Të gjitha lajmet

NË KËRKIM

Vettel s’e zëvendëson Rosbergun

Vettel s’e zëvendëson Rosbergun

5 Dhjetor, 2016 @14:31

Ngasësi i Ferrarit, Sebastian Vettel, ka mohuar përfoljet se mund të jetë zëvendësues i Nico Rosbergut që u bë kampion i botës dhe u pensionua këtë vit.

“Nuk është fshehtësi që unë dhe Kimi Raikkonen kemi kontratë me Ferrarin edhe për vitin 2017 - prandaj këtu gjithçka është e qartë,” ka thënë Vettel duke bërë të ditur se nuk do të lëviz nga të kuqtë.

Vettel

Rosberg 32 vjeç, që për herë të parë u shpall kampion i Formula 1, befasoi botën kur tha se do të pensionohet - dhe atë vetëm disa ditë pasi që u bë kampion.

NICO ROSBERG

Kampioni befason! Pensionohet

2 Dhjetor, 2016 @14:57

Njeriu që pas 25 viteve karrierë mbi katër rrota këtë vit fitoi...

ATLETIKË

KA Prizreni bojkoton Federatën

1 Dhjetor, 2016 @14:00

Kryesia e KA Prizren, duke qenë se është klubi i dytë më i...

SUPERLIGA FUTSALL XHIRO VIII

Liburni e Prishtina fitojnë

29 Nëntor, 2016 @10:03

Xhiroja e tetë e Superligës së Kosovës në futsall ka kaluar me 4...

MEXICAN GP

Hamilton kampion bote

29 Tetor, 2017 @22:47

Piloti britanik i Formula 1, Lewis Hamilton, është përsëri...

JAPAN GP

Hamilton fiton dhe ngrit epërsinë, Vettel me probleme

8 Tetor, 2017 @8:24

Lewis Hamilton është shumë afër që të fitojë titullin e...

MALAYSIA GP

Verstappen fiton garën e Malajzisë

1 Tetor, 2017 @10:03

Edhe pse Hamilton u nis nga Pole Position, gara e Malajzisë në...

MALAYSIA GP

Lewis Hamilton niset i pari në garën e Malajzisë

Foto: BBC

30 Shtator, 2017 @11:56

Dy javë pasi e krijoi epërsinë 28 pikëshe ndaj Vettelit në...

SINGAPORE GP

Triumfon Hamilton, del i pari në renditje të përgjithshme

Foto: BBC

17 Shtator, 2017 @15:17

Edhe pse u nis nga vendi i pestë për shkak të mossuksesit që...

Të gjitha lajmet nga Formula 1