Të gjitha lajmet

SHQIP NË BOTË

Valon Berisha me Salzburgun, kampionë të Austrisë

Valon Berisha me Salzburgun, kampionë të Austrisë

13 Maj, 2017 @20:43

Me fitoren e shënuar sot ndaj Rapid Vienës, Salzburgu i Valon Berishës është shpallur matematikisht kampion i elitës së futbollit austriak.

Mesfushori i Përfaqësueses së Kosovës gjatë gjithë sezonit ishte startues i rregullt për kampionin austriak, duke kontribuar me 7 gola e 8 asistime.

STOKE - ARSENAL

Fitore e rëndësishme, Arsenali shpreson

13 Maj, 2017 @19:19

Me rezultat 1-4 është mbyllur takimi i zhvilluar sot mes Stoke...

RAMIZ SADIKU - FUSHË KOSOVA

Fitore në udhëtim nga Fushë Kosova

13 Maj, 2017 @17:20

Skuadra e Fushë Kosovës i është kthyer fitoreve dhe atë duke e...

ULPIANA - ISTOGU

Ulpiana ngjallë shpresat për mbijetesë

13 Maj, 2017 @17:00

Skuadra që renditej në pozitën e parafundit të Ligës së Parë,...

LEIPZIG - BAYERN

Goleadë në Leipzig, përmbysje nga Bayerni

13 Maj, 2017 @16:33

Bayern Munchen dhe Leipzig kanë dhuruar spektakël në përballjen e...

PARA NDESHJES

Nikli me dy mungesa ndaj Prishtinës

13 Maj, 2017 @15:19

Skuadra e Feronikelit me seancën e sotme stërvitore të orës...

MANCHESTER CITY - LEICESTER CITY

Alo, Liga e Kampionëve?

13 Maj, 2017 @14:19

Me fitoren ndaj Leicester Cityt sot, Manchester City, është ngjitur...

WBA - CHELSEA

Chelsea, kampioni i ri i Anglisë!

12 Maj, 2017 @21:51

Ajo që ishte vetëm çështje kohe, ndodhi sonte! Chelsea i Antonio...

5 PËR VIKEND

Fillimi i fundit

12 Maj, 2017 @14:48

Në duelet e përzgjedhura të kësaj jave, 5 ndeshje që vinë nga...

BESIR DEMIRI

Demiri në radar të Spartakut

Besir Demiri, majtas

12 Maj, 2017 @13:17

Futbollisti shqiptar i Vardarit të Shkupit, Besir Demiri, është...

ZYRTARE NË TETOVË

Selimi zëvendëson Brdaricin te Shkëndija

Erhan Selimi, djathtas, do të merr detyrën e trajnerit të Shkëndijës deri në fund të stinorit/ Foto: kfshkendija.com

10 Maj, 2017 @14:02

Trajneri gjerman i Shkëndijës së Tetovës, Tomas Brdaric, ka...

TOMAS BRDARIC

Shkëndija ka trajnerin më të paguar në histori të Maqedonisë

Foto: kfshkendija.com

10 Maj, 2017 @12:32

Tekniku gjerman i Shkëndijës, Tomas Brdaric, që pritet të...

SUPERLIGA TURKE

“Cikalleshi show” në Turqi

8 Maj, 2017 @20:23

Futbollisti i kombëtares shqipëtare, Sokol Cikalleshi, shkëlqeu...

Të gjitha lajmet nga International