Të gjitha lajmet

VËLLAZNIMI-DUKAGJINI

Vëllaznimi në Superligë

Vëllaznimi në Superligë

14 Maj, 2017 @18:01

Vëllaznimi
Dukagjini
Vëllaznimi 3 : 2 Dukagjini
Albutrint MORINA 17', Jeton DUSHI 75', Kushtrim GASHI 80' Leonart DAKAJ 45', Altin MERLAKU 67'

Vëllaznimi i Gjakovës është anëtari i ri i Superligës së Kosovës. Me fitore 3-2 ndaj Dukagjinit sot në Gjakovë, ekipi kuqezi ka arritur t’i rikthehet Superligës.

TABELA AKTUALE

Gjakovarët kanë qenë në disavantazh 1-2 në këtë ndeshje, kur kishte shënuar Altin Merlaku për avantazhin e klinasve, por në fund Vëllaznimi ka arritur të shënojë fitore dhe të sigurojë një vend për Superligë.

WEST HAM - LIVERPOOL

S’ka favore për Arsenalin, Liverpooli shumë pranë Champions Leagues

14 Maj, 2017 @17:04

Një fitore e madhe e Liverpoolit në Londër sot! Përkundër...

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli-Prishtina

14 Maj, 2017 @16:40

Janë përcaktuar 11-shet startuese për ndeshjen ndërmjet...

EREDIVISIE

Rashica e Celina në play-off për Europa League, Zeneli jo

14 Maj, 2017 @16:25

Me ndeshjet e zhvilluara sot përfundoi Eredivisie holandeze. Pas 34...

EREDIVISIE

Pas 18 viteve, Feyenoordi kampion i Holandës!

Festa e tifozëve të Feyenoordit për titullin që u fitua pas 18 viteve. Maj 2017.

14 Maj, 2017 @16:22

Pas fitores së pritur që e shënoi sot ndaj Heraclesit në shtëpi,...

PARA FINALES

Ballistët bojkotojnë finalen e Kupës

14 Maj, 2017 @16:00

Tifozëria e Shkëndijës së Tetovës, Ballistët, ka bërë të...

HUDDERSFIELD-WEDNESDAY

Sheffield i Nuhiut, një hap para finales

14 Maj, 2017 @15:43

Sulmuesi i Kosovës, Atdhe Nuhiu, është një hap para finales së...

CHAMPIONS LEAGUE

Kundërshtarët e mundshëm të Trepçës ‘89 në Champions League

14 Maj, 2017 @15:25

Pasi që u shpallen zyrtarisht kampionë të Kosovës dhe pas...

CRYSTAL - HULL

Hulli përshëndetet me Premier Ligën!

14 Maj, 2017 @14:50

Përkundër shkëndijave pozitive dhe formës së mirë në shtëpi...

INTER - SASSUOLO

Humbja e radhës, Curva Nord braktis Interin

"Meqë mbështetjen tonë nuk e meritoni, sot po ju përshëndesim dhe po shkojmë të hamë." - Shkrimi i tifozëve të Interit para se ta braktisnin

14 Maj, 2017 @14:33

E katërta humbje me radhë! Edhe pas shkarkimit të Piolit,...

FINALISTËT E KUPËS

Besa e Llapi, luftë për Kupë dhe mijëra euro

14 Maj, 2017 @12:55

Finalja e Kupës së Kosovës ndërmjet Besës dhe Llapit që...

FUSHËKOSOVA-RAMIZSADIKU

Fushë Kosova i afrohet pozitës së barazhit

Foto: pampurat official/ facebook/ r. o.

28 Tetor, 2017 @17:13

Skuadra e Fushë Kosovës ka shënuar fitore të rëndësishme ndaj...

2KORRIKU-BALLKANI

Gegaj i jep fitoren Ballkanit

28 Tetor, 2017 @16:59

Ballkani ka shënuar fitoren e nëntë në Ligë të Parë këtë...

LIGA E PARË

Ferizaji paralajmëron bojkotim të ndeshjes së ardhshme

26 Tetor, 2017 @16:21

Përmes një postimi në Facebook, klubi i Ferizajit ka...

KOMISIONI DISCIPLINOR

Dënohet edhe Samir Sahiti

23 Tetor, 2017 @18:02

Përveç klubit të Flamurtarit, nga FFK-ja është shqiptuar një...

ORARI I NDESHJEVE

Orari i xhiros XII në Ligën e Parë

BOROZANI/ Arkiv

23 Tetor, 2017 @13:39

Të gjitha ndeshjet e xhiros XII në Ligën e Parë të Kosovës në...

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë