Të gjitha lajmet

VLLAZNIA-KEK

Vllaznia siguroi barazhin

BOROZANI/ Ariani Paçarizi

Vllaznia siguroi barazhin

18 Maj, 2017 @9:11

Vllaznia
KEK-u
Vllaznia 3 : 0 KEK-u
Premton MUJA, Shaban SULIMANI, Lirian FERATI

Skuadra e Vllaznisë së Pozharanit ka arritur suksesin më të madh të saj si klub në Kosovën e pavarur.

Ekipi me fitore të djeshme ndaj KEK-ut ka siguruar barazhin për Superligë të Kosovës në futboll, ndërsa ekipi nga Pozharani fitoi 3-0 ‘elektricistët’ me anë të golave të shënuara nga Premton Muja, Shaban Sulimani dhe Lirian Ferati.

TABELA AKTUALE

Tash, në dy xhirot e mbetura Vllaznisë i ka mbetur vetëm të përcaktojë përfundimisht a do të mbetet në vend të tretë apo të katërt për të kuptuar kundërshtarin e barazhit nga Superliga.

Vllaznia mund të ndeshet me Dritën (si është tabela aktuale), por nëse ka lëvizje në klasifikim në 2 xhirot e fundit, atëherë opcione mund të jenë: Ferizaji, e ndoshta edhe Liria.

WEDNESDAY-HUDDERSFIELD

Nuhiu s’arrin finalen, mbetet pa Premier Ligë

17 Maj, 2017 @23:31

Sulmuesi i Kosovës, Atdhe Nuhiu, është paraqitur në kohën...

COPPA ITALIA FINALE

Kupa e tretë me radhë, historike

17 Maj, 2017 @23:10

Me fitore ndaj Lazios 2-0 në finalen e Olimpicos, Juventus është...

MONACO-STETIENNE

Pas 17 vitesh, bëhen kampionë

17 Maj, 2017 @22:59

Me fitore 2-0 ndaj St Ettiene-it sonte, Monaco është bërë...

CELTA-REAL

Real Madrid pranë titullit

17 Maj, 2017 @22:50

Real Madrid ka shënuar fitore ndaj Celta Vigos sonte në ndeshjen e...

MEDIA

BBC shkruan për Trepçën’89

17 Maj, 2017 @22:32

Faqja sportive e BBC-së online, ka bërë të ditur se Trepça’89...

KUPA E MAQEDONISË

Befasohet Shkëndija, Pelisteri fiton Kupën

17 Maj, 2017 @19:59

Me befasi ka përfunduar Kupa e Maqedonisë! Edhe pse ishin...

READING-FULHAM

Reading në finale

16 Maj, 2017 @23:24

Një gol nga penalltia ka vendosur përballjen gjysmëfinale të...

CITY-WBA

Aromë e Ligës së Kampionëve

Yaya Toure duke festuar golin sonte/ Foto: premierleague.com

16 Maj, 2017 @22:55

Manchester City ka bërë edhe hapin e parafundit drejt sigurimit të...

ARSENAL - SUNDERLAND

Arsenali fiton, 1 pikë larg Liverpoolit

16 Maj, 2017 @22:31

Me 2 gola të Alexis Sanchez në pjesën e dytë, Arsenali e ka...

PËR MYSAFIRËT

Biletat Kosova-Turqia, në shitje për mysafirët

Pamje nga ndeshja e kaluar, Turqia-Kosova/ Foto: yenisafak

16 Maj, 2017 @22:19

Federata e Futbollit të Turqisë (TFF) ka bërë të ditur përmes...

VUSHTRRIA-KEK

KEK-u mbetet i pamposhtur edhe pas derbit

21 Tetor, 2017 @16:32

Rreth 1 mijë shikues ishin tubuar në Ferki Aliu të Vushtrrisë sot...

UEFA CORE PROGRAM

Tre gjyqtarë nga Kosova diplomojnë në UEFA Core

19 Tetor, 2017 @8:35

Visar Kastrati, Granit Hyseni dhe Elvis Bicaj janë paisur me...

KUPA E KOSOVËS: RRETHI I PARË

3 ndeshje të pazhvilluara dhe fitore 10-1 në Kupë

Futbollistët e KF Galaksia/ Foto: Arkiv

19 Tetor, 2017 @8:25

Dje pasdite kanë përfunduar 14 ndeshjet e rrethit të parë të...

HIDHET SHORTI

Çiftet e rrethit të parë të Kupës së Kosovës

Foto: FFK

16 Tetor, 2017 @21:09

Sot në selinë e FFK-së në praninë e Komisionit të Garave...

BASHKIMI KORETIN - VITIA

Kushtrim Rexhepi i jep fitoren Bashkimit

15 Tetor, 2017 @17:09

Me golin e Kushtrim Rexhepit, skuadra e Bashkimit nga Koretini e ka...

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë