Të gjitha lajmet

AUSTRALIAN GP

Vettel fiton garën e parë, Ferrari më i shpejt se Mercedesi

Vettel fiton garën e parë, Ferrari më i shpejt se Mercedesi

26 Mars, 2017 @10:45

Katër herë kampioni i botës në Formula 1, Sebastian Vettel, ka fituar garën për Çmimin e Madh të Australisë sot, përkundër se rivali i tij Leëis Hamilton nisi i pari garën.

Gjermani Vettel ka shënuar fitoren e 43-të në karrierë të tij, ndërsa kjo e sotmja ka qenë me 9.9. sekonda dallim nga ndjekësi i parë i tij, Lewis Hamilton.

Thjesht, Ferrari sot ka qenë më i shpejtë në Melbourne, që shtyu kampionët botëror të provojnë diçka tjetër - e kjo nuk rezultoi në fund.

TAB

Mercedes i thoshte Hamiltonit që të ngris shpejtësinë për të krijuar avantazh para pit-stopit, por ngasësi u ankua se gomat po i shkonin dhe nuk kishte më si të merrte shpejtësi!

Në vend të tretë përfundoi kolegu i ri i Hamiltonit te Mercedesi, Valtteri Bottas.

AUSTRALIAN GP

Sezoni i ri nesër, Hamilton në ‘pole position’

25 Mars, 2017 @14:06

Në mëngjesin e 26 marsit, Formula 1 nis sezonin e saj të ri. ...

BESA-TREPÇA

Besa Famiglia e pandalshme

19 Mars, 2017 @23:13

Derbi i kreut të tabelës së Superligës A në hendboll u zhvillua...

VËLLAZNIMI-DRITA

Barazim në Gjakovë

19 Mars, 2017 @23:12

Dueli më interesant i xhiros së dytë të Superligës A në...

TREPÇA-PRISHTINA

Hendbollistët e Trepçës, mposhtin Prishtinën në derbi

16 Mars, 2017 @19:35

Trepça është ndarë triumfuese nga derbi i zhvilluar ndaj...

INDIAN WELLS

Federer, përsëri më i mirë se Nadal

16 Mars, 2017 @9:26

Për herë të dytë në vitin 2017 dhe për të tretën herë...

FAZA E DYTË

Sot nis Superliga A me derbi Trepça-Prishtina

15 Mars, 2017 @9:49

Pas përfundimit të pjesës së parë të stinorit në Superligë...

TREPÇA-KASTRIOTI

Trepça mposht Kastriotin, përfundon e dyta

12 Mars, 2017 @11:33

Derbi i xhiros së XVIII të Superligës në hendboll ka kaluar në...

THAI BOX

Dardan Morina fiton për 4 minuta, mbron titullin kampion

12 Mars, 2017 @1:09

Në duelin e zhvilluar pak çaste më parë, Dardan Morina e ka...

XHIROJA XVIII

Trepça-Kastrioti, sot

11 Mars, 2017 @11:03

Xhiroja e XVIII e Superligës së Kosovës në hendboll fillon sot me...

PËRFAQËSUESJA A NË HENDBOLL

Kosova mëson rivalët në parakualifikime për Botëror

Pamje nga ndeshja Kosova-Italia, në kualifikimet e mëparme/ BOROZANI/ D. S.

10 Mars, 2017 @10:06

Është hedhur shorti për Kampionatin Botëror të shteteve në...

JAPAN GP

Hamilton fiton dhe ngrit epërsinë, Vettel me probleme

8 Tetor, 2017 @9:24

Lewis Hamilton është shumë afër që të fitojë titullin e...

MALAYSIA GP

Verstappen fiton garën e Malajzisë

1 Tetor, 2017 @11:03

Edhe pse Hamilton u nis nga Pole Position, gara e Malajzisë në...

MALAYSIA GP

Lewis Hamilton niset i pari në garën e Malajzisë

Foto: BBC

30 Shtator, 2017 @12:56

Dy javë pasi e krijoi epërsinë 28 pikëshe ndaj Vettelit në...

SINGAPORE GP

Triumfon Hamilton, del i pari në renditje të përgjithshme

Foto: BBC

17 Shtator, 2017 @16:17

Edhe pse u nis nga vendi i pestë për shkak të mossuksesit që...

ITALIAN GP

Hamilton thyen rekordin e Schumacherit

2 Shtator, 2017 @17:39

Pasi e barazoi atë javën e kaluar, sot britaniku Lewis Hamilton e...

Të gjitha lajmet nga Formula 1