Të gjitha lajmet

VËLLAZNIMI-VLLAZNIA

Vëllaznimi i sigurt në shtëpi

Vëllaznimi i sigurt në shtëpi

10 Shtator, 2017 @18:13

Vëllaznimi
Vllaznia
Vëllaznimi 3 : 0 Vllaznia
Egzon GASHI 6', Semir ZENELI 30', Paolo IVANI 60'

Stadiumi i qytetit, Gjakovë

Kuqezinjtë e Gjakovës kanë arritur të shënojnë fitoren e dytë me radhë në shtëpi, duke e mposhtur sot Vllazninë e Pozharanit në Gjakovë, 3-0.

Epërsia e gjakovarëve erdhi shpejt kur Egzon Gashi shënoi për 1-0, ndërsa Semir Zeneli shtoi epërsinë para se ekipet të shkojnë në pushim, 2-0.

TABELA AKTUALE E SUPERLIGËS

Në pjesën e dytë zëvendësuesi Paolo Ivani dha golin e parë të tij në fanellën e gjakovarëve prej se erdhi në Superligë, për të vulosur fatin e takimit.

Kjo qe fitorja e dytë e Vëllaznimit në Superligë nga tre ndeshje të zhvilluara, ndërsa pozharanasit janë ende në kërkim të pikës së parë në elitë.

LAZIO-MILAN

Immobile hat-trick, Lazio njofton Milanin me humbje të thellë

10 Shtator, 2017 @17:56

Me rezultat të thellë 4-1 ka përfunduar takimi mes Lazios dhe...

INTER-SPAL

Icardi-Perisic mbajnë Interin perfekt

10 Shtator, 2017 @15:28

Dyshja në formë e neroazzurrëve, Mauro Icardi dhe Ivan Perisic,...

LAZIO - MILAN

Megjithatë ndeshja zhvillohet

10 Shtator, 2017 @13:56

Edhe pse fillimisht u vendos që ndeshja të mos zhvillohet sot, me...

SHQIP

Arbër Zeneli me supergol ndaj PSV-së

10 Shtator, 2017 @12:41

Në takimin e parë të ditës në Eredivisien holandeze, Arbër...

SERIE A

Konfirmohet: Shtyhet ndeshja Lazio-Milan

Foto: football-italia.net

10 Shtator, 2017 @12:15

Për shkak të kushteve të vështira atmosferike, me shiun që ka...

BARCELONA - ESPANYOL

Barca s’gabon, +4 ndaj Realit

9 Shtator, 2017 @22:39

Një hat-trick i Messit dhe nga një gol nga Pique e Suarez ishin më...

PAS NDESHJES PRISHTINA-LIRIA

Shkëmbi: Ndeshje e dobët nga ne, gabuam kur nuk duhej

Foto: BOROZANI

9 Shtator, 2017 @22:28

Pas humbjes së dytë sezonale me Lirinë, kjo ishte deklarata e...

PAS NDESHJES PRISHTINA-LIRIA

Dallku: Me rëndësi tri pikët, e përgëzoj skuadrën

Foto: BOROZANI

9 Shtator, 2017 @22:24

Përveç kryetrajnerit Thaqi, deklaratë për prishtinafc.com dha...

PAS NDESHJES PRISHTINA - LIRIA

Thaqi: E përgëzoj Dallkun, i kënaqur me fitoren

9 Shtator, 2017 @22:17

Pas fitores ndaj Lirisë, kjo është deklarata e Arsim Thaqit,...

SHQIP

Kololli shënon dhe mposht Baselin e Xhakës

9 Shtator, 2017 @21:44

Me rezultat 1-2 është mbyllur dueli mes Baselit të Taulant Xhakës...

KOMISIONI PËR ANKESA

Sahitit i zbritet dënimi, Myrtës jo

3 Nëntor, 2017 @22:29

Komisioni për Ankesa i FFK-së sot ka shqyrtuar ankesat e KF...

DEKLARATA E BEKIM SHOTANIT

Shotani i lumtur me 3 pikë

BOROZANI/D.S./Arkiv

3 Nëntor, 2017 @16:32

Pas 4 xhirosh Drenica ka shënuar fitoren e parë në Superligë,...

DEKLARATA E GANI SEJDIUT

Sejdiu: Nuk reaguam pas golit

BOROZANI/E. D./Arkiv

3 Nëntor, 2017 @16:17

Trajneri i ri i Trepçës’89, Gani Sejdiu, ka qenë i zhgënjyer pas...

DRENICA-TREPÇA'89

Drenica mposht kampionin për t’iu kthyer fitoreve

3 Nëntor, 2017 @15:00

Trepça’89 ka rënë në Skenderaj. Drenica që nuk kishte fituar që...

HAXHI SHALA SUSPENDOHET

2 ndeshje suspendim për Shalën

Foto: KF Feronikeli/ Facebook

3 Nëntor, 2017 @13:16

Futbollisti i Feronikelit, Haxhi Shala, për shkak të kartonit të...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga