Të gjitha lajmet

KF VËLLAZNIMI

Vëllaznimi emëron trajnerin e ri

BOROZANI/ E. D.

Vëllaznimi emëron trajnerin e ri

1 Maj, 2018 @8:09

Pas barazimit pa gola ndaj Besës në shtëpi, skuadra e Vëllaznimit ka vendosur ta ndërprejë bashkëpunimin me trajnerin e deritashëm, Arsim Gojanin.

Pak pas largimit të Gojanit, skuadra gjakovare e ka konfirmuar emërimin e trajnerit të ri.

TABELA AKTUALE SUPERLIGA

Bëhet fjalë për Gani Sejdiun, ish-trajnerin e shumë skuadrave kosovare, i cili që nga sot do të jetë në krye të skuadrës gjakovare.

Siç dihet, skuadra gjakovare do të jetë në finale të Kupës së Kosovës më 27 maj ndaj Prishtinës, ndërsa gjithashtu Vëllaznimi me shumë gjasa do të duhet të luftojë edhe në barazh me një nga skuadrat e Ligës së Parë, për ta siguruar mbetjen në elitë.

EMRE CAN

Për të rinuar mesfushën e kampionit

Foto: premierleague.com

30 Prill, 2018 @15:39

Mesfushori gjerman i Liverpoolit, Emre Can, pritet të jetë lojtar i...

ANDERSON TALISCA

Roma ‘siguroi’ Taliscën?!

30 Prill, 2018 @15:05

Mediat italiane dhe ato turke kanë zbardhur ditën me raportin se...

DANI CEBALLOS

Betisi synon kthimin e lojtarit nga Reali

30 Prill, 2018 @14:50

Në verën e kaluar e shitën te Real Madridi për 16.5 milionë...

MEDIA TALK

Barça gjen zëvendësim për Iniestën?!

Foto: UEFAChampionsLeague/fb

30 Prill, 2018 @14:17

Pasi që Andres Iniesta do të largohet në fund të këtij stinori...

DOMINIMI I DEKADËS

7he Champ10ns - Barcelona

Fotot: FCBarcelona/fb

29 Prill, 2018 @22:09

Me fitoren 2-4 ndaj Deportivo La Corunas sonte, Barcelona ka fituar...

TURQI

Galatasaray fiton derbin dhe ruan kreun

29 Prill, 2018 @18:59

Me fitoren e vendasve është mbyllur derbi i sotëm i Stambollit mes...

DRITA - FERONIKELI

Me përmbysje ruan kreun

29 Prill, 2018 @17:10

Në një atmosferë fantastike me mbi 4500 shikues të pranishëm në...

TREPÇA '89 - FLAMURTARI

Flamurtari me pikë të rëndësishme nga Mitrovica

29 Prill, 2018 @17:08

Në takimin e zhvilluar sot në Mitrovicë mes Trepçës ‘89 dhe...

VËLLAZNIMI - BESA

Pa gola në derbin e Dukagjinit

29 Prill, 2018 @17:04

Në praninë e mbi 2500 shikuesve në Gjakovë, Vëllaznimi dhe Besa...

PRISHTINA - LLAPI

Prishtina mposht Llapin, vazhdon ndjekjen e kreut

29 Prill, 2018 @17:02

Një fitore shumë të madhe e ka shënuar sot Prishtina ndaj Llapit,...

PRISHTINA - LLAPI

Prishtina vs. Llapi, formacionet startuese

29 Prill, 2018 @14:42

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga