Të gjitha lajmet

MIREL JOSA

Vazhdojmë rrugën

Foto: prishtinafc.com

Vazhdojmë rrugën

11 Mars, 2018 @18:39

Trajneri i Prishtinës, Mirel Josa, në deklaratën e tij pas fitores ndaj Besës sot në Pejë ka thënë se ndeshja ka qenë e vështirë, pavarësisht kundërshtarit.

“Nuk ishte problemi se ne kishim nënvlerësuan shumë lojën sot, e vlerësojmë ekipin e Besës pavarësisht rezultateve dhe vendit në pozitë që ka. E dija që do të ishte ndeshje e vështirë, pavarësisht se fituam 3:1 dhe mos e shihni vetëm rezultatin, sepse ndeshja ishte e vështirë dhe nuk ishim ata që duhej të ishim e ku na mungonte freskia pak sot nga ndeshjet e njëpasnjëshme që kemi bërë. Megjithatë e rëndësishme që morëm tre pikë dhe vazhdojmë rrugën për të parë se cilat skuadra i kemi përballë. Tani me këtë ndeshje mbaroi faza e dytë dhe para ndeshjes kisha folur me lojtarët si të ishte finale dhe pastaj të shohim vazhdimësinë për fazën tjetër. Në përgjithësi nga puna e lojtarëve unë jam i kënaqur, normalisht ka edhe më mirë edhe pse e mira nuk ka fund siç kam thënë edhe herëve të tjera. Të shohim tani se si do të rikuperojmë ekipin për mesjavë,” - ka thënë Josa pas ndeshjes, shkruan faqja zyrtare e Prishtinës.

Prishtina me fitore ndaj Besës si mysafir, ka ruajtur lidershipin dhe ka përfunduar në krye të Superligës pas ciklit të dytë të ndeshjeve.

TREPÇA '89 - DRITA

Derbi i javës mbyllet me barazim

11 Mars, 2018 @15:22

Me rezultat 1-1 është mbyllur derbi kryesor i javës në...

GJILANI - VLLAZNIA

Armend Thaqi me supergol, Gjilani triumfon

11 Mars, 2018 @15:10

Në takimin e zhvilluar në stadiumin e qytetit në Gjilan, skuadra e...

LLAPI - LIRIA

Llapi vazhdon gabimet, Liria fiton në Podujevë

FOTO: BOROZANI / A.P

11 Mars, 2018 @15:02

Pas eliminimit nga Kupa në mesjavë, Llapi është mposhtur edhe në...

VËLLAZNIMI - FLAMURTARI

Vëllaznimi mposht Flamurtarin në Gjakovë

Foto: KFV

11 Mars, 2018 @14:57

Pas suksesit ndaj Dritës në Kupën e Kosovës, Vëllaznimi formën...

BESA - PRISHTINA

Prishtina s’gabon, ruan kreun

Foto: FC Prishtina

11 Mars, 2018 @14:24

Në takimin e parë të ditës së sotme në Superligë, Prishtina ka...

LLAPI - LIRIA

11-shet: Llapi - Liria

11 Mars, 2018 @13:12

Janë publikuar formacionet e Llapit dhe Lirisë për ndeshjen e...

BESA - PRISHTINA

11-shet: Besa - Prishtina

BOROZANI

11 Mars, 2018 @12:40

Janë publikuar formacionet startuese të Besës e Prishtinës pak...

MEDIA

Lojtari i ndeshjes, Lukaku

Foto: premierleague.com

11 Mars, 2018 @0:30

Superderbi anglez ndërmjet Manchester Unitedit dhe Liverpoolit...

ISMET MUNISHI

Do të dorëhiqesha, po të mos fitonim

10 Mars, 2018 @22:57

Trajneri i Ferronikelit, Ismet Munishi, në deklaratën e tij pas...

DINAMO-LOKOMOTIVA

Lirim Kastrati shkarkon trajnerin e Dinamos

10 Mars, 2018 @19:03

Futbollisti i ri i Kosovës, Lirim Kastrati, ka shënuar dy gola sot...

FINALJA E KUPËS

Prishtina me 3 mungesa në finalen e Kupës

BOROZANI / D.SH

25 Maj, 2018 @10:01

Një javë pas ndeshjes me Dritën, Prishtina do ta tentojë ta...

BARAZHI: FERIZAJ vs VËLLAZNIMI

Ferizaji në Superligë, Vëllaznimi bie!

24 Maj, 2018 @18:17

Në ndeshjen e barazhit mes Ferizajit dhe Vëllaznimit, fituese doli...

PLAY OUT: VUSHTRRIA - FLAMURTARI

Penalltitë vendosin, Flamurtari mbetet në Superligë

BOROZANI / A.A

23 Maj, 2018 @17:49

Në takimin e zhvilluar sot mes Vushtrrisë e Flamurtarit në kuadër...

PLAY OUT

Ndeshja e parë e barazhit luhet sot

23 Maj, 2018 @11:01

Me fillim nga ora 16:00, sot Vushtrria e Flamurtari përballen mes...

EKSKLUZIVE

Vigan Rexhaj lojtar i lirë

BOROZANI / Arian Paçarizi

22 Maj, 2018 @10:04

Mbrojtësi i Lirisë, Vigan Rexhaj, aktualisht është lojtarë i...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga