Të gjitha lajmet

WIZARDS - CELTICS @ GAME 6

Wall dërgon serinë në ndeshjen e 7

Foto:nba.com

Wall dërgon serinë në ndeshjen e 7

13 Maj, 2017 @8:07

Washington Wizards
Boston Celtics
Washington Wizards 92 : 91 Boston Celtics
Bradley BEAL 33 pikë Isaiah THOMAS 27 pikë

Ndeshja e gjashtë në serinë Washington Wizards - Boston Celtics, sidomos në minutat e fundit, ishte një dramë e vërtetë.

Që të dyja skuadrat kalonin në epërsi në dy minutat e fundit, por në 7 sekondat e fundit, rezultati ishte 91-89 në favor të Bostonit. Topi ishte te Washingtoni, ndërsa iniciativën e mori John Walli dhe e arriti qëllimin duke shënuar për 92-91 dhe e dërgoi serinë në ndeshjen e 7.

a

Bradley Beal ishte koshashënuesi më i mirë me 33 pikë të shënuara, por John Walli u bë heroi i natës, ku luajti me 26 pikë e 8 asistime.

Ndërsa në anën tjetër, lojtarët e Bostonit luajtën për ta përfunduar serinë, ku u dalluan, Avery Bradley (27 pikë), Isaiah Thomas (27 pikë) dhe Al Horford (20 pikë), por nuk mjaftoi për fitore.

SKEMA E PLAY OFFIT

Ndeshja e shtatë dhe e fundit e serisë, do të luhet në Boston më 15 maj, ku do të përcaktohet kundërshtari i Cleveland Cavaliersit në finale të Konferencës Lindore.

ANTHONY RANDOLPH

Sllovenia do qendrën e Real Madridit

12 Maj, 2017 @14:14

Basketbollisti amerikan që luan për Real Madridin, Anthony Randolph...

SPURS - ROCKETS @ GAME 6

San Antonio në finale të Perëndimit

Foto: nba.com

12 Maj, 2017 @8:57

San Antonio Spurs, e deklasoi Houston Rocketsin në ndeshjen e...

UNITED - KALAJA @ GAME 2

Kalaja në Ligë të Parë, mposht Unitedin në finale

KB Kalaja me trofeun e Ligës së Dytë

11 Maj, 2017 @22:05

Skuadra nga Prizreni, KB Kalaja, ka shënuar fitore edhe në ndeshjen...

DRITA - BOREA @ GAME 2

Borea në Superligë! Fiton Ligën e Parë

11 Maj, 2017 @18:56

Klubi nga Peja, Borea, ka arritur që të mposht Dritën e Gjilanit...

GAME 7: CELTICS - CAVS

Mbreti James shkëlqen, Cavs në finalen e madhe

Foto: NBA/fb

28 Maj, 2018 @6:36

Me një ndihmë të vogël nga shokët e tij të skuadrës, LeBron...

GAME 6: WARRIORS - ROCKETS

Klay 35p, kampioni çon serinë në ndeshjen 7

Foto: nba.com

27 Maj, 2018 @10:34

Situatat e ndryshme gjatë stinorit, ekipin e quajtur si superekip e...

GAME 6: CAVS - CELTICS

Art në palestër, LeBron 46, Cavs barazon

Foto: NBA/fb

26 Maj, 2018 @8:54

“Natyrisht, është ndjenjë e mirë të luash edhe një ndeshje....

GAME 5: ROCKETS - WARRIORS

Raketat para lansimit në finale!

Foto: NBA/fb

25 Maj, 2018 @7:44

Edhe pse mendohej që Golden State Warriors do ta ketë lehtë dhe...

GAME 5: CELTICS - CAAVS

Boston Celtics pranë finales

Foto: nba.com

24 Maj, 2018 @8:32

Boston Celtics, sot në mëngjes në ndeshjen e pestë të serisë...

Të gjitha lajmet nga NBA