Të gjitha lajmet

TRANSFER

Valdet Rama transferohet në Kinë

Valdet Rama transferohet në Kinë

8 Korrik, 2017 @17:21

Futbollisti kosovar, Valdet Rama, karrierën e tij do ta vazhdojë në futbollin kinez.

Rama ka nënshkruar kontratë dyvjeçare me skuadrën Yanbian FC, e cila garon në Superligën e Kinës.

29 vjeçar kishte mbetur lojtar i lirë pas skadimit të kontratës me skuadrës Wurzberger Kickers, me të cilën luajti në stinorin e fundit.

STADIUMI I PRISHTINËS

Pa Qeveri, stadiumi s’bëhet. FFK s’rrezikon, ndeshjet në Shkodër

Loro Boriçi, mbetet shtëpi e Kosovës deri në fund të kualifikimeve për Rusia 2018

8 Korrik, 2017 @15:13

Për shkak se punët në stadiumin e Prishtinës, nuk po shkojnë në...

ZYRTARE

Fatih Karahoda kalon te Gjilani

BOROZANI/ Arian Paçarizi

7 Korrik, 2017 @22:05

Sulmuesi i deritashëm i Besës, Fatih Karahoda, arriti marrëveshje...

ZYRTARE

Enis Zabërxha transferohet te Drenica

7 Korrik, 2017 @21:53

Ish-futbollisti i Trepçës dhe i shumë skuadrave në Kosovë, Enis...

ARSENAL

Mertesacker vitin tjetër me detyrë të re

7 Korrik, 2017 @15:03

Lojtari gjerman i Arsenalit, Per Mertesacker, që nga viti tjetër do...

ÇLIRIM RAMADANI

Talenti i Hajvalisë, te Llapi

7 Korrik, 2017 @14:52

Futbollisti i ri dhe i talentuar, Çlirim Ramadani, që stinorin e...

HAMMERS

Bilic refuzon Iheanachon

7 Korrik, 2017 @14:36

Trajneri kroat i West Ham Unitedit, Slaven Bilic, ka refuzuar...

ARTIM POLLOZHANI

Pollozhani te Flamurtari

7 Korrik, 2017 @14:07

Skuadra e Flamurtarit, që po drejtohet aktualisht nga trajneri i...

EKIPET KOSOVARE

4 ndeshje, 4 disfata në debutim te garat e UEFA-së

Pamje nga Prishtina-Norrkoping/ Foto: prishtinafc.com

7 Korrik, 2017 @13:39

Ekipet kosovare debutuan në arënën ndërkombëtare këtë vit....

LEGJENDA E KLUBIT

Boban: Milan s’më bind

7 Korrik, 2017 @13:03

Ish ylli i ekipit të Milanit nga vitet e 90-ta të shekullit të...

TURQI

Trabzon zyrtarizon lojtarin e Milanit

7 Korrik, 2017 @12:57

Skuadra turke, Trabzonspor, ka arritur marrëveshje me lojtarin...

IRLANDA-DANIMARKA

Eriksen me hat-trick çon danezët në Botëror

Fotot: uefa.com

14 Nëntor, 2017 @23:34

Mesfushori i shkëlqyeshëm i Tottenham Hotspur, Christian Eriksen,...

KOSOVA U21

Pa fitues mes Azerbejxhanit e Kosovës U21

14 Nëntor, 2017 @17:53

Pa gola është mbyllur dueli i zhvilluar sot mes Azerbejxhanit U21...

MJEKËSI SPORTIVE

Lëndimet tek sportistët - rehabilitimi i hershëm apo i vonshëm?

14 Nëntor, 2017 @17:09

Problematika më e madhe e sportistëve në vendin tonë është koha...

FORMACIONET U21: AZE-KOS

11-shet: AzerbejxhaniU21 - KosovaU21

Rafet Prekazi, selektor i Kosovës U21/ Foto: FFK

14 Nëntor, 2017 @15:42

Rafet Prekazi ka përcaktuar 11-shen e Kosovës që do t’i vihet...

ITALIA-SUEDIA

Pas gati 60 vitesh, Italia mbetet pa Botëror

13 Nëntor, 2017 @23:43

Suedia është përfaqësuesja e parafundit nga Europa që ka...

Të gjitha lajmet nga International