Të gjitha lajmet

DEPORTIVO - REAL MADRID

Vazhdojnë fitoret e Realit

Vazhdojnë fitoret e Realit

21 Gusht, 2017 @0:08

Deportivo La Coruna
Real Madrid
Deportivo La Coruna 0 : 3 Real Madrid
G.Bale 20', Casemiro 27', T.Kroos 62'

Estadio Municipal de Riazor (La Coruña)

Pas fitoreve në Superkupën e Evropës dhe Superkupën e Spanjës, Real Madridi ka shënuar fitore edhe në takimin e parë të La Ligas sivjet.

Madrilenët pa probleme fituan 0-3 ndaj Deportivos, ndërsa golat e fitores sonte erdhën nga Gareth Bale, Casemiro dhe Toni Kroos.

Deportivo e kishte mundësinë ta shënonte golin e nderit në fund të takimit, mirëpo vendasit shpërdoruan një penallti dhe takimi u mbyll me shifrat 0-3. E vetmja ‘pikë’ negative nga ky takim për Realin ishte përjashtim i mbrojtësit Sergio Ramos, i cili u largua nga loja në minutat e fundit të ndeshjes për shkak të dy kartonëve të verdhë, por kjo nuk pati ndikim në epilogun final.

TABELA AKTUALE LA LIGA

BARCELONA - BETIS

Me fitore nis sezoni i Barcelonës

20 Gusht, 2017 @22:10

Me fitore ka nisur sezoni i ri i Barcelonës. Dy gola në minutat...

ZYRTARE

Milani zyrtarizon përforcimin e 11 të verës

20 Gusht, 2017 @19:38

Përmes një konfirmimi zyrtar, klubi i Milanit ka bërë të ditur...

SUPERLIGA

Tabela aktuale pas xhiros së parë në Superligë

BOROZANI

20 Gusht, 2017 @19:08

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e xhiros së parë të...

TOTTENHAM - CHELSEA

Alonso në formë, Chelsea fiton derbin e Londrës

20 Gusht, 2017 @19:03

Me fitoren e Chelseat është mbyllur takimi kryesor i javës së...

GJILANI - BESA

Gjilani mposht Besën, e nis me 3 pikë

20 Gusht, 2017 @18:59

Me nga një gol në secilën pjesë, Gjilani ka arritur ta fitojë...

BARCA - MALAGA

Barcelona i rikthehet fitoreve, Malaga vazhdon fundosjen

21 Tetor, 2017 @22:35

Pas barazimit ndaj Atletico Madridit, Barcelona i është rikthyer...

RIZA DURMISI

Lëndohet Durmishi, mungon mbi tre javë

17 Tetor, 2017 @12:35

Mbrojtësi i krahut me origjinë shqiptare që luan për Danimarkën...

ATLETICO - BARCELONA

Barca ndalet në ‘Wanda Metropolitano’, Reali afrohet

14 Tetor, 2017 @22:45

Me barazim është mbyllur ndeshja mes Atletico Madridit e...

KUSH, ÇKA TREGOI DERI TASH?

Afati i tetorit në Ligue 1

13 Tetor, 2017 @13:59

Në dy javët e fundit, Montpellier ka bërë atë që zor se mund ta...

KUSH, ÇKA TREGOI DERI TASH?

Afati i tetorit në La Liga

13 Tetor, 2017 @8:35

Përkundër largimit të Neymarit dhe lëndimit të Dembeles,...

Të gjitha lajmet nga La Liga