Të gjitha lajmet

VAR

VAR edhe në Botërorin e Rusisë

VAR edhe në Botërorin e Rusisë

3 Mars, 2018 @13:49

Pas lajmit të djeshëm që sistemi VAR do të përdoret nga sezoni i ardhshëm në La Liga, sot është vendosur që ky sistem do të përdoret edhe në Botërorin e Rusisë, i cili mbahet këtë verë.

Komiteti i IFAB-së vendosi unanimisht që VAR të përdoret në Botërorin e ardhshëm, duke shtuar kështu edhe më tepër numrin e garave të cilat po e aprovojnë këtë sistem.

FORMACIONET ZYRTARE

Prishtina vs. Trepça 89, formacionet zyrtare

BOROZANI/ Arkiv

3 Mars, 2018 @12:54

Janë publikuar formacionet zyrtare të Prishtinës dhe të Trepçës...

ANALIZË

5 për fundjavë

3 Mars, 2018 @12:12

1. Lazio – Juventus (e shtunë, ora 6) Kanë qenë të mirë ndaj...

BLEDI SHKËMBI

Shkëmbi tregon problemet serioze te Liria!

2 Mars, 2018 @20:26

Trajneri korçar i Lirisë, Bledi Shkëmbi, ka treguar problemet e...

KONFIRMOHET

VAR në La Liga që nga sezoni i ardhshëm

2 Mars, 2018 @15:50

Që nga sezoni i ardhshëm, sistemi VAR (Video Assistant Referees) do...

MANCHESTER UNITED

Zlatan drejt SHBA-ve?

2 Mars, 2018 @15:42

Duket që aventura e Zlatan Ibrahimovic te United është pranë...

LIRIA - FERONIKELI

Zeka ndëshkon ish-skuadrën, Liria ngjitet

BOROZANI / ARKIV

2 Mars, 2018 @14:59

Në takimin e zhvilluar sot në Prizren, skuadra e Lirisë e mposhti...

DRITA - VËLLAZNIMI

Vëllaznimi ndalë liderin, Drita rrezikon kreun

Foto: FC Drita

2 Mars, 2018 @14:55

Në një fushë tejet të papërshtatshme për lojë, Drita e...

REF's

Përcaktohen referët e Botërorit “Rusia 2018”

REUTERS/Arkiv

29 Mars, 2018 @19:30

Komiteti i Referëve të FIFA-së ka përcaktuar 36 referë dhe 63...

LIONEL MESSI

Futbolli më ka borxh!

Foto: fifa.com

13 Dhjetor, 2017 @12:38

Pas rrezikimit të madh për t’u kualifikuar në Kampionat Botëror,...

AFRICAN PLAYER OF THE YEAR 2017

Salah afrikani i vitit nga BBC

11 Dhjetor, 2017 @21:55

Mesfushori egjiptian që po shkëlqen te Liverpooli, Mohamed Salah,...

OPTA

Rusia 2018, Brazili favorit, por ku është Anglia?

2 Dhjetor, 2017 @11:50

Pasi u kuptuan grupet e Botërorit të Rusisë, portali statistikor...

RUSIA 2018

Shorti i Botërorit Rusia 2018

1 Dhjetor, 2017 @15:58

Pas shortit të mbajtur sot në Kremlin të Rusisë, kështu duken...

Të gjitha lajmet nga Russia 2018