurse në konkurrencën e meshkujve, edhe tek femrat pjesë e këtij turneu do të jenë përfaqësueset e njëjta: Irlanda Veriore, Kosova, Luksemburgu dhe Ishujt Faroe.

Ndeshjen e parë Kosova do ta zhvillojë më 11 prill në orën 20:00 kundër Irlandës Veriore, ndeshjen e dytë më 13 prill në orën 16:00 do të luajë me Ishujt Faroe, derisa më 15 prill, në orën 12:00 do të ballafaqohet me Luksemburgun.

Lista e futbollisteve të ftuara për këto ndeshje:

1. Indrita Starabanja
2. Fjolla Veseli
3. Agnesa Tahiri
4. Rrezona Ramadani
5. Arbnore Basha
6. Tringë Nevzati
7. Fjolla Muja
8. Anita Haziri
9. Anitë Sejdiu
10. Erolinda Hyseni
11. Njomza Osmani
12. Xheneta Hashani
13. Liridona Leka
14. Lumbardha Misini
15. Fortesa Berisha
16. Edona Gecaj
17. Albulena Fejza
18. Dafina Bytyqi
19 .Ylberina Berishaj
20. Elmedina Avdili

CHAMPIONS LEAGUE

Lajm i mirë për Liverpoolin, Salah në stërvitje

9 Prill, 2018 @19:37

Pas lëndimit të pësuar në ndeshjen e parë çerekfinale ndaj City...

FLAMURTARI - PRISHTINA

Prishtina fiton derbin e kryeqytetit, vazhdon ndjekjen e kreut

Foto: FC Prishtina

9 Prill, 2018 @14:53

Në derbin e kryeqytetit dhe njëkohësisht ndeshjen përmbyllëse...

FORMACIONET STARTUESE

11-shet: Flamurtari - Prishtina

9 Prill, 2018 @12:55

Janë publikuar 11shet startuese të Flamurtarit dhe të Prishtinës:...

TURNEU ZHVILLIMOR U16

Luksemburgu U16 mposht Kosovën U16

Foto: FFK

8 Prill, 2018 @21:05

Kosova U16 sot ka zhvilluar edhe ndeshjen e tretë dhe të fundit në...

BALLKANI-RAHOVECI

Ballkani fiton, pranë kreut

8 Prill, 2018 @15:20

Fitore tepër e rëndësishme për Ballkanin e Suharekës sot, në...

MIQËSORE

Konfirmohet data për “vëllazëroren” Kosovë-Shqipëri

BOROZANI

27 Prill, 2018 @20:50

Miqësora apo më mirë thënë “vëllazorja” e shumë-përfolur...

EKSKLUZIVE

Shala: Këto klube janë në proces të licensimit

16 Prill, 2018 @21:11

Pak para përfundimit të stinorit 2017/18 në Superligë të...

FIFA RANKING - PRILL 2018

Kosova ngritet për 24 pozita në renditjen e FIFAs

Foto: FFK

12 Prill, 2018 @9:53

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll ka shënuar ngritjen më të...

TURNEU ZHVILLIMOR U16

Luksemburgu U16 mposht Kosovën U16

Foto: FFK

8 Prill, 2018 @21:05

Kosova U16 sot ka zhvilluar edhe ndeshjen e tretë dhe të fundit në...

VEDAT MURIQI

Muriqi afron Rizen drejt Superligës

8 Prill, 2018 @12:57

Sulmuesi i reprezentacionit të Kosovës, Vedat Muriqi, ka shënuar...

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja