Të gjitha lajmet

NBA FINALS - GAME 1

Warriors mbijeton pas vazhdimeve ‘grushtin’ e superJamesit

Foto: NBAt/fb

Warriors mbijeton pas vazhdimeve ‘grushtin’ e superJamesit

1 Qershor, 2018 @10:08

Golden State Warriors
Cleveland Cavaliers
Golden State Warriors 124 : 114 Cleveland Cavaliers

REZULTATI I KOHËS SË RREGULLT :107-107. Oracle Arena.

LeBron James ka dhënë gjithçka nga vetja. Ai ka kthyer Cleveland Cavaliersin në lojë, ka shënuar rekord karriere në finale me pikë të shënuara - por në vazhdime Golden State Warriors këndelli sulmin, për të shënuar fitore e për të nisur serinë mbarë, 1-0.

Performancë maestrale nga ana e James. Përfundoi ndeshjen me 51 pikë, duke pasur lojën më të mirë pas stinorit të rregullt. Dominoi në të dy anët e parketit duke shfrytëzuar fizikun e tij, ku shtoi edhe 8 asistime e 8 kërcime, duke shkuar në të tetën ndeshje passezonale me mbi 40 pikë të shënuara!

PLAYOFF SKEMA

Edhe Warriors kishin momentet e tyre, por asnjëri nuk mund të krahasohet me performancën madhore të Lebronit.

Por, në fund flet ekipi dhe rezultati.

Steph Curry përfundoi takimin me 29, Kevin Durant me 26, ndërsa Klay Thompson me 24 të tjera. Ekipi i luftëtarëve nuk fali në vazhdime dhe arriti që të dalë fitues për të nisur me fitore serinë finale.

 

Dueli i dytë i finales së madhe të NBA-së zhvillohet më 4 qershor në ora 2 të mëngjesit.

KOSOVA U18

30 të ftuar nga selektori Karabeg

Foto: fiba.com/arkiv

29 Maj, 2018 @17:34

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës U18, Ibrahim Karabeg...

FEMRAT U18

Shatri shpall listën e gjërë U18

Foto: fiba.com/arkiv

29 Maj, 2018 @17:27

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës U18 (Femrat), Fidan...

GAME 7: ROCKETS - WARRIORS

Curry-Durant s’lejojnë befasi! Finalja e katërt, e njejtë

Foto: nba/fb

29 Maj, 2018 @7:39

Kur kishin mbetur edhe 24 minuta lojë, Houston Rockets ishte në...

RED BULL REIGN - NATIONAL FINALS

Che Bar në Washington

Foto: RBReign/KS

28 Maj, 2018 @16:34

Skuadra e Che Barit ka shënuar fitore 7-4 në finalen kombëtare të...

GAME 7: CELTICS - CAVS

Mbreti James shkëlqen, Cavs në finalen e madhe

Foto: NBA/fb

28 Maj, 2018 @6:36

Me një ndihmë të vogël nga shokët e tij të skuadrës, LeBron...

GAME 6: WARRIORS - ROCKETS

Klay 35p, kampioni çon serinë në ndeshjen 7

Foto: nba.com

27 Maj, 2018 @10:34

Situatat e ndryshme gjatë stinorit, ekipin e quajtur si superekip e...

FTOHET NË REPREZENTACION

Tmusic ftohet, por s’mund të ndihmojë Kosovën tash

BOROZANI/ A. P.

26 Maj, 2018 @14:08

Njëri ndër basketbollistët më të dalluar të Bashkimit këtë...

GAME 6: CAVS - CELTICS

Art në palestër, LeBron 46, Cavs barazon

Foto: NBA/fb

26 Maj, 2018 @8:54

“Natyrisht, është ndjenjë e mirë të luash edhe një ndeshje....

KOLUMNE

KB Bashkimi

BOROZANI/ A. P.

25 Maj, 2018 @21:03

Në vitet 1990’ta, në Prizren (dhe në tërë Kosovën),...

VËLLAZNIMI U16

Vëllaznimi U16 drejt Durrësit për miqësore

Foto: KB Vëllaznimi U16 Faceook

25 Maj, 2018 @18:57

Për herë të tretë me radhë, skuadra e Vëllaznimit U16 do të...

GAME 7: ROCKETS - WARRIORS

Curry-Durant s’lejojnë befasi! Finalja e katërt, e njejtë

Foto: nba/fb

29 Maj, 2018 @7:39

Kur kishin mbetur edhe 24 minuta lojë, Houston Rockets ishte në...

GAME 7: CELTICS - CAVS

Mbreti James shkëlqen, Cavs në finalen e madhe

Foto: NBA/fb

28 Maj, 2018 @6:36

Me një ndihmë të vogël nga shokët e tij të skuadrës, LeBron...

GAME 6: WARRIORS - ROCKETS

Klay 35p, kampioni çon serinë në ndeshjen 7

Foto: nba.com

27 Maj, 2018 @10:34

Situatat e ndryshme gjatë stinorit, ekipin e quajtur si superekip e...

GAME 6: CAVS - CELTICS

Art në palestër, LeBron 46, Cavs barazon

Foto: NBA/fb

26 Maj, 2018 @8:54

“Natyrisht, është ndjenjë e mirë të luash edhe një ndeshje....

GAME 5: ROCKETS - WARRIORS

Raketat para lansimit në finale!

Foto: NBA/fb

25 Maj, 2018 @7:44

Edhe pse mendohej që Golden State Warriors do ta ketë lehtë dhe...

Të gjitha lajmet nga NBA