Të gjitha lajmet

PAS NDESHJES

Vincent Zollo: I bindur, mund të garojmë për tituj

BOROZANI/ A.P

Vincent Zollo: I bindur, mund të garojmë për tituj

16 Shkurt, 2018 @2:01

Qendra amerikane e Bashkimit, Vincent Zollo, në një bisedë me Borozani.com, ka vlerësuar ndeshjen kundër Kerasan Prishtinës dhe gjendjen e Bashkimit.

Ishte një fitore tjetër e mirë për ne, jemi duke u komponuar shumë mirë. Jam i bindur, ne mund të garojmë për titull si në Superligë ashtu edhe në Balkan League, jam krenar që ne nuk kemi pësuar prej se kam veshur fanellën e Bashkimit (7 fitore, 0 humbje), treguam një punë të mrekullueshme së bashku me djemtë tonë. Gjithashtu edhe trajneri ynë i përkohshëm Illmen Bajra ka qenë tepër i angazhuar, pasi që arritëm 4 fitore rresht me të. Do të jetë një garë emocionuese për Play Off”.

TABELA AKTUALE / SUPERLIGA

Vincet Zollo në këtë ndeshje luajti me double-double, 22 pikë e 13 kërcime, derisa Bashkimi e regjistroi fitoren e 15-të në 20 xhiro të luajtura.

PAS NDESHJES

Leonard Mekaj: Me emocione ndaj ish-skuadrës

16 Shkurt, 2018 @0:16

Fundori i Yllit dhe i përfaqësueses së Kosovës, Leonard Mekaj,...

PAS NDESHJES

Imer Tahiri: Fitorja na hapi rrugët për Play Off

BOROZANI/ Arkiv

15 Shkurt, 2018 @23:39

Njëri ndër lojtarët kryesor në ndeshjen kundër Rahovecit, Imer...

VALON BUNJAKU

Super Bunjaku, triple-double për 22 minuta lojë

15 Shkurt, 2018 @22:53

Playmakeri i ri i Sigal Prishtinës dhe reprezentuesi i shpresave të...

PRISHTINA - BOREA

20-0, Prishtina vazhdon serinë

15 Shkurt, 2018 @21:15

Vazhdon forma perfekte e Sigal Prishtinës në Superligë! Kampioni...

YLLI - PEJA

Fitore për vendin e tretë

Foto: Korniza

15 Shkurt, 2018 @20:33

Pa shumë probleme, skuadra e Yllit ka shënuar fitore në takimin e...

KERASANI - BASHKIMI

E pesta me radhë për Bashkimin

BOROZANI / A.P

15 Shkurt, 2018 @20:25

Pas fitores në BIBL ndaj Ibrit të Rozhajës, skuadra e Bashkimit ka...

PRISHTINA - BOREA

Prishtina +8 pas 20 minutave

BOROZANI / ARKIV

15 Shkurt, 2018 @20:15

Pas 20 minutave lojë në kryeqytet, Prishtina udhëheq +8 pikë ndaj...

TREPÇA - RAHOVECI

Trepça mposht Rahovecin, shpreson Play Off-in

15 Shkurt, 2018 @19:56

Me rezultat 84-78 është mbyllur dueli i parë i natës së sotme...

KERASANI - BASHKIMI

P1: Bashkimi +20

BOROZANI / ARKIV

15 Shkurt, 2018 @19:41

Me rezultat 24-44 u mbyll pjesa e parë mes Kerasanit dhe Bashkimit,...

YLLI - PEJA

Epërsi e Yllit pas 20 minutave

BOROZANI / ARKIV

15 Shkurt, 2018 @19:38

Pas 20 minutave lojë në Therandë, rezultati shënon 58-39 në të...

PRISHTINA-BASHKIMI

Prishtina është aty, Bashkimi humb match-pointin e parë

BOROZANI/Arkiv

19 Maj, 2018 @19:51

Ka përfunduar ndeshja e tretë e serisë finale të PlayOffit...

PJESA E PARË: SIGAL PRISHTINA - BASHKIMI

Prishtina në epërsi

19 Maj, 2018 @18:20

Ka përfunduar para pak çastesh pjesa e parë e ndeshjes së tretë...

STARTING FIVE

Pesëshet e para: Sigal Prishtina - Bashkimi

19 Maj, 2018 @17:39

Janë publikuar pesëshet e para të Sigal Prishtinës dhe të...

NDARËSIT E DREJTËSISË

Përcaktohen referët për ndeshjen e tretë finale

BOROZANI/Arkiv

19 Maj, 2018 @12:38

Dueli i tretë i serisë finale të PlayOffit të Superligës...

GAME 3: PRISHTINA - BASHKIMI

Në kryeqytet për titullin historik

BOROZANI

19 Maj, 2018 @10:30

Natë e madhe për sportin prizrenas! Sonte në kryeqytet mes vete...

Të gjitha lajmet nga FBK Superliga