Të gjitha lajmet

VENDIMI I FFKsë

Vazhdon pezullimi i të përfshirëve në video-skandal

BOROZANI/ E. D.

Vazhdon pezullimi i të përfshirëve në video-skandal

13 Prill, 2017 @8:35

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka marrë Vendim për pezullimin e akterëve të video-skandalit të publikuar ditë më parë, duke i lënë pa të drejtë të kryerjes së detyrave për të gjitha ndeshjet që i organizon FFK, zyrtarët dhe gjyqtarët: Bajram Gashi, gjyqtar; Edmond Zeqiri, asistent refer; Ali Ajeti, delegat dhe Ismet Munishi, trajner.

D

MENDURIM HOTI

Suspendim për Hotin!

Mendurim Hoti/ BOROZANI/ A. P.

13 Prill, 2017 @8:21

Sulmuesi i Feronikelit, Mendurim Hoti, është suspenduar nga FFK-ja...

FALENDEROHET

100 golat europian të Cristiano Ronaldos

13 Prill, 2017 @7:41

Topi i Artë, Cristiano Ronaldo, është shprehur të jetë i lumtur...

ATLETICO - LEICESTER

I zakonshmi Griezmann, fitore minimale e Atleticos

12 Prill, 2017 @21:51

Një gol i të zakonshmit Griezmann doli të ishte i mjaftueshëm që...

BAYERN - REAL MADRID

Ronaldo me rekord, Reali me fitore

12 Prill, 2017 @21:39

Një ndeshje me 2 fytyra u zhvillua sonte në ‘Allianz Arena’ të...

DORTMUND - MONACO

Fitore e madhe, Monaco i afrohet gjysmëfinales

12 Prill, 2017 @19:36

Takimi që u desh të luhej mbrëmë, por që u detyrua të shtyhej...

ATLETICO - LEICESTER

Atletico vs. Leicester, konfirmohen skuadrat startuese

12 Prill, 2017 @18:47

Një orë para ndeshjes, janë bërë të ditura skuadrat startuese...

BAYERN - REAL MADRID

Publikohen formacionet, mungon Lewandowski

12 Prill, 2017 @18:42

1 orë para ndeshjes, janë publikuar formacionet zyrtare të...

PJESA E PARË: DORTMUND-MONACO

Monaco avancon thellë ndaj Dortmundit

12 Prill, 2017 @18:33

Skuadra e Monacos po vazhdon me lojëra të mira edhe në Ligë të...

PARA NDESHJES: BAYERN-REAL

S’flasin për kthime borxhesh!

Carlo Ancelotti, trajner i Bayernit. Më parë, ka drejtuar edhe Real Madridin.

12 Prill, 2017 @11:51

Dueli i gjigandëve të futbollit europian, ndërmjet Bayern Munchen...

PARA NDESHJES: ATLETICO-LEICESTER

Do të jetë ngushtë

12 Prill, 2017 @11:33

Leicester City ka arritur për herë të parë në fazën eliminatore...

GJILANI - DRITA

Rezultat ‘i bardhë’ në derbin e Anamoravës

Borozani / E.Z / Arkiv

3 Dhjetor, 2017 @14:59

Në një atmosferë impozante të krijuar nga të dyja tifozëritë,...

LLAPI-TREPÇA89

Kampioni vjeshtor me atë aktual, barazojnë

Foto: Arkiv

3 Dhjetor, 2017 @14:51

Dueli derbi i ditës në Superligë ndërmjet kampionit të...

BESA-VËLLAZNIMI

Kapiteni Morina për fitoren e Vëllaznimit në Pejë

3 Dhjetor, 2017 @14:45

Vëllaznimi ka shënuar fitore në duelin e fundit të Superligës...

PAS VIZITËS NË QKUK

Nuk ka rrezik për Hotin

BOROZANI/Arkiv

2 Dhjetor, 2017 @18:15

Lajm i mirë nga Feronikeli, pasi që lojtari më i mirë i tyre në...

ZEKIRIJA RAMADANI

Ishin me fat

BOROZANI/ Arkiv

2 Dhjetor, 2017 @16:31

Shefi i shtabit teknik të Feronikelit, Zekirija Ramadani, i kënaqur...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga