Të gjitha lajmet

MOMENTE 2016

Vokrri Salihut: Do t’më çmendësh

Vokrri Salihut: Do t’më çmendësh

31 Dhjetor, 2016 @18:01

Njëra nga momentet më të bukura të vitit që po e lëmë pas ka qenë pranimi i Kosovës në UEFA.

Ndërsa në një intervistë për Kosovën Sot, sekretari i FFK-së, Eroll Salihu, ka shpjeguar momentet më stresuese të tij në jetë, derisa votohej për pranimin e Kosovës në shtëpinë e futbollit europian më 3 maj në Budapesht, njëkohësisht edhe qesharake.

“Zakonisht i marr gjërat me stres, ndërsa Vokrri është krejt i qetë. E ka një qetësi shpirtërore, ndërsa unë i shkaktoja stres në momentet e votimit duke i thënë vazhdimit ‘çka tash, çka tash’, derisa në një moment më tha: të lutem largohu se do t’më çmendësh edhe mua,” ka shpjeguar Salihu disa nga momentet qesharake për gazetën në fjalë gjatë pranimit të Kosovës në UEFA.

LIRIA

Liria emëron ndihmësin e trajnerit Beseni

31 Dhjetor, 2016 @17:22

Kryetrajneri i ri i Lirisë, Agron Beseni, do të jetë i ndihmuar...

PAS LËNDIMIT

Mustafi nesër në formacionin e Arsenalit

31 Dhjetor, 2016 @17:11

Megjithëse janë bërë vetëm dy ditë që nga rikthimi në...

KOLUMNE: PJESA E DYTË

Premier League – ma e mira në botë

31 Dhjetor, 2016 @15:44

Shumë artistë kanë arritur periudhën lartësuese pas vdekjes....

KOLUMNE

Arsyetimi i fundit e Kosovës!

BOROZANI/ Arkiv

31 Dhjetor, 2016 @14:07

Përfundimisht, ky vit do të njihet si viti kur nuk kemi më pengesa...

TRANSFER

Edhe një ikje nga Hajvalia, kësaj radhe drejt Ferizajit

30 Dhjetor, 2016 @22:43

Ferizaji ka bërë zyrtare përforcimin e tij të radhës. Skuadra...

FLET VOKRRI

“Kosova mund të përjashtohet nga UEFA e FIFA”

30 Dhjetor, 2016 @19:43

Pas entuziazmit të madh të krijuar pas pranimit të Kosovës në...

TRANSFER

Feronikeli nënshkruan me Malokun

30 Dhjetor, 2016 @19:37

Skuadra e Feronikelit ka kompletuar edhe përforcimin e tretë të...

BETIM HALIMI

Drita shterr Hajvalinë, edhe një përforcim

BOROZANI/Arian Paçarizi/Arkiv

30 Dhjetor, 2016 @16:21

Edhe lojtari i radhës i prezentuar nga Drita, ka kaluar...

NË PRITJE TË VENDIMIT

Sot Komisioni vendos për Flamurtari-Vëllaznimi

BOROZANI/Arkiv

23 Tetor, 2017 @10:55

Ndeshja e ndërprerë ndërmjet Flamurtarit dhe Vëllaznimit të...

BLICK.CH

Dhuna te Flamurtari-Vëllaznimi, në mediat e huaja

Printscreen/ Blick.ch

22 Tetor, 2017 @17:10

Nuk ka vonuar shumë dhe dhuna e shfaqur në Xhemajli Ibishi të...

VLLAZNIA-GJILANI

Gjilani dështon të merr kreun

21 Tetor, 2017 @15:44

Luajti si mysafir në terren të vetin. Kishte mundësinë që me...

PRISHTINA-BESA

E treta me radhë, Prishtina lidere

BOROZANI/ Erdis Driza/ Arkiv

21 Tetor, 2017 @15:19

Shumë me lehtë sesa që është pritur, Prishtina ka shënuar...

FORMACIONET ZYRTARE

11-shet: Vllaznia-Gjilani

21 Tetor, 2017 @14:09

Pak para fillimit të ndeshjes janë publikuar 11-shet fillestare...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga