Të gjitha lajmet

KOSOVA(P)-VUSHTRRIA

Vushtrria këndellet me fitore

BOROZANI/Arkiv

Vushtrria këndellet me fitore

16 Prill, 2017 @16:33

Kosova (P)
Vushtrria
Kosova (P) 1 : 4 Vushtrria

Skuadra e Vushtrrisë ka shënuar fitore të lehtë sot ndaj Kosovës në Prishtinë për të mbajtur gjallë shpresat për ngritje në Superligë, ndërsa është këndellur njëkohësisht prej humbjes nga Vëllaznimi në xhiron që shkoi.

Vushtrria ka fituar bindshëm si mysafir me rezultat 1-4, derisa golat kanë ardhur nga Daut Maxhuni (2), Argjent Mustafa (1) dhe Dior Zabërxha (1).

TABELA AKTUALE E LIGËS SË PARË

Kosova e Prishtinës në anën tjetër është në pozitë të dhjetë dhe nuk duket të ketë brenga të mbijetesës për momentin.

VLLAZNIA-RAHOVECI

Mustafa e Livoreka sjellin fitoren e Vllaznisë

16 Prill, 2017 @16:26

Skuadra e Vllaznisë së Pozharanit ka shënuar fitoren e radhës në...

VËLLAZNIMI-R.SADIKU

Vëllaznimi i afrohet kreut

16 Prill, 2017 @16:20

Pas humbjes së Flamurtarit në këtë xhiro nga 2 Korriku,...

BESA-LIRIA

Besa dominon dhe fiton, Liria 8 xhiro pa fitore!

16 Prill, 2017 @16:02

Besa ka shënuar fitore ndaj Lirisë sot në “Shahin Haxhiislami”...

FERIZAJ - DRENICA

Pa fitues mes Ferizajit e Drenicës

16 Prill, 2017 @16:00

Në takimin e luajtur sot në Ferizaj, Ferizaji e Drenica kanë...

DRITA - TREPÇA 89

Lideri nuk gabon, ruan distancën

BOROZANI/ Arian Paçarizi

16 Prill, 2017 @15:41

Pas fitoreve të Feronikelit dhe Prishtinës në ndeshjet...

BESA - LIRIA

Formacionet zyrtare: Besa - Liria

Borozani/ Arian Paçarizi

16 Prill, 2017 @14:22

Besa: Kolshi, Papuqi, Prekazi, Osmani, Emini, Dabiqaj, Qorraj,...

DRITA - TREPÇA 89

Formacionet zyrtare: Drita - Trepça 89

BOROZANI/ Arian Paçarizi

16 Prill, 2017 @14:07

Drita: Halimi, Haliti, Gashi, Kuka, Hashani, Sejdiu, Nexhipi, ...

FERIZAJ - DRENICA

Formacionet zyrtare: Ferizaj - Drenica

16 Prill, 2017 @13:56

Janë publikuar skuadrat startuese të Ferizajit dhe Drenicës.

UNITED - CHELSEA

Mungon Cortouis!

16 Prill, 2017 @12:56

Pak para ndeshjes kryesore së xhiros XXXIII në Premier League,...

RED BULL LEIPZIG apo SALZBURG?!

Leipzig siguroi Ligën e Kampionëve, por nuk e di nëse mund të bëhet pjesë e saj

16 Prill, 2017 @11:38

Skuadra e RB Leipzigut ka siguruar për herë të parë në histori...

JAVA XIX

Orari i ndeshjeve të Ligës së Parë

26 Shkurt, 2018 @16:49

3 ndeshje të xhiros së XIX në Ligën e Parë luhen të shtunën,...

VITIA-RAHOVECI

Berisha i sjell tre pikë shprese Rahovecit

25 Shkurt, 2018 @16:31

Në përballjen tjetër të sotshme në kuadër të Ligës së Parë,...

VUSHTRRIA-FERIZAJI

Nga një gol në borë

25 Shkurt, 2018 @15:35

Derbi i Ligës së Parë, që nisi me 10 minuta vonesë për shkak se...

PARA DERBIT

Derbi i Ligës së Parë, zhvillohet

25 Shkurt, 2018 @12:48

Përkundër borës që ka mbuluar stadiumin, sipas informatave të...

TREPÇA-ONIX

Onix futet në lojë për Superligë

24 Shkurt, 2018 @16:13

Skuadra e re nga Banja e Pejës, Onix, me fitoren e madhe të arritur...

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë