Të gjitha lajmet

HAJVALIA - VUSHTRRIA

Vushtrria 7she, në lojë për Superligë direkt

BOROZANI/A.P./Arkiv

Vushtrria 7she, në lojë për Superligë direkt

6 Maj, 2018 @18:45

Hajvalia
Vushtrria
Hajvalia 1 : 7 Vushtrria
n.n. Jetmir TOPALLI (3), Dior ZABËRXHA, Daut MAXHUNI, Labinot OSMANI, Bashkim SHALA

Stadiumi i Kishnicës, Kishnicë

Derisa Hajvalia po lufton për të shpëtuar stinorin në Ligë të Parë, Vushtrria ka kaluar me rafall golash në Kishnicë sot për të shënuar fitore të thellë 1-7 dhe për t’i mbajtur gjallë shpresat për Superligë.

Jetmir Topalli ka shënuar hat-trick, ndërsa nga një gol kanë shënuar Dior Zabërxha, Daut Maxhuni, Labinot Osmani dhe Bashkim Shala në fitoren e thellë.

TABELA AKTUALE

Vushtrria pas kësaj fitoreje do të ketë rast direkt për të bërë pjesë në Superligë, pasi që luan me liderin, Ballkani, në xhiron që vjen, ndërsa në xhiron e fundit është mysafir i Kosovës së Prishtinës.

CHELSEA - LIVERPOOL

Chelsea mposht Liverpool, ‘nxehet’ gara për top4

6 Maj, 2018 @18:38

Nxehet gara për top4 në Angli! Humbja e Tottenhamit dje dhe...

BALLKANI - 2 KORRIKU

Ballkani pranë sigurimit të Superligës

Foto: KFBallkani/fb

6 Maj, 2018 @18:32

Skuadra nga Suhareka, Ballkani, me fitore ndaj 2 Korrikut sot në...

VËLLAZNIMI - LLAPI

Vëllaznimi tenton shpëtimin direkt

BOROZANI/G.P.

6 Maj, 2018 @17:44

Dy gola të shënuara në pjesë të parë, pas një loje të mirë...

FLAMURTARI - VLLAZNIA

Flamurtari në barazh, Vllaznia fundoset definitivsht

Foto: KFFlamurtari/fb

6 Maj, 2018 @17:29

Dy fitore ndaj dy rivalëve direkt në luftë për mbijetesë përmes...

PRISHTINA - GJILANI

Baftiu e Khalid i japin jetë Prishtinës

Foto: prishtinafc.com/arkiv

6 Maj, 2018 @17:21

Dukej se po largoheshin nga lufta për titull. Gjilani kishte marrë...

TREPÇA'89-BESA

Kampioni s’fal Besën

Foto: KFTrepca89/fb

6 Maj, 2018 @17:13

Trepça’89 me nga një gol të shënuar për pjesë dhe duke dominuar...

DRITA - LIRIA

Drita me hapa të sigurta drejt titullit

Foto: KFDrita/fb

6 Maj, 2018 @16:50

Skuadra e Dritës ka dominuar gjatë tërë ndeshjes së sotme ndaj...

NAPOLI - TORINO

Napoli lëshon avantazhin, Juve merr aromën e titullit të radhës

Foto: SSCNapoli/fb

6 Maj, 2018 @16:22

Juventus është ndarë më i kënaqur nga rezultati 2-2, të cilën...

PAS WOLVESIT

Cardiff në Premier Ligë

6 Maj, 2018 @14:55

Skuadra uellsiane, Cardiff City, me barazim ndaj Readingut sot 0-0...

SHEFFIELD WEDNESDAY

Hat-trick i Nuhiut në fitore

6 Maj, 2018 @14:40

Sulmuesi i Kosovës, Atdhe Nuhiu, ka shënuar hat-trickun e parë të...

BALLKANI - 2 KORRIKU

Ballkani pranë sigurimit të Superligës

Foto: KFBallkani/fb

6 Maj, 2018 @18:32

Skuadra nga Suhareka, Ballkani, me fitore ndaj 2 Korrikut sot në...

DUKAGJINI - BALLKANI

Ballkani mposht Dukagjinin dhe ruan kreun

Foto: Liga e Parë e Kosovës (Facebook)

29 Prill, 2018 @18:35

Me fitoren e therandasve është mbyllur dueli i sotëm mes Dukagjini...

JAVA XXVII

Punë e vështirë për liderët e Ligës së Parë

29 Prill, 2018 @8:51

Përveç ndeshjeve të Superligës, sot futbolli kosovar sjell edhe...

JAVA XXVII

3 ndeshje nga Liga e Parë

28 Prill, 2018 @8:51

Me fillim nga ora 15:00, sot zhvillohen 3 ndeshje në kuadër të...

CAKTOHEN DATAT

Barazhi i Superligës, në fund të majit

BOROZANI/ E. D./ Arkiv

26 Prill, 2018 @15:24

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) ka përcaktuar sot datat e...

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë