Të gjitha lajmet

NË GJAKOVË

Vëllaznimi kërkon të merren masa ndaj referëve

Foto: prishtinafc.com

Vëllaznimi kërkon të merren masa ndaj referëve

11 October, 2017 @22:24

Skuadra e Vëllaznimit të Gjakovës, pas disfatës së sotme nga Prishtina Rexhep Rexhepi të Drenasit, ka lëshuar një komunikatë në faqen zyrtare të ekipit në Facebook. Gjakovarët janë shprehur të jenë të mllefosur me padrejtësitë që po i ndodhin atyre në ndeshjet e fundit, ndërsa kanë postuar edhe videon ku pretendohen gabimet e referëve shkaktuar ndaj Vëllaznimit. "Dy penallti të paakorduara ndaj Drenicës, një ndaj Llapit dhe një ndaj Trepçës'89, të konfirmuara nga analist të referimit në studiot televizive janë paraqitur në video," ka shkruar ndër të tjera komunikata e klubit kuqezi.

ISMET MUNISHI PAS NDESHJES

Munishi: Gjykimi është tendencioz

11 October, 2017 @22:13

Trajneri i Vëllaznimit të Gjakovës, Ismet Munishi, pas disfatës...

MIREL JOSA PAS NDESHJES

Josa: Na duhet qetësia

11 October, 2017 @22:10

Trajneri i Prishtinës, përkundër fitores së vështirë ndaj...

PRISHTINA-VËLLAZNIMI

Pas 3 xhirosh, Dallku kthen Prishtinën te fitorja

11 October, 2017 @16:02

Në një ndeshje që ishte gati të përfundonte me barazim pa gola,...

DRENICA-VLLAZNIA

Visar Berisha vendos, e dyta me radhë për Drenicën

11 October, 2017 @15:59

Drenica ka shënuar fitoren e dytë me radhë në Superligë, pas...

TREPÇA'89-BESA

John dhe Hasani shënojnë, 89shi fiton

11 October, 2017 @15:52

Golashënuesi më i mirë i stinorit të kaluar, Oto John, me dy të...

FORMACIONET ZYRTARE

11-shet e para: Prishtina-Vëllaznimi

11 October, 2017 @13:41

Janë publikuar formacionet startuese të Prishtinës dhe...

ZONA e AZISË

Veterani Cahill, shuan ëndrrën siriane

11 October, 2017 @10:40

Mesfushori legjendar i Australisë, Tim Cahill, përkundër moshës...

ZONA e AMERIKËS VERIORE DHE TË MESME

Pas 32 vitesh, SHBA nuk do të jetë në Botëror

11 October, 2017 @9:30

Përfaqësuesja e SHBA-ve është mposhtur në ndeshjen vendimtare...

LËNDIMI I GJERMANIT

Mustafi do t’i mungojë Arsenalit

11 October, 2017 @8:40

Qendërmbrojtësi me origjinë shqiptare i Arsenalit, Shkodran...

ZONA JUGAMERIKANE

Pa oksigjen por me Messin, Argjentina arrin Botërorin

Foto: AFA

11 October, 2017 @8:09

Mbi 2800 metra lartësi mbidetare dhe vetëm pas disa sekondave lojë...

FIBA RANKING

Kosova bie për një pozitë në renditjen e FIBAs

Foto: fiba.basketball

26 September, 2018 @13:55

FIBA ka publikuar të dhënat mujore për renditjen e...

INTER - FIORENTINA

Fitorja e radhës për neroazzurrët

Foto: FCInter/fb

25 September, 2018 @23:55

Interi që duket të jetë i këndellur pas fitoreve dramatike ndaj...

CARABAO CUP: UNITED - DERBY

Derby County eliminon Unitedin

25 September, 2018 @23:26

Portieri i Derby Countyt, Scott Carson, ka mbrojtur penalltinë e...

BAYERN - AUGSBURG

Augsburgu ndal Bayernin

25 September, 2018 @22:57

Skuadra modeste e Bundesligës, Augsburg, ka bërë të papriturën...

SHQIP NË BOTË

Muriqi starton për Cityn

25 September, 2018 @21:00

Në takimin që City e zhvillon sonte ndaj Oxford United në kuadër...

Të gjitha lajmet nga