Të gjitha lajmet

VËLLAZNIMI-DRENICA

Vula vulos, Vëllaznimi fiton

Vula vulos, Vëllaznimi fiton

8 Prill, 2018 @14:58

Vëllaznimi
Drenica
Vëllaznimi 1 : 0 Drenica
Lekë VULA 23'

Stadiumi i qytetit, Gjakovë

Një gol i shënuar nga sulmuesi i Vëllaznimit, Lekë Vula, në minutën e 23-të të ndeshjes, ka mjaftuar për fitoren e rëndësishme të gjakovarëve sot.

Edhe pse Vëllaznimi ishte me dhjetë lojtarë në fushë, pasi që Altik Muhaxhiri kishte marrë karton të kuq direkt pas startit ndaj Kreshnik Ukës jashtë 16-shes, kjo nuk u pengoi fare nxënësve të Arsim Gojanit që të luajnë deri në fund pa kalkulime.

TABELA AKTUALE

Vula shënoi për avantazhin 1-0, ndërsa Vëllaznimi vazhdoi me lojë të mirë. Drenica edhe pse tentoi, nuk pati ndonjë rast konkret, derisa erdhi penalltia.

E penalltinë e Drenicës dështoi ta shënojë sulmuesi më i mirë i këtij stinori te ekipi nga Skenderaj, Genc Hamiti. Hamiti shutoi jashtë portës, ndërsa Vëllaznimi menaxhoi lojën si duhet deri në fund, për tre pikë - që do të mund të luajnë rol kyq në shpëtimin përfundimtar të gjakovarëve, pa pasur nevojë për Play-Out.

VEDAT MURIQI

Muriqi afron Rizen drejt Superligës

8 Prill, 2018 @12:57

Sulmuesi i reprezentacionit të Kosovës, Vedat Muriqi, ka shënuar...

FORMACIONET STARTUESE

11-shet: Llapi-Gjilani

8 Prill, 2018 @12:35

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina dhe ai i Gjilanit, Arbnor Morina,...

BARCELONA-LEGANES

Barça barazon pamposhtshmërinë rekorde të elitës

Fotot: LaLiga/fb

7 Prill, 2018 @22:05

Lionel Messi ka shënuar hat-trick, derisa Barcelona ka barazuar...

BUNDESLIGA

I gjashti rresht, Bayerni përsëri kampion

Foto: BT Sports

7 Prill, 2018 @19:52

Për të gjashtin vit me radhë, Bayerni është shpallur kampion i...

CITY - UNITED

Përmbysje e United, shtyhet festa e Cityt

7 Prill, 2018 @19:37

Shtyhet festa e Manchester Cityt! Përkundër pjesës së parë të...

KEK-DUKAGJINI

Maksuti e Sahiti, bombardojnë për fitore

Foto: KF KEK/fb

7 Prill, 2018 @15:15

Skuadra e KEK-ut që xhiron e kaluar pësoi humbje nga Ferizaji si...

FERONIKELI-TREPÇA'89

Barazimi i radhës, në derbin e ditës

Fotot: KF Feronikeli/fb dhe KFTrepça'89/fb/ A.O.

7 Prill, 2018 @14:49

Me përfundimin e ndeshjes derbi të ditës ndërmjet Feronikelit dhe...

BESA-DRITA

Drita fiton, krijon distancë për qetësi

Foto: DritaFC/fb/G. Haziri

7 Prill, 2018 @14:31

Drita po vazhdon të marshojë drejt titullit të kampionit të...

EVERTON - LIVERPOOL

As gola e as kartona në ‘Merseyside Derby’

7 Prill, 2018 @14:17

Në ndeshjen hapëse të javës në Premier League, Evertoni dhe...

TURNEU ZHVILLIMOR U16

Kosova U16 triumfon ndaj rivalit të dytë

Fotot: FFK

7 Prill, 2018 @14:03

Përfaqësuesja e Kosovës, e përbërë me futbollistë nën moshën...

FERONIKELI - LIRIA

Pa gola në Drenas, por Liria ngjitet

BOROZANI / A.P

21 Prill, 2018 @15:58

Në takimin e zhvilluar në Drenas mes Feronikelit dhe Lirisë,...

GJILANI - TREPÇA '89

Kampioni mposhtet në Gjilan

21 Prill, 2018 @15:53

Me rezultat 2-0 u mbyll njëra nga dy ndeshjet e para të xhiros së...

JAVA XXVIII

Dy ndeshje nga Superliga

BOROZANI / A.P

21 Prill, 2018 @9:04

Me fillim nga ora 15:00, sot zhvillohen dy ndeshje nga Superliga e...

KF VËLLAZNIMI

Vëllaznimi jashtë Evropës, edhe nëse e fiton Kupën

Foto: B.B

19 Prill, 2018 @16:40

Pas kualifikimit në finalen e Kupës së Kosovës, një lajm aspak i...

DUELI FINAL, I EKIPEVE QË LUAJTËN 24 VITE MË PARË

Finalja Prishtina-Vëllaznimi, pas 24 vitesh!

Foto: prishtinafc.com

19 Prill, 2018 @7:05

Janë bërë plotë 24 vite prej se për herë të fundit në finale...

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga