Të gjitha lajmet

EURO U-18 / DIV B

Vashat U18 turpërohen nga Sllovakia

Foto: fiba.basketball.com

Vashat U18 turpërohen nga Sllovakia

3 Gusht, 2018 @16:28

Sllovakia
Kosova
Sllovakia 112 : 31 Kosova
Katarina KNAPPOVA 18 pikë Agnesa RAHMANI 9 pikë

Vashat e Kosovës U18 e nisën kampionatin evropian të Divizionit B duke u mposhtur nga Sllovakia.

Sllovaket, e deklasuan Kosovën me 81 pikë epërsi, 112-31.

Në çerekun e dytë dhe të tretë, Kosova U18, shënoi vetëm 6 pikë (në secilin nga 3) dhe kështu u krijua epërsia e thellë e sllovakeve.

7 basketbolliste nga Sllovakia luajtën me pikë dyshifrore, derisa te Kosova u dallau Agnesa Rahmani me 9 pikë.

Ndeshja e radhës për Kosovën do të jetë nesër kundër Ukrainës në ora 15:45.GRUPI D

1 Sllovakia U18 1 fitore 0 humbje
2 Luksemburgu U18 1 fitore 0 humbje
3 Bellorusia U18 1 fitore 0 humbje
4 Ukraina U18 0 fitore 1 humbje
5 Norvegjia U18 0 fitore 1 humbje
6 Kosova U18 0 fitore 1 humbje

TRANSFER

Edmond Kryeziu kalon te KB Prizreni

BOROZANI / A.P

2 Gusht, 2018 @11:14

Publikohet përforcimi i parë i anëtarit më të ri të...

TRANSFER

Edhe një amerikane te Bashkimi (F)

BOROZANI / A.P

1 Gusht, 2018 @9:56

Pas Mari Stewart dhe rikthimit të tri basketbollisteve vendore në...

AARON MOSS

Ylli i Bashkimit, zyrtarizohet në Rumani

BOROZANI/ A. P.

30 Korrik, 2018 @20:02

Njëri ndër basketbollistët më të dalluar të Bashkimit nga...

MVP: RRON UKAJ

Punuam shumë për këtë

Foto: fiba.basketball.com

30 Korrik, 2018 @11:52

Basketbollisti më i mirë i kampionatit evropian U18 të Divizionit...

COACH: IBRAHIM KARABEG

Besuam te titulli

Foto: fiba.basketball.com

30 Korrik, 2018 @11:50

Trajneri i përfaqësues së Kosovës U18, Ibrahim Karabeg, pas...

EURO U18 / DIV C

Rron Ukaj, MVP i kampionatit

Foto: FIBA

29 Korrik, 2018 @21:32

Pas triumfit historik të Kosovës në Kampionatin Evropian U18,...

EURO U18 / DIV C / PËRFAQËSUESJA

HISTORIKE: Kosova U18 kampione evropiane e Divizionit C!

Foto: fiba.basketballl.com

29 Korrik, 2018 @20:33

Historike! Pas triumfit në ndeshjen finale ndaj përfaqësueses së...

EURO U18 / DIV C

Kosova vs. Qipro, pesëshet startuese

BOROZANI

29 Korrik, 2018 @18:21

Pak para ndeshjes, janë publikuar pesëshet startuese të Kosovës...

EKSKLUZIVE

Konfirmohet: Kapiti i gatshëm për finale

Foto: FIBA

29 Korrik, 2018 @14:38

Një lajm i mirë për Kosovën U18 para ndeshjes finale ndaj Qipros!...

ZYRTARE

Bashkimi rikthen 3 basketbolliste vendore

BOROZANI / A.P

29 Korrik, 2018 @13:29

Përmes një njoftimi në Facebook, klubi i Bashkimit (F) ka njoftuar...

TRANSFER

Edhe një amerikane te Bashkimi (F)

BOROZANI / A.P

1 Gusht, 2018 @9:56

Pas Mari Stewart dhe rikthimit të tri basketbollisteve vendore në...

ZYRTARE

Bashkimi rikthen 3 basketbolliste vendore

BOROZANI / A.P

29 Korrik, 2018 @13:29

Përmes një njoftimi në Facebook, klubi i Bashkimit (F) ka njoftuar...

BASHKIMI (F)

Kampionja e Kosovës me përforcim nga SHBA

23 Korrik, 2018 @0:00

Kampionia aktuale e Kosovës në basketboll te femrat, KB Bashkimi F,...

NDRYSHIME

KB Kalaja ndërron emrin dhe llogon

BOROZANI/ A.P

10 Korrik, 2018 @15:26

Pas një stinori fantastik të kaluar që u zbukurua me inkuadrim në...

KOSOVA (F)

Përgatitjet për Evropian vazhdojnë nesër

12 Qershor, 2018 @14:54

Përfaqësuesja U18 (Femrat) të mërkurën (13.06.2018) do të...

Të gjitha lajmet nga FBK Liga e Femrave