Të gjitha lajmet

GJAKOVË

Vëllaznimi me përkrahje në stërvitje

Fotot për Borozani.com/ D. Xh.

Vëllaznimi me përkrahje në stërvitje

17 Maj, 2018 @15:46

Skuadra e Vëllaznimit, që është duke kryer stërvitjet e radhës para duelit vendimtar të stinorit, ka hasur në përkrahje të tifozëve përgjatë përgatitjeve të sotme.

Një numër i Kuqezinjëve të Jakovës i ka përcjellur lojtarët me tupana përgjatë stërvitjet dhe me këngë.

TABELA AKTUALE E SUPERLIGËS

KF Vellaznimi tifo

Vëllaznimi të shtunën në ora 16:00 luan ndeshjen vendimtare të stinorit. Ekipi gjakovar pret Gjilanin në luftë për mbijetesë direkte në Superligë. Vëllaznimit i duhet fitorja, ndërsa Gjilani edhe me barazim shpëton.

Në të kundërtën, njëri ekip do të kërkojë mbijetesën përmes barazhit të Superligës.

STADIUMI

‘Finalja’ luhet në Pejë!

17 Maj, 2018 @14:32

Përfundimtare, ndeshja më e rëndësishme e stinorit në...

CAKTOHEN MË VONË

S’caktohen referët për Prishtina-Drita!

BOROZANI/A.P./Arkiv

17 Maj, 2018 @14:01

Dueli më i rëndësishëm i stinorit, ai ndërmjet Prishtinës dhe...

CLAUDIO RANIERI

Largohet nga ekipi në fund të stinorit

REUTERS/Arkiv

17 Maj, 2018 @13:38

Pas vetëm një viti të kaluar te Nantes, Claudio Ranieri, që...

FIFA RANKING MAY 2018

Kosova s’lëviz nga vendi në maj

BOROZANI/ A. P.

17 Maj, 2018 @12:58

Është publikuar renditja e re mujore e FIFAs dhe Kosova pas...

ARTETA @ ARSENAL

Sot bisedimet

17 Maj, 2018 @11:12

Mediat angleze sot njoftojnë për takimin që do të mbahet mes...

ADIO GIGI

Buffon pensionohet

17 Maj, 2018 @10:59

Duke e ngritur trofeun e kampionit të Italisë për të nëntën...

GAME 1: LIBURNI - BESA

Liburni nis mbrojtjen e titullit në shtëpi

Foto: FC Liburn

17 Maj, 2018 @9:45

Me fillim nga ora 21:00, sonte Liburni nis mbrojtjen e titullit me...

GAME 1: FENIKSI - PRISHTINA

Feniksi fiton gjysmëfinalen e parë

Foto: FC Feniks

17 Maj, 2018 @9:33

Në ndeshjen e parë të serisë gjysmëfinale në Superligën e...

VËLLAZNIMI - GJILANI

Mobilizim maksimal, e gjithë Gjakova n’stadium!

BOROZANI / B.B

16 Maj, 2018 @21:55

Pas vendosjes së ulëseve të reja në stadiumin e qytetit,...

STADIUMI

‘Finalja’ luhet në Pejë!

17 Maj, 2018 @14:32

Përfundimtare, ndeshja më e rëndësishme e stinorit në...

CAKTOHEN MË VONË

S’caktohen referët për Prishtina-Drita!

BOROZANI/A.P./Arkiv

17 Maj, 2018 @14:01

Dueli më i rëndësishëm i stinorit, ai ndërmjet Prishtinës dhe...

VËLLAZNIMI - GJILANI

Mobilizim maksimal, e gjithë Gjakova n’stadium!

BOROZANI / B.B

16 Maj, 2018 @21:55

Pas vendosjes së ulëseve të reja në stadiumin e qytetit,...

STADIUMI I PRISHTINËS

UEFA-ja përsëri në inspektim

16 Maj, 2018 @16:46

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka bërë të ditur se...

VENDIMET E KOMISIONIT DISIPLINOR

€5500 gjoba për Dritën, Lirinë dhe Prishtinën

16 Maj, 2018 @15:57

Skuadrat që po luftojnë për titullin kampion, Drita dhe Prishtina,...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga