Të gjitha lajmet

VËLLAZNIMI U16

Vëllaznimi U16 drejt Durrësit për miqësore

Foto: KB Vëllaznimi U16 Faceook

Vëllaznimi U16 drejt Durrësit për miqësore

25 Maj, 2018 @18:57

Për herë të tretë me radhë, skuadra e Vëllaznimit U16 do të jetë mysafire në qytetin e Durrësit, ku do të zhvillojë miqësore ndaj skuadrës Goga Basket.

Përmes një njoftimi për Borozani.com, u bë e ditur që skuadra gjakovare do të udhëtojë drejt Durrësit nesër në mëngjes, për t’u përballur me grupmoshat përkatëse të skuadrës nikoqire, Goga Basket, ndërsa bashkë me basketbollistët e rinjë ka udhëtuar edhe treshja e trajnerëve Shkumbin Kumnova, Valon Tanushi dhe Driton Rraci.

Gjithashtu, është bërë e ditur që skuadra e Vëllaznimit U16 do të stërvitet pa pushim edhe gjatë muajve të verës, për të qenë sa më e gatshme për sezonin e ri.

GAME 5: ROCKETS - WARRIORS

Raketat para lansimit në finale!

Foto: NBA/fb

25 Maj, 2018 @7:44

Edhe pse mendohej që Golden State Warriors do ta ketë lehtë dhe...

NË ÇEKI

Dardani fiton titullin kampion!

Foto: Nymburk/fb

24 Maj, 2018 @20:02

Kapiteni i reprezentacionit të Kosovës, Dardan Berisha, ka fituar...

SHPËRBLIMET E FEDERATËS

Sa fitoi Bashkimi, sa Prishtina?

BOROZANI/ A. P.

24 Maj, 2018 @15:01

Pas përfundimit të stinorit 2017/18 të Superligës së Kosovës...

DRAGAN RADOVIC

Prizreni e ka merituar

BOROZANI/ A. P.

24 Maj, 2018 @12:00

Trajneri i Bashkimit, Dragan Radovic, që u bë trajneri i parë në...

GAME 5: CELTICS - CAAVS

Boston Celtics pranë finales

Foto: nba.com

24 Maj, 2018 @8:32

Boston Celtics, sot në mëngjes në ndeshjen e pestë të serisë...

GAME 4: BASHKIMI-PRISHTINA

Titulli historik, Bashkimi kampion

BOROZANI/A.P.

23 Maj, 2018 @21:24

Ëndrra shumëvjeçare më në fund u bë realitet. Skuadra e...

PJESA E PARË: BASHKIMI-PRISHTINA

S’ka epërsi, as pas pjesës së parë

BOROZANI/ G. P.

23 Maj, 2018 @20:27

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Bashkimit dhe Sigal...

ÇEREKU I PARË: BASHKIMI-PRISHTINA

Baraz, pas 10 minutash

BOROZANI/ G. P.

23 Maj, 2018 @20:15

Ka përfunduar çereku i parë i ndeshjes në Prizren. Dueli...

GRUPMOSHAT U16

Kerasan Prishtina kampione në U16

21 Maj, 2018 @18:10

Skuadra e Kerasan Prishtinës, duke e mposhtur M Juniorin me rezultat...

GRUPMOSHAT U12

NewBasket kampion i Kosovës për moshat U12

21 Maj, 2018 @11:38

Ekipi i NewBasket U12 nga Prizreni, pas stinorit perfekt të kaluar,...

FBK

Konfirmohen 2 kandidatë për kryetar të FBK-së

BOROZANI

30 Mars, 2018 @16:39

Sot në ora 16:00 ka përfunduar afati për dorëzimin e...

SUPERLIGA U18

Bashkimi U18 mposht Kerasan Prishtinën

13 Mars, 2018 @15:53

Bashkimi U18, ia shkaktoi humbjen e dytë të stinorit Kerasan...

TERMINET E NDESHJEVE

Në fundjavë nis edhe Superliga U18

15 Shkurt, 2018 @14:53

Këtë fundjavë nis Superliga U18 e Kosovës në basketboll pjesën...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga U18