Të gjitha lajmet

TRANSFERET

Vazhdohet afati kalimtar

BOROZANI/Arkiv

Vazhdohet afati kalimtar

11 Shtator, 2018 @15:50

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) përmes një njoftimi në faqen zyrtare të saj ka bërë të ditur se ka vazhduar afatin kalimtar vjeshtor për lojtarët.

Afati i fundit për të regjistruar lojtarë të ri në ekip tashmë është 17 shtator 2018, deri në ora 17:00, ka bërë të ditur FBK-ja sot.

Gjithashtu ka ftuar klubet që të respektojnë këtë afat, që deri atëherë përfundimisht t’i paraqesin të gjithë lojtarët e ri në ekip.

LISTA PËRFUNDIMTARE

Mulaomerovic përcakton 12-shen e Kosovës ndaj Maqedonisë

Foto: FBK

11 Shtator, 2018 @14:12

Selektori i Kosovës, Damir Mulaomerovic, pas gati dy javë...

DUELET E SUPERKUPËS

Superkupa këtë fundjavë

BOROZANI/ A. P.

10 Shtator, 2018 @13:00

FBK ka përcaktuar orarin e ndeshjeve të Superkupës për femra dhe...

PARA NDESHJES ME KOSOVËN

Hendrix i kthehet Maqedonisë

Foto: SportMak/fb

10 Shtator, 2018 @10:55

Përkundër paralajmërimeve se nuk do të jetë pjesë e...

BASHKIMI

I huaji i parë i kampionit, nga Suedia

Foto: gowyo.com

9 Shtator, 2018 @21:23

Kampioni aktual i Superligës së Kosovës në basketboll, Bashkimi,...

ZYRTARE

Dy vendorë dhe një amerikan, Vëllaznimi zyrtarizon përforcimet

BOROZANI / A.P

9 Shtator, 2018 @20:48

Pak para fillimit të Ligës së Parë të Kosovës në basketboll,...

ELVAN ILJAZI

Iljazi kthehet te Bashkimi

BOROZANI/ E. D.

9 Shtator, 2018 @16:01

Basketbollisti i dikurshëm i Bashkimit dhe i RTV 21, pas një...

KAMPIONI

Karanezi e Peci te Bashkimi

9 Shtator, 2018 @14:40

Kampioni aktual i Superligës së Kosovës në basketboll, Bashkimi,...

PAS AMERIKANËVE dhe SIMONOVSKIT

Mungesë e radhës te Maqedonia para ndeshjes ndaj Kosovës

9 Shtator, 2018 @14:29

Reprezentacionit të Maqedonisë në basketboll, që do të jetë...

VENDIMI I BORDIT

FBK nuk lëviz nga kërkesa e KB Peja

8 Shtator, 2018 @19:28

Edhepse kërkesa e fundit e KB Peja nuk është bërë e ditur, FBK...

TREPÇA

KB Trepça konfirmon trajnerin dhe vendorët për sezonin e ri

8 Shtator, 2018 @15:26

Pas njoftimit me përforcimin nga Amerika, klubi basketbollistik...

DUELET E SUPERKUPËS

Superkupa këtë fundjavë

BOROZANI/ A. P.

10 Shtator, 2018 @13:00

FBK ka përcaktuar orarin e ndeshjeve të Superkupës për femra dhe...

BASHKIMI

I huaji i parë i kampionit, nga Suedia

Foto: gowyo.com

9 Shtator, 2018 @21:23

Kampioni aktual i Superligës së Kosovës në basketboll, Bashkimi,...

KAMPIONI

Karanezi e Peci te Bashkimi

9 Shtator, 2018 @14:40

Kampioni aktual i Superligës së Kosovës në basketboll, Bashkimi,...

VENDIMI I BORDIT

FBK nuk lëviz nga kërkesa e KB Peja

8 Shtator, 2018 @19:28

Edhepse kërkesa e fundit e KB Peja nuk është bërë e ditur, FBK...

TREPÇA

KB Trepça konfirmon trajnerin dhe vendorët për sezonin e ri

8 Shtator, 2018 @15:26

Pas njoftimit me përforcimin nga Amerika, klubi basketbollistik...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga