Të gjitha lajmet

SEVILLA - LEICESTER

Vardy shënon, Leicesteri shpreson ende

Vardy shënon, Leicesteri shpreson ende

22 Shkurt, 2017 @22:38

Sevilla
Leicester City
Sevilla 2 : 1 Leicester City
P.Sarabia 25', J.Correa 62' J.Vardy 73'

Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla)

Në ndeshjen e zhvilluar mes kampionit në fuqi të Europa Leagues dhe kampionit në fuqi të Anglisë, fituese doli skuadra spanjolle.

Ndeshja filloi furishëm për Sevillën, të cilët me futboll të shpejt shfaqën në pah mbrojtjen tejet të ngadalshme të kampionit anglez dhe që në minutën e 14’ e fituan një penallti. Kjo penallti, e ekzektuar nga Correa, u prit nga danezi Schmeichel, i cili nuk e lejoi disavantazhin e hershëm të skuadrës së tij.

Gjithsesi, sulmet e andaluzianëve vazhduan dhe goli i epërsisë erdhi në minutën e 25’, moment në të cilin Sarabia shënoi një gol të bukur me kokë pas krosimit nga Escudero. Me rezultat 1-0 u mbyll pjesa e parë.

Pjesa e dytë gjithashtu filloi me sulmet e skuadrës spanjolle dhe goli i dytë erdhi nga Correa, njeriu që e shpërdoroi penalltinë në pjesën e parë.

Por, kampioni anglez nuk u dorëzua dhe përmes Jamie Vardyt arriti ta ngushtojë rezultatin në 2-1, rezultat i cili e mban në lojë Leicesterin, të cilit i mjafton një fitore minimale 1-0 për kualifikim në ndeshjen e kthimit në ‘King Power Stadium’.


All Goals & highlights HD - Sevilla 2-1… by footballderby

VALENCIA - REAL

Valencia shokon Realin, hapet lufta për titull!

Simone Zaza feston golin e parë sonte/ Foto: la liga official

22 Shkurt, 2017 @21:23

Real Madrid ka pësuar humbje befasuese nga Valencia sonte në...

FENERBAHÇE - KRASNODAR

Rusët shuajnë ‘Fenerin’

Pamje nga ndeshja Fenerbahçe 1-1 Krasnodar/ Foto: fenerbahce official

22 Shkurt, 2017 @19:54

Ekipi rus Krasnodar me golin e shënuar heret sonte ndaj Fenerbahçes...

ST.ETIENNE - UNITED

Pa befasi, United kalon tutje

22 Shkurt, 2017 @19:52

Të relaksuar nga fitorja 3-0 në ‘Old Trafford’ në ndeshjen e...

PARA NDESHJES: SEVILLA - LEICESTER

Leicesteri dyfytyrësh, ndaj Sevillës në formë

22 Shkurt, 2017 @14:23

Edhe pse në Premier Ligë nuk po kalon kohëra të mira, kampioni...

PARA NDESHJES: PORTO - JUVENTUS

Allegri e cilëson tejet të vështirë misionin në Porto

Estadio do Dragao, Porto

22 Shkurt, 2017 @13:05

Përkundër se para ndeshjes, Massimilano Allegri, kryetrajner i...

GJATË CEREMONISË

Duka mesazh lojtarëve: Festa ka mbaruar

BOROZANI/ L. D./ Arkiv

22 Shkurt, 2017 @11:11

Gjatë ceremonisë së prezentimit të fanellave të reja të...

FOTOGRAFI

FSHF prezenton fanellat e reja të kombëtares

22 Shkurt, 2017 @10:35

Përmes një ceremonie, ku ka kujtuar vitet e kaluara dhe fanellat e...

DEBUTIMI I SHPRESËS

Loti Celina debuton me 16 vjet për Stromsgodsetin

Loti Celina në duel me Ezequiel Lavezzin/ Foto: dt.no

22 Shkurt, 2017 @8:29

Futbollisti i shpresave të përfaqësueses së Kosovës, Loti Celina...

PAS SHORTIT

Çiftet e 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve

Foto: uefa.com

11 Dhjetor, 2017 @12:16

Në këto momente ka përfunduar shorti i 1/8 së finales në Ligë...

BORUSSIA DORTMUND

Shkarkohet Bosz

Foto: eurosport/getty

10 Dhjetor, 2017 @13:26

Seria e rezultateve të dobëta si në Bundesligë ashtu edhe në...

UEFA ALL COMPETITIONS TOP SCORERS

Pas Cristianos, lojtari i Liburnit te TOP shënuesit e UEFAs

Halim Selmanaj, i dyti në krejt garat e UEFAs për vitin 2017 për golat e shënuara/ Foto: FCDifferdange

8 Dhjetor, 2017 @13:53

Duket e pabesueshme, por në një artikull në faqen zyrtare të...

SHORTI I CHAMPIONSLEAGUE

Data dhe ora e shortit në Ligë të Kampionëve

Foto: uefa.com

8 Dhjetor, 2017 @13:31

UEFA ka bërë të ditur sot se shorti i 1/16 së finales së Ligës...

BALLON D'OR

I pesti për Cristianon

7 Dhjetor, 2017 @20:09

Cristiano Ronaldo është shpallë fitues i Topit të Artë 2017 nga...

Të gjitha lajmet nga Champions League