Të gjitha lajmet

STADIUMI

Vendimi për stadiumin, pas Superkupës

BOROZANI / G.P

Vendimi për stadiumin, pas Superkupës

6 Gusht, 2018 @14:17

A do ta ketë Kosova shtëpinë e saj gati për Ligën e Kombeve në shtator?

Këtë do ta mësojmë më datën 13 gusht, pas ndeshjes së Superkupës së Kosovës mes Dritës dhe Prishtinës, skuadra të cilat do të jenë të parat që do të ‘shkelin’ në stadiumin e ri.

LIGA E KOMBEVE - GRUPET DHE ORARI

Stadiumi “Fadil Vokrri” sot është inspektuar nga zyrtari i UEFA-së pa praninë e mediave, mirëpo “Sporti në KTV” ka mësuar që vendimi final se a i plotëson të gjitha kushtet ky stadium në mënyrë që Kosova ndeshjet në kuadër të Ligës së Kombeve t’i luajë aty, do të merret më 13 gusht.

Në rast se stadiumi nuk i plotëson të gjitha standardet e kërkuara sipas rregullores, Kosova do të detyrohet përsëri t’i luajë ndeshjet si vendas në Shkodër apo diku tjetër, gjë që shpresojmë të mos ndodhë.

GJAKOVË

Edhe një brazilian te Vëllaznimi

6 Gusht, 2018 @11:48

Vazhdon ardhja e brazilianëve të Vëllaznimi! Klubi gjakovar, që...

SHORTI

Shkëndija mëson rrugën drejt Champions League

6 Gusht, 2018 @11:27

Me fillim nga ora 12:00, sot u mbajt shorti për fazën Play Off...

COMMUNITY SHIELD

Manchester City e nis me titull

5 Gusht, 2018 @18:36

Sergio Agueros iu deshën vetëm 13 minuta që të shënojë golin e...

ROSSONERI

Strategji e re, me Maldinin

Foto: acmilan.com

5 Gusht, 2018 @16:34

Paolo Maldini është rikthyer në Milan. Legjenda e klubit tashmë...

SUPERKUPA: PSG - MONACO

“SUPER” PSG

Foto: Ligue 1

4 Gusht, 2018 @17:14

Superkupën e Francës, arriti ta fitojë kampioni aktual Paris Saint...

REPREZENTUESI I KOSOVËS

Herolind Shala transferohet në Norvegji

4 Gusht, 2018 @15:49

Futbollisti i përfaqësues së Kosovës, Herolind Shala, është...

BILETAT DALIN NË SHITJE

Shqipëria-Izraeli, biletat në shitje

Foto: FSHF

4 Gusht, 2018 @11:54

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) ka bërë të ditur sot se ka...

ZYRTARE

Barcelona transferon yllin e Bayernit

3 Gusht, 2018 @23:02

Kampionja aktuale e La Ligas, Barcelona, arriti marrëveshje me yllin...

DRITA - DUDELANGE

Drita eliminohet

2 Gusht, 2018 @21:44

Ka përfunduar aventura debutuese, por e gjatë, e Dritës në garat...

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 Korrik, 2018 @17:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit...

LUIS ENRIQUE

Pas Botërorit në konferencë për shtyp

13 Korrik, 2018 @15:55

Selektori i ri i Spanjës, Luis Enrique, për herë të parë para...

SPANJA

Në dorë të Luis Enriques

9 Korrik, 2018 @13:26

Menjëherë pas emërimit të drejtorit sportiv, Federata e Futbollit...

REPREZENTACIONI I SPANJËS

Emërohet zëvendësi i Hierros

Foto: mundodeportivo.com

9 Korrik, 2018 @10:33

Federata e Futbollit të Spanjës (RFEF) ka përcaktuar drejtorin e...

ZYRTARE NGA DFB

Vazhdojnë me Löwin

REUTERS/Arkiv

3 Korrik, 2018 @13:57

Federata e Futbollit të Gjermanisë (DFB) ka vendosur të vazhdojë...

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve