Të gjitha lajmet

VALON BERISHA

Valon Berisha: Luftuam deri në fund

Valon Berisha: Luftuam deri në fund

24 Mars, 2017 @23:05

Njëri prej lojtarëve që ishte ndër më të mirët në fushë sonte te përfaqësuesja e Kosovës, Valon Berisha, pas ndeshjes me Islandën tha se skuadra luftoi deri në fund dhe luajti me zemër.

“Luftuam deri në fund. Treguam se kemi karakter. Kjo ishte ndeshja më e mirë e jona. Luajtëm me zemër. Lejuam kundërshtarin të shënojë gola të lehta, të cilët më pas na kushtuan shumë. Jemi munduar të fitojmë, por fati na mungoi,” tha numri 14 i përfaqësueses së Kosovës.

ALBERT BUNJAKI

Bunjaki: Dominuam me lojë fizike

BOROZANI/ Erdis Driza

24 Mars, 2017 @23:01

Përzgjedhësi i Kosovës, Albert Bunjaki, pas ndeshjes me Islandën...

ITALIA - SHQIPËRIA

S’ka pikë në Itali për Shqipërinë

24 Mars, 2017 @22:45

Shqipëria ka pësuar humbjen e tretë në kualifikimet për...

KOSOVA - ISLANDA

Loja e mirë vazhdon, rezultat nuk ka!

24 Mars, 2017 @22:45

Me humbje u mbyll edhe takimi i katërt me radhë për Kosovën në...

VIDEO: ITA-ALB

Italia dyfishon epërsinë

24 Mars, 2017 @22:26

Ciro Immobile i ka shënuar bashkëlojtarit të tij në Lazio, Thomas...

ITA-ALB

Ndërprehet ndeshja ndërmjet Italisë dhe Shqipërisë

24 Mars, 2017 @22:03

Tymi i madh i krijuar nga ndezja e flakadanëve në tribuna, ka...

VIDEO: KOS-ISL

Goli i Nuhiut ngjall shpresat e Kosovës

24 Mars, 2017 @21:54

Atdhe Nuhiu ka shënuar në minutën 53’ për ta ngushtuar epërsinë...

PJESA E PARË: KOS-ISL

Dy gabime, dy gola në pjesën e parë

Foto: Twitter/ @kosovanfooty

24 Mars, 2017 @21:33

Kosova e ka mbyllur pjesën e parë të ndeshjes kundër Islandës me...

PJESA E PARË: ITA-ALB

Pjesa e parë: Epërsia falë penalltisë për Italinë

24 Mars, 2017 @21:32

Goli i vetëm i shënuar nga Daniele De Rossi, e përcaktoi...

VIDEO: KOS-ISL

Goli i Sigurdsson për rezultatin 0-2 ndaj Kosovës

24 Mars, 2017 @21:22

Benjamin Kololli shkaktoi penallti në minutën 34’ pas një...

ALEX OXLADE CHAMBERLAIN

Përfundon stinorin, humb edhe Botërorin

Foto: premierleague.com

25 Prill, 2018 @21:28

Futbollisti i Liverpoolit, Alex-Oxlade Chamberlain ka përfunduar...

REF's

Përcaktohen referët e Botërorit “Rusia 2018”

REUTERS/Arkiv

29 Mars, 2018 @19:30

Komiteti i Referëve të FIFA-së ka përcaktuar 36 referë dhe 63...

VAR

VAR edhe në Botërorin e Rusisë

3 Mars, 2018 @13:49

Pas lajmit të djeshëm që sistemi VAR do të përdoret nga sezoni i...

LIONEL MESSI

Futbolli më ka borxh!

Foto: fifa.com

13 Dhjetor, 2017 @12:38

Pas rrezikimit të madh për t’u kualifikuar në Kampionat Botëror,...

AFRICAN PLAYER OF THE YEAR 2017

Salah afrikani i vitit nga BBC

11 Dhjetor, 2017 @21:55

Mesfushori egjiptian që po shkëlqen te Liverpooli, Mohamed Salah,...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018