Të gjitha lajmet

KATEGORIA JUNIORE

Vëllaznimi kampion i Kosovës në kategorinë juniore

Vëllaznimi kampion i Kosovës në kategorinë juniore

23 Maj, 2017 @21:04

Me triumfin e skuadrës së Vëllaznimit është mbyllur finalja e Ligës së Juniorëve në basketbollin e Kosovës.

Skuadra gjakovare u tregua më e mirë se Prishtina pas dy takimeve të zhvilluara, për ta sjellur kështu Kupën në Gjakovë. Ndeshja e parë në Prishtinë u mbyll 68-70 për gjakovarët, të cilët e fituan edhe ndeshjen e dytë në Gjakovë me rezultat 63-60 dhe arritën të shpallen kampionë të Kosovës në kategorinë juniore (grupmoshat U18).

Në takimin e parë në Prishtinë më i dalluari për Vëllaznimin ishte Atik Koshi me plot 49 pikë, ndërsa detajet e ndeshjes së zhvilluar sonte nuk janë bërë të ditura ende.

 

SPURS - WARRIORS @ GAME 4

Golden State Warriors në finalen e madhe

Foto: nba.com

23 Maj, 2017 @10:24

Golden State Warriors, e mposhti San Antonio Spursin edhe në...

MIKAILE TMUSIC

I gatshëm për ndeshjen e radhës

BOROZANI/ Arian Paçarizi

22 Maj, 2017 @14:15

Basketbollisti i Bashkimit, Mikaile Tmusic, i cili ishte lënduar në...

SPECIALE

Fenerbahçe në fronin e Evropës

Fotografitë: Fenerbahçe Basketbol/ Facebook

22 Maj, 2017 @13:46

Finalja e madhe e stinorit filloi me një “alley-oop” ndërmjet...

PAS NDESHJES SË III

600€ dënim për Prishtinën e Bashkimin

22 Maj, 2017 @12:46

Pas ndeshjes së tretë të serisë finale ndërmjet Sigal...

CAVS - CELTICS @ GAME 3

Përmbysje e madhe, Bostoni ngushton serinë

22 Maj, 2017 @10:43

Një ndeshje që pritej se do të ishte deklasimi i radhës për...

YLLI - KERASAN PRISHTINA

Bessick me double-double, Ylli fiton

Bessick, me fanellën e Yllit/ Foto: Q. R./ facebook/ Arkiv

5 Nëntor, 2017 @21:03

Basketbollisti amerikan i Yllit, Taylor Bessick, ka shënuar 10...

RAHOVECI-BOREA

Bunjaku 23 pikë, Rahoveci mposht Borean

5 Nëntor, 2017 @20:55

Rahoveci ka shënuar fitoren e dytë me radhë pas humbjes befasuese...

PEJA-TREPÇA

Peja ka zemër, fiton dramën në derbi

5 Nëntor, 2017 @18:53

3 minuta para fundit të ndeshjes, rezultati ishte i barabartë...

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Rahoveci - Borea

BOROZANI/ Arkiv

5 Nëntor, 2017 @18:42

Janë publikuar pesëshet e para të Rahovecit dhe të Boreas, par...

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Ylli - Kerasan Prishtina

Foto/ Arkiv

5 Nëntor, 2017 @17:38

Janë publikuar pesëshet startuese të Yllit dhe të Kerasan...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga