Të gjitha lajmet

WEST BROM

Vendimi i vonshëm, trajneri i muajit bie nga elita

Vendimi i vonshëm, trajneri i muajit bie nga elita

8 May, 2018 @23:30

Sot ai u shpall për herë të parë në karrierë si trajner i muajit në Premier Ligë. Darren Moore, trajneri që morri drejtimin e skuadrës deri në fund të stinorit, pas rezultateve të mira të arritur në muajin e kaluar - u shpërblye me epitetin trajner i muajit. Mirëpo, fati nuk e deshi që ai këtë çmim ta festojë plotësisht, pasi që fitorja e Southamptonit ndaj Swanseat sonte, rrëzoi WBA-në nga elita. Vendimi i kryesisë së WBA-së që të emërojë Moore-in në krye të shtabit teknik deri në fund të stinorit, në fillim të prillit - tash po duket që ka qenë i vonshëm, pasi që përkundër rezultateve, ekipi nuk arriti të shpëtojë. Përndryshe, prej se Moore morri drejtimin e skuadrës, ëBA s'ka humbur ndeshje në Premier Ligë, duke regjistruar 2 barazime dhe 3 fitore në 5 ndeshjet e fundit.

SWANSEA - SOUTHAMPTON

So’ton fiton, WBA bie, Swansea në telashe

Foto: premierleague.com

8 May, 2018 @23:10

Ish sulmuesi i Napolit, Manolo Gabbiandini, ka vendosur fituesin e...

QENDËRMBROJTËSI FRANCEZ

Koscielny jashtë Botërorit

Foto: metro.co.uk via Google Images

8 May, 2018 @12:50

Qendërmbrojtësi francez i Arsenalit, Laurent Koscielny, do të...

LIGA E PARË

Terminet për xhiron e parafundit në Ligën e Parë

8 May, 2018 @9:25

Të dielën me fillim nga ora 16:00, Liga e Parë e Kosovës vjen me...

JAVA E PARAFUNDIT

Terminet e Superligës, a do të gabojnë liderët?

BOROZANI

8 May, 2018 @9:14

Fundjavën që vjen, Superliga e Kosovës në futboll e zhvillon...

NGA FEDERATA

Kinder League nis në Prizren

7 May, 2018 @22:27

Në kuadër të projekteve të programit të UEFA-s “Grassroots”,...

WOLVERHAMPTON WANDERERS

Festa e Wolvesit vazhdon

Foto: Wolves/fb

7 May, 2018 @22:18

Mijëra tifozë të Wolverhampton Wanderers kanë dalë rrugëve të...

BARCELONA - REAL MADRID

El Clasico me 4 gola e 9 kartonë

6 May, 2018 @22:42

Ka përfunduar me barazim dueli ndërmjet Barcelonës dhe Real Madrid...

MANCHESTER CITY - HUDDERSFIELD

City ngrit trofeun, Pep pranon: PremierLiga më e vështira

6 May, 2018 @21:13

Manchester City ka pasur festë sot pas ndeshjes ndaj Huddersfieldit,...

AKHISAR - GALATASARAY

Galatasaray triumfon si mysafir, mbetet lider

Foto: GalatasaraySK/fb

6 May, 2018 @20:34

Superliga e Turqisë, mbetet liga më interesante në gjithë...

KIKA - TREPÇA

Kika mposht Trepçën, mbetet në shpresë

Foto: KFKika/fb

6 May, 2018 @20:18

Fitorja ka ardhur në momentin e duhur për ekipin e Kikës. Ata...

WEST HAM - CHELSEA

Ndalet seria e Chelseat

23 September, 2018 @16:24

Pas pesë fitoreve radhazi, Chelsea është ndalë sot në Londër...

CARDIFF - CITY

City ‘shpartallon’ Cardiffin, vazhdon ndjekjen e kreut

22 September, 2018 @18:21

Me shumë lehtësi, Manchester City ka arritur sot ta fitojë...

UNITED - WOLVES

United i rikthehet gabimeve

Foto: BBC

22 September, 2018 @18:09

Pas tri fitoreve radhazi në të gjitha garat, United i është...

LIVERPOOL - SOUTHAMPTON

Shaqiri asiston, forma perfekte e Liverpoolit vazhdon

22 September, 2018 @18:00

Forma perfekte e Liverpoolit vazhdon! Skuadra nga Merseyside sot ka...

5 PËR VIKEND

TOP 5 ndeshjet e fundjavës

Graph./ O. Kraja

21 September, 2018 @14:01

Pesë duelet më interesante nga ligat kryesore evropiane me derbit...

Të gjitha lajmet nga Premier League