Të gjitha lajmet

EKSKLUZIVE

Valon Bunjaku vazhdon me Prishtinën

BOROZANI / A.P

Valon Bunjaku vazhdon me Prishtinën

6 Gusht, 2018 @14:46

Edhe një vit te Prishtina!

Borozani.com ka mësuar se Valon Bunjaku ka nënshkruar kontratë të re me klubin kryeqytetas, kontratë e cila e mban atë të paktën edhe për një vit te Prishtina.

Bunjaku, që luan në pozitën e fundorit, sezonin e kaluar te klubi bardhekaltër, i ardhur nga Rahoveci, luajti mesatarisht 23.1 minuta për ndeshje, ndërsa mesatarja e tij ishte 9.9 pikë, 4.14 kërcime, 3.38 asistime dhe 1.14 vjedhje të topit për ndeshje.

Gjithashtu, lojtari në fjalë është edhe anëtar i Përfaqësueses së Kosovës në basketboll.

EURO U-18 / DIV B

Vashat U18 turpërohen nga Sllovakia

Foto: fiba.basketball.com

3 Gusht, 2018 @16:28

Vashat e Kosovës U18 e nisën kampionatin evropian të Divizionit B...

TRANSFER

Edmond Kryeziu kalon te KB Prizreni

BOROZANI / A.P

2 Gusht, 2018 @11:14

Publikohet përforcimi i parë i anëtarit më të ri të...

TRANSFER

Edhe një amerikane te Bashkimi (F)

BOROZANI / A.P

1 Gusht, 2018 @9:56

Pas Mari Stewart dhe rikthimit të tri basketbollisteve vendore në...

EURO U-18/ DIV B

Edhe Ukraina lehtë ndaj Kosovës U18

Foto: fiba.basketball.com

4 Gusht, 2018 @16:37

Vashat e përfaqësues së Kosovës U18, edhe në ndeshjen e dytë...

AARON MOSS

Ylli i Bashkimit, zyrtarizohet në Rumani

BOROZANI/ A. P.

30 Korrik, 2018 @20:02

Njëri ndër basketbollistët më të dalluar të Bashkimit nga...

MVP: RRON UKAJ

Punuam shumë për këtë

Foto: fiba.basketball.com

30 Korrik, 2018 @11:52

Basketbollisti më i mirë i kampionatit evropian U18 të Divizionit...

COACH: IBRAHIM KARABEG

Besuam te titulli

Foto: fiba.basketball.com

30 Korrik, 2018 @11:50

Trajneri i përfaqësues së Kosovës U18, Ibrahim Karabeg, pas...

TRANSFER

Edmond Kryeziu kalon te KB Prizreni

BOROZANI / A.P

2 Gusht, 2018 @11:14

Publikohet përforcimi i parë i anëtarit më të ri të...

AARON MOSS

Ylli i Bashkimit, zyrtarizohet në Rumani

BOROZANI/ A. P.

30 Korrik, 2018 @20:02

Njëri ndër basketbollistët më të dalluar të Bashkimit nga...

TRANSFER

Bardh Istrefi, talenti kosovar transferohet në Itali

Foto: Roni Ahmatovic

29 Korrik, 2018 @11:53

Fortitudo Bologna do të jetë klubi i ardhshëm i 14-vjeçarit Bardh...

FINALJA E EURO-U18 / DIV. C

Sonte mbusheni palestrën, Kosova U18 në finale

Foto: fiba.basketball

29 Korrik, 2018 @10:51

Përkundër kushteve, kritikave, thashethemeve dhe çkadoje tjetër,...

EURO U-18/ DIV C

Kosova U18 në finale

Foto: fiba.basketball

28 Korrik, 2018 @17:44

Basketbollistët e përfaqësueses së Kosovës U18 duke e mposhtur...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga