Të gjitha lajmet

VLLAZNIA - TREPÇA '89

Vllaznia mposht kampionin, arrin fitoren e parë

Vllaznia mposht kampionin, arrin fitoren e parë

13 Shtator, 2017 @18:33

Vllaznia
Trepça ‘89
Vllaznia 2 : 1 Trepça ‘89
Almedin Murati 25', Festim Alidemaj 45+4' Rron Broja 44'

Stadiumi i qytetit - Gjilan

Padyshim që befasia e xhiros së katërt ka ndodhur në takimin e zhvilluar sot në Gjilan.

Skuadra e Vllaznisë, e cila është në sezonin e saj debutues në Superligë, ka arritur ta fitojë takimin ndaj Trepçës ‘89, kampionit në fuqi, duke shkaktuar kështu befasi të dorës së parë.

Të gjitha golat e ndeshjes u shënuan në pjesën e parë, ndërsa fitoren historike Vllaznisë ia dhuroi goli i Festim Alidemajt në fundin e pjesës së parë. Më herët për epërsinë fillestare kishte shënuar Almedin Murati, mirëpo kjo epërsi u shua përkohësisht nga goli i Rron Brojës nga gjuajtja e lirë.

TABELA AKTUALE SUPERLIGA

Kjo është fitorja e parë e Vllaznisë, fitore e cila bën që kjo skuadër të largohet nga vendi i fundit në tabelë, kurse për Trepçën ‘89 kjo është humbja e dytë e sezonit.

CRYSTAL PALACE

Roy Hodgson rikthehet në Premier Ligë

13 Shtator, 2017 @16:16

Edhe pse në muajin e kaluar i mbushi të 70-tat, trajneri i njohur...

AFRIKANI KAMARA

Dukagjini merr Abu Kamaran e Feronikelit

13 Shtator, 2017 @14:35

Sulmuesi i stinorit të kaluar te Feronikeli, Abu Razard Kamara,...

GJERMANIA F - KOSOVA F

Gjermanet mposhtin kosovaret

13 Shtator, 2017 @10:47

Në përballjen e parë në kuadër të ndeshjeve parakualifikuese...

GRUPI A: BAYERN-ANDERLECHT

Bayern kalon Anderlechtin që mbeti me 10 lojtarë

Foto: uefa.com

12 Shtator, 2017 @22:49

Pas minutës së 11 të ndeshjes, Bayern mori kontrollin e lojës dhe...

GRUPI C: CHELSEA - QARABAG

Chelsea bindshëm ndaj Qarabagut

Foto: Squawka

12 Shtator, 2017 @22:45

Në rikthimin e tyre në Champions League pas 1 sezoni mungesë,...

GRUPI A: UNITED - BASEL

United rikthehet me fitore

Foto: uefa.com

12 Shtator, 2017 @22:43

Pas mungesës në Champions League vitin e kaluar, Manchester United...

REFEREE

Nuza dhe Selimaj në kualifikimet për Europianin U17

foto: ffk

19 Tetor, 2017 @12:50

Gjyqtarët nga Kosova me stemën e FIFA-së, Genc Nuza dhe Bujar...

UEFA CORE PROGRAM

Tre gjyqtarë nga Kosova diplomojnë në UEFA Core

19 Tetor, 2017 @8:35

Visar Kastrati, Granit Hyseni dhe Elvis Bicaj janë paisur me...

OPEROHET MAZREKAJ

Operim i suksesshëm për Mazrekajn, tre javë mungesë

Foto: prishtinafc.com

17 Tetor, 2017 @12:09

Mesfushori i Prishtinës, Mentor Mazrekaj, është operuar me sukses...

ORARI I NDESHJEVE

Orari i xhiros XI në Ligën e Parë

17 Tetor, 2017 @9:29

Është përcaktuar orari i xhiros XI në Ligën e Parë të Kosovës...

ORARI I NDESHJEVE

Orari i ndeshjeve të xhiros së XI

Foto: BOROZANI/ Arian Paçarizi

16 Tetor, 2017 @14:34

Është publikuar orari i ndeshjeve të xhiros së njëmbëdhjetë...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga