Të gjitha lajmet

BAHRAIN GP

Vettel triumfon në Bahrein

Vettel triumfon në Bahrein

16 Prill, 2017 @18:07

Fillimi i furrishëm i stinorit për Ferrarin ka vazhduar edhe sot në Bahrein. Sebastian Vettel ka shënuar fitoren e dytë të stinorit duke triumfuar në garën për Çmimin e Madh të Bareinit sot, duke lënë pas Lewis Hamiltonin e Mercedesit.

Gjermani 29 vjeç ka përfituar shumë nga makina e tij e përmirësuar në fillim të stinorit dhe këtë e ka treguar me klasin e tij në garën e sotme, duke përfunduar garën i pari.

Lewis Hamilton përfundoi i dyti, ndërsa podiumin e kompletoi Valtteri Bottas. Kolegu i Vettelit, Kimi Raikkonen përfundoi i katërti.TOP 3 në 2017, pas Bahrain GP:

1 Sebastian Vettel (GjER) 68 pikë
2 Lewis Hamilton (BeM) 61 pikë
3 Valtteri Bottas (FIN) 38 pikë

POLE POSITION @ BAHRAIN GP

Bottas befason Hamiltonin e Vettelin

15 Prill, 2017 @17:22

Ngasësi finlandez i Mercedesit, Valteri Bottas, ka befasuar sot në...

KRONIKË AMERIKANE

MLB 2017 Parashikim

10 Prill, 2017 @16:29

Mrekullitë ndodhin rrallë. Që të përsëriten dy vite radhazi...

CHINA GP

Hamilton triumfon në China GP

9 Prill, 2017 @9:09

Tre herë kampioni botëror i Formula 1, Lewis Hamilton, ka shënuar...

POLE POSITION @ BAHRAIN GP

Bottas befason Hamiltonin e Vettelin

15 Prill, 2017 @17:22

Ngasësi finlandez i Mercedesit, Valteri Bottas, ka befasuar sot në...

CHINA GP

Hamilton triumfon në China GP

9 Prill, 2017 @9:09

Tre herë kampioni botëror i Formula 1, Lewis Hamilton, ka shënuar...

AUSTRALIAN GP

Vettel fiton garën e parë, Ferrari më i shpejt se Mercedesi

26 Mars, 2017 @9:45

Katër herë kampioni i botës në Formula 1, Sebastian Vettel, ka...

AUSTRALIAN GP

Sezoni i ri nesër, Hamilton në ‘pole position’

25 Mars, 2017 @13:06

Në mëngjesin e 26 marsit, Formula 1 nis sezonin e saj të ri. ...

FORMULA 1 2016 vs FORMULA 1 2017

Formula e re, për gara më sfiduese

8 Shkurt, 2017 @12:04

Me arsyetimin e ngritjes së konkurrencës dhe spektaklit, Formula 1...

Të gjitha lajmet nga Formula 1