Të gjitha lajmet

ANALIZAT VERORE

Vera te FC Inter

Vera te FC Inter

Shkruan: LUAN MORINA

13 Korrik, 2017 @22:07

Interi ka blerë mjaftueshëm vitin e kaluar. Edhe një verë më herët! Dhe për të përfunduar vetëm në pozitën e shtatë?! Vendime të gabueshme në kryesi, si në transferime ashtu edhe në përzgjedhjen e trajnerëve! Vendime që i kanë kushtuar me një sezon të humbur kaltër-zinjve.

Porta

handa

Tashti Spalletti nuk po e do Handanovicin?! Pse?! E vërtetë që nuk ka shumë vite të mbetura, por nuk është problemi kryesor tek Interi. Përkundrazi, është ndër arsyet pse Interi ka gjetur një vend në Evropë sezonin paraprak. Szczesny do të ishte ide interesante. Edhe më afatgjate ndoshta.

Mbrojtja

jioao

Qendërmbrojtja është ndër më të mirat në Itali. Nuk janë të përkryer, por prapë janë aty në krye. Edhe krahët nuk kanë qenë aq të dobët. Sigurisht që për titull apo Ligë të Kampionëve nevojiten prurje. Sidomos në krahë.

Mesfusha

brooz

Edhe këtu janë mirë të populluar. Kanë marr Gagliardinin në janar, një talent i shkëlqyeshëm. Me Kondogbian, Brozovicin, Marion do të duhej të siguronin pjesën qendrore të mesfushës për shumë kohë. Banega s’është dashur të ikë, për t’i lënë vend Valeros. E di që ka kuptim në aspektin financiar, por menjëherë të shndërrohen në një ekip që shesin?! Milano nuk e meriton një ekip të tillë. Mjaft ka pasur tashmë sa vite një tjetër kësisoji!

Sulmi

ixca

Di Maria e Lucas. Papu Gomez shihet gjithashtu si opsion i mirë për krahët e sulmit. E krahët aktual janë goxha të mirë. Perisic e Candreva kryejnë punë për një ekip që lufton tani katërshen e Ligës së Kampionëve. Po të mund të ndizte edhe Gabriel Barbosa, atëherë nuk do të nevojitet më shumë se një krahë sulmi. Eder më shumë më duket si gjysmë-qendërsulmues. Do të mund të ishte zëvendësues i Icardit. E Icardi është ndër 9shat më të mirë në ligë.

Spalletti duhet të rehatoj Interin në tri pozitat e para. I nevojitet kohë, dhe besoj që do ta ketë. Së paku një sezon të plotë. Me disa prurje të mençura, Inter mund të hedh pllakën e parë drejt një ekipi kulmor.

ANALIZAT VERORE

Vera te AS Roma

13 Korrik, 2017 @9:03

Një agim i ri tek Roma! Me Monchin si drejtor të ri të futbollit,...

SHERIFF 1-0 KUKËSI

Kukësi beson në rikthim, Koliçi i mban në lojë

Fotografitë e ndeshjes: fc-sheriff.com

13 Korrik, 2017 @8:29

Përkundër humbjes minimale nga Sheriff Tiraspol dje në Molldavi,...

PREJ ZURICHUT TE LEGIA

Legia prezenton Armando Sadikun

Armando Sadiku me fanellën e ekipit të tij të ri/ Foto: Legia.com

13 Korrik, 2017 @7:36

Skuadra polake, Legia nga Varshava, ka prezentuar dje sulmuesin e ri...

EUROPA LEAGUE

Hasani: Nuk do ta kemi lehtë

12 Korrik, 2017 @17:00

Kapiteni i Shkëndijës Ferhan Hasani në konferencën për shtyp...

JUVE / PSG

PSG zyrtarizon Alvesin

12 Korrik, 2017 @16:43

Ylli brazilian, Daniel Alves, zyrtarisht u bë lojtari i Paris Saint...

EUROPA LEAGUE

Osmani optimist para Helsinkit

12 Korrik, 2017 @15:31

Konferenca për shtyp para ndeshjes Shkëndija – HJK Helsinki...

LUIGI DE CANIO

Të hënën prezentohet trajneri i ri i kombëtares?

12 Korrik, 2017 @15:09

Mediat në Tiranë kanë shkruar sot se kanë ‘zbuluar’...

ARTIM POLLOZHANI

Flamurtari zyrtarizon Pollozhanin

Artim Pollozhani duke nënshkruar për Flamurtarin sot në Vlorë/ Foto: FC Flamurtari

12 Korrik, 2017 @13:48

Futbollisti me përvojë i Shkëndijës së Tetovës, Artim...

OLYMPIQUE

Lyon merr Marcelon e Besiktasit

12 Korrik, 2017 @12:07

Qendërmbrojtësi brazilian i Besiktasit, Marcelo, është anëtar...

NAPOLI

Synimet e Ancelottit, nga Milani dhe Bayerni

Foto: goal.com

24 Maj, 2018 @15:27

Ende pa u bërë një ditë e plotë prej se u zyrtarizua si trajner...

CARLO ANCELOTTI

Zyrtare: Ancelotti napolitan

Foto: uefa.com

23 Maj, 2018 @19:36

Ish trajneri i shumë ekipeve të njohura evropiane, Carlo Ancelotti,...

ROSSONERI

Milan s’kalon fair-playin financiar!

Foto: acmilan/fb

22 Maj, 2018 @21:59

Formalisht, UEFA-ja ka refuzuar marrëveshjen e fair-playit financiar...

CARLO ANCELOTTI

‘Bomba’ napolitane!

Foto: uefa.com

22 Maj, 2018 @21:52

Mediat italiane prej pasdites së sotme kanë filluar të shkruajnë...

FAREWELL MATCH

Ndeshje lamtumirëse për Andrea Pirlon

Foto: it.onefootball.com

22 Maj, 2018 @12:00

Është organizuar një ndeshje lamtumirëse për yllin italian...

Të gjitha lajmet nga Serie A