Të gjitha lajmet

GAME 2: BASHKIMI (F) - PENZA (F)

Një fitore larg titullit

BOROZANI/ Arian Paçarizi

Një fitore larg titullit

28 Prill, 2018 @20:12

Bashkimi F
Penza
Bashkimi F 76 : 49 Penza
Khadija Haywood BROWN 24 pikë Filloreta KRASNIQI 26 pikë

Sezair Surroi

Vashave të Bashkimit i duhet vetëm edhe një fitore për ta përfunduar stinorin si kampione.

Në ndeshjen e dytë të finales, vashat e Bashkimit e mposhtën Penzën me rezultat 76-40 dhe kaluan 2-0 në epërsi në seri.

Pjesa e parë e ndeshjes ishte e barabartë, por në pjesën e dytë të ndeshjes, sidomos në çerekun e tretë, prizrenaset e përfunduan 10 minutëshin 30-8 dhe epërsia e krijuar e solli fitoren në fund.

Amerikanja Khadija Brown, përsëri ishte më e mira ku luajti me 24 pikë, 7 kërcime e 4 asistime, derisa u ndihmua edhe nga bashkëkombasja e saj Anastasia Williams me 21 pikë të tjera. Kjo e fundit i rrëmbeu 22 kërcime, gjë që nuk rastiset shpesh në ligën e femrave.

Te Penza, Filloreta Krasniqi shënoi 26 pikë. Filloreta shënoi më shumë se gjysmën e pikëve të skuadrës dhe ishte e vetmja me pikë dyshifrore te skuadra pejane.

SKEMA E PLAY OFFIT

Pas dy fitoreve, Bashkimit i duhet vetëm edhe një fitore për t’u shpallur kampion.

SEMIFINALS GAME 2: PRI - YLL

Ylli “zgjohet” vonë, Prishtina shumë pranë finales

BOROZANI / A.P

28 Prill, 2018 @19:25

Me fitoren e vendasve ka kaluar edhe takimi i dytë gjysmëfinal mes...

PLAY OFF: SEMIFINALS

Prishtina në epërsi pas 20 minutave

BOROZANI

28 Prill, 2018 @18:31

Pas 20 minutave lojë në ndeshjen e dytë gjysmëfinale në...

SUPERLIGA: PLAY OUT

Play Out, termini për ndeshjen e parë

BOROZANI / A.P

28 Prill, 2018 @17:24

Përmes një postimi zyrtar, Federata e Basketbollit të Kosovës e...

GAME 6: JAZZ - OKC

Jazz eliminon OKC-në

Foto: nba.com

28 Prill, 2018 @9:26

Oklahoma City Thunder me yje si: Russell Westbrook, Paul George dhe...

GAME 6: PACERS - CAVS

Indiana deklason Cavsin, fituesi caktohet në ndeshjen e 7

Foto: nba.com

28 Prill, 2018 @9:23

Indiana Pacers, duke deklasuar nënkampionin Cleveland Cavaliers, me...

PLAY OFF: SEMIFINALS

Kryeqyteti mikpret ndeshjen e dytë gj’finale

28 Prill, 2018 @8:56

Pas fitores në ndeshjen e parë para 3 ditëve, sonte skuadra e...

GAME 6: WIZARDS - RAPTORS

Raptors në gjysmëfinale

Foto: nba.com

28 Prill, 2018 @9:19

Skuadra kanadeze, Toronto Raptors, arriti ta eliminojë Washingtonin,...

LIGA E FEMRAVE: FINALJA

Federata merr vendimin për ndeshjen e ndërprerë

BOROZANI / A.P

27 Prill, 2018 @17:57

Një ditë pas ndeshjes së parë finale mes Penzës dhe Bashkimit,...

GAME 4: BASKONIA - FENERBAHÇE

Për të katërtën herë me radhë në Final Four

Foto: euroleague.net

26 Prill, 2018 @22:03

Me lojë të mirë në pjesë të parë, kampioni aktual i Europës,...

LIGA E FEMRAVE: FINALJA

Federata merr vendimin për ndeshjen e ndërprerë

BOROZANI / A.P

27 Prill, 2018 @17:57

Një ditë pas ndeshjes së parë finale mes Penzës dhe Bashkimit,...

GAME 1: PENZA-BASHKIMI

Ndërpritet ndeshja e parë finale

BOROZANI/A.P./Arkiv

26 Prill, 2018 @20:59

Ndeshja e parë finale ndërmjet Penzës dhe Bashkimit është...

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Penza - Bashkimi

BOROZANI/ A.P

26 Prill, 2018 @17:11

Janë publikuar pesëshet e para të Penzës dhe të Bashkimit. ...

NË KARAGAÇ

Përcaktohet termini i ndeshjes së parë finale

BOROZANI/A.P.

24 Prill, 2018 @16:14

Ndeshja e parë finale e play-offit në Ligën e Femrave do të...

GAME 2: BASHKIMI - PROBET PRISHTINA

Bashkimi pa probleme në finale

BOROZANI/ Arian Paçarizi

22 Prill, 2018 @20:11

Sikurse në ndeshjen e parë, edhe në ndeshjen e dytë të serisë,...

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave