Të gjitha lajmet

BAYERN-M'GLADBACH

Viktima e radhës, Monchengladbach

Viktima e radhës, Monchengladbach

14 Prill, 2018 @20:08

Bayern München
Borussia Mönchengladbach
Bayern München 5 : 1 Borussia Mönchengladbach
S. Wagner 37', 41', Thiago Alcântara 51', D. Alaba 67', R. Lewandowski 82' 9' J. Drmic

Allianz Arena, Munchen.

Borussia Monchengladbach ishte viktima e radhës së kampionëve tashmë të zyrtarizuar Bayern Munich.

Kjo ndeshje u përmbyll me rezultatin 5-1 në Allianz Arena.

TABELA AKTUALE

Zvicerani Josip Drmic ishte golashënuesi i pare në këtë ndeshje dhe ky ishte goli i vëtem i shënuar nga mysafirët, kurse për vendasi shënuan Wagner dy herë, Thiago, Alaba dhe golashënuesi më i mirë në bundesligë Lewandowski.

LIVERPOOL-BOURNEMOUTH

Salah briliant, arrin 40-shen

Fotot: premierleague/fb

14 Prill, 2018 @19:52

Liverpool ka shënuar fitore rutinore ndaj Bournemouthit sot, 3-0,...

2 KORRIKU - KEK

KEK-u rikthen kreun

14 Prill, 2018 @17:43

Liga e Parë e Kosovës ka hyrë në fazën më të rëndësishme të...

LIRIA - LLAPI

Fitore e Llapit ndaj Lirisë në Prizren

Foto: http://llapifc.com

14 Prill, 2018 @15:59

Në një mot tejet të mirë dhe në një fushë shumë të...

DRENICA - FLAMURTARI

Denis Peposhi për fitoren e Drenicës

14 Prill, 2018 @15:55

Me dy gola të Denis Peposhit, skuadra e Drenicës ka arritur të...

PRISHTINA - BESA

Prishtina fiton, presioni te Drita

14 Prill, 2018 @15:53

Në takimin e zhvilluar në mes të Prishtinës dhe Besës në Pejë,...

SOUTHAMPTON - CHELSEA

Zëvendësuesi Giroud shpëton Chelsean, shton problemet e Southamptonit

14 Prill, 2018 @14:25

Pas mesjavës me përmbysje në garat evropiane, me përmbysje ka...

5 PËR VIKEND

5 ndeshje që vendosin

Graph. O. Kraja

14 Prill, 2018 @6:49

Pesë duele, njëra më interesante se tjetra. Nga të gjitha ligat...

GJILANI-FERONIKELI

Starova vazhdon me barazime

13 Prill, 2018 @16:08

Barazimi i tretë me radhë i Sulejman Starovës prej se u emërua...

DFB POKAL

Bayerni me gol show në finale të Kupës

17 Prill, 2018 @21:43

Kampioni i Bundesligës, Bayern Munchen, duke e mposhtur bindshëm...

PARA PAK ÇASTESH

Bayern zyrtarizon Kovacin trajner

13 Prill, 2018 @12:24

Skuadra e Bayern Munchenit, ka zyrtarizuar trajnerin e ri të...

PREJ STINORIT TË ARDHSHËM

Niko Kovac trajner i ri i Bayernit

13 Prill, 2018 @10:56

Mediat gjermane mbrëmë kanë zbuluar emrin e trajnerit të ri të...

BUNDESLIGA

I gjashti rresht, Bayerni përsëri kampion

Foto: BT Sports

7 Prill, 2018 @19:52

Për të gjashtin vit me radhë, Bayerni është shpallur kampion i...

HANNOVER - WERDER

Pak minuta për Rashicën në humbjen e Werderit

6 Prill, 2018 @21:28

Në humbjen e pësuar sonte nga Hannoveri, pak minuta te Werderi u...

Të gjitha lajmet nga Bundesliga