Të gjitha lajmet

FEMRAT U19

Vajzat U19 një ditë para ndeshjes ndaj gjermaneve

Pamje nga stërvitjet e djeshme të vajzave U19 të Kosovës/ Foto: FFK

Vajzat U19 një ditë para ndeshjes ndaj gjermaneve

11 Shtator, 2017 @7:27

Përfaqësuesja e Kosovës U19 në futboll, ka mbajtur seancën e parë stërvitore dje në Duisburg të Gjermanisë, ku përzgjedhësi Kushtrim Munishi bashkë me shtabin teknik u përqendruan në aspektin tekniko-taktik të lojës në mbrojtje dhe në sulm.

Mjeku i përfaqësueses U19 të vajzave, Milazim Gjocaj, ka bërë të ditur se nga ana fizike dhe shëndetësore të gjitha lojtaret e Kosovës janë të gatshme për lojë.

Kurse trajneri Megzon Visoka ka deklaruar se vajzat do të mundohen që të aplikojnë strategjinë e ushtruar për t’iu kundërvënë bashkmoshatareve gjermane.

visoka

“Kemi pasur në stërvitje me theks kryesisht taktik duke ushtruar shumë situata në lojë. E dimë që kemi një kundërshtar jashtëzakonisht të fortë, por ne do të përgatisim strategjinë tonë në mënyrë që me sukses të i kundërvihemi Kombëtares gjermane,” ka thënë Visoka para ndeshjes së nesërme.

Vajzat U19 janë në një grup me Gjermaninë, Islandën dhe Malin e Zi, në kualifikime për europian. Ndërsa duelin e parë e zhvillojnë ndaj Gjermanisë U19 nesër me fillim në ora 16:00 në Leichtathletikstadion të Duisburgut.

LAÇI-PARTIZANI

Laçi me 2 gola i uron mirëseardhje Iulianos në Shqipëri

Foto: nga arkivi

10 Shtator, 2017 @20:18

Para fillimit të stinorit nisën me shumë bujë dhe me disa...

FERIZAJI-VUSHTRRIA

Muhabi Bushi vendos derbin, Ferizaji njofton me humbje Vushtrrinë

Foto: nga arkivi

10 Shtator, 2017 @20:02

Skuadra e Ferizajit ka fituar derbin e sotëm të Ligës së Parë...

TREPÇA89-DRENICA

Florent Hasani vendos, kampioni fiton

10 Shtator, 2017 @17:18

Futbollisti i reprezentacionit të Kosovës U21, Florent Hasani ka...

VËLLAZNIMI-VLLAZNIA

Vëllaznimi i sigurt në shtëpi

10 Shtator, 2017 @17:13

Kuqezinjtë e Gjakovës kanë arritur të shënojnë fitoren e dytë...

LAZIO-MILAN

Immobile hat-trick, Lazio njofton Milanin me humbje të thellë

10 Shtator, 2017 @16:56

Me rezultat të thellë 4-1 ka përfunduar takimi mes Lazios dhe...

INTER-SPAL

Icardi-Perisic mbajnë Interin perfekt

10 Shtator, 2017 @14:28

Dyshja në formë e neroazzurrëve, Mauro Icardi dhe Ivan Perisic,...

LAZIO - MILAN

Megjithatë ndeshja zhvillohet

10 Shtator, 2017 @12:56

Edhe pse fillimisht u vendos që ndeshja të mos zhvillohet sot, me...

SHQIP

Arbër Zeneli me supergol ndaj PSV-së

10 Shtator, 2017 @11:41

Në takimin e parë të ditës në Eredivisien holandeze, Arbër...

SERIE A

Konfirmohet: Shtyhet ndeshja Lazio-Milan

Foto: football-italia.net

10 Shtator, 2017 @11:15

Për shkak të kushteve të vështira atmosferike, me shiun që ka...

BARCELONA - ESPANYOL

Barca s’gabon, +4 ndaj Realit

9 Shtator, 2017 @21:39

Një hat-trick i Messit dhe nga një gol nga Pique e Suarez ishin më...

KOSOVA-MALIiZI

Kosovaret mposhtin malazezet

26 Nëntor, 2017 @15:34

Futbollistet e përfaqësueses së femrave të Kosovës kanë arritur...

KOSOVA U17 - RUSIA U17

Kosova U17 përfundon e katërta në turneun egjean

Foto: FFK

25 Nëntor, 2017 @16:18

Përfaqësuesja e Kosovës U17 në futboll ka përfunduar e katërta...

PËRFAQËSUESJA U17

Kosova U17 mposht Shqipërinë, në luftë për vendin e tretë

Foto: FFK

23 Nëntor, 2017 @19:01

Pas fitores ndaj Azerbejxhanit, Kosova U17 sot e ka mposhtur...

FIFA RANKING, NËNTOR 2017

Kosova ngritet për 9 pozita

Foto: FFK

23 Nëntor, 2017 @12:50

Fitorja me gola e Kosovës ndaj Letonisë në miqësoren e zhvilluar...

KOSOVA U17 - AZERBEJXHANI U17

Vjen fitorja e parë e Kosovës U17 në Turqi

Foto: FFK

21 Nëntor, 2017 @14:08

Futbollistët e Kosovës U17 që po drejtohen nga Besnik Kollari,...

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja