Të gjitha lajmet

VËLLAZNIMI-R.SADIKU

Vëllaznimi i afrohet kreut

Vëllaznimi i afrohet kreut

16 Prill, 2017 @17:20

Vëllaznimi
Ramiz Sadiku
Vëllaznimi 6 : 2 Ramiz Sadiku

Pas humbjes së Flamurtarit në këtë xhiro nga 2 Korriku, Vëllaznimi ka shfrytëzuar maksimalisht këtë duke mposhtur sot thellë në Gjakovë skuadrën e Ramiz Sadikut, 6-2.

TABELA AKTUALE E LIGËS SË PARË

Pjesa e parë e ndeshjes paralajmëroi gola, pasi që kishte përfunduar 3-2 dhe kuqezinjtë vazhduan njejtë edhe në 45 minutëshin e radhës për të shënuar edhe tre herë në portën e prishtinasve dhe për t’iu afruar kreut të klasifikimit në 3 pikë.

BESA-LIRIA

Besa dominon dhe fiton, Liria 8 xhiro pa fitore!

16 Prill, 2017 @17:02

Besa ka shënuar fitore ndaj Lirisë sot në “Shahin Haxhiislami”...

FERIZAJ - DRENICA

Pa fitues mes Ferizajit e Drenicës

16 Prill, 2017 @17:00

Në takimin e luajtur sot në Ferizaj, Ferizaji e Drenica kanë...

DRITA - TREPÇA 89

Lideri nuk gabon, ruan distancën

BOROZANI/ Arian Paçarizi

16 Prill, 2017 @16:41

Pas fitoreve të Feronikelit dhe Prishtinës në ndeshjet...

BESA - LIRIA

Formacionet zyrtare: Besa - Liria

Borozani/ Arian Paçarizi

16 Prill, 2017 @15:22

Besa: Kolshi, Papuqi, Prekazi, Osmani, Emini, Dabiqaj, Qorraj,...

DRITA - TREPÇA 89

Formacionet zyrtare: Drita - Trepça 89

BOROZANI/ Arian Paçarizi

16 Prill, 2017 @15:07

Drita: Halimi, Haliti, Gashi, Kuka, Hashani, Sejdiu, Nexhipi, ...

FERIZAJ - DRENICA

Formacionet zyrtare: Ferizaj - Drenica

16 Prill, 2017 @14:56

Janë publikuar skuadrat startuese të Ferizajit dhe Drenicës.

UNITED - CHELSEA

Mungon Cortouis!

16 Prill, 2017 @13:56

Pak para ndeshjes kryesore së xhiros XXXIII në Premier League,...

RED BULL LEIPZIG apo SALZBURG?!

Leipzig siguroi Ligën e Kampionëve, por nuk e di nëse mund të bëhet pjesë e saj

16 Prill, 2017 @12:38

Skuadra e RB Leipzigut ka siguruar për herë të parë në histori...

MONACO-DIJON

Zëvendësuesi Falcao kthen Monacon në kryesim të pastër

16 Prill, 2017 @0:05

Monaco ka qenë pranë befasisë kur ekipi që po lufton për...

TWENTE-NEC

Celina me asist në fitoren e Twentes

15 Prill, 2017 @23:20

Skuadra e Twentes, ku luan reprezentuesi i Kosovës, Bersant Celina,...

UEFA CORE PROGRAM

Tre gjyqtarë nga Kosova diplomojnë në UEFA Core

19 Tetor, 2017 @8:35

Visar Kastrati, Granit Hyseni dhe Elvis Bicaj janë paisur me...

KUPA E KOSOVËS: RRETHI I PARË

3 ndeshje të pazhvilluara dhe fitore 10-1 në Kupë

Futbollistët e KF Galaksia/ Foto: Arkiv

19 Tetor, 2017 @8:25

Dje pasdite kanë përfunduar 14 ndeshjet e rrethit të parë të...

HIDHET SHORTI

Çiftet e rrethit të parë të Kupës së Kosovës

Foto: FFK

16 Tetor, 2017 @21:09

Sot në selinë e FFK-së në praninë e Komisionit të Garave...

BASHKIMI KORETIN - VITIA

Kushtrim Rexhepi i jep fitoren Bashkimit

15 Tetor, 2017 @17:09

Me golin e Kushtrim Rexhepit, skuadra e Bashkimit nga Koretini e ka...

KUPA E KOSOVËS 2017

Të hënën, shorti i Kupës

BOROZANI/ A. P.

13 Tetor, 2017 @12:46

Shorti i rrethit të parë të Kupës së Kosovës në futboll, do...

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë