Të gjitha lajmet

ROLAND GARROS 2018 - ROUND I

Wawrinka s’kalon raundin e parë

Foto: www.rolandgarros.com

Wawrinka s’kalon raundin e parë

28 Maj, 2018 @18:12

guillermo garcia-lopez (spanjë) 6 3 4 7 6
stanislas wawrinka (zvicër) 2 6 6 6 3

Befasi që në xhiron e parë të Roland Garrosit. Zvicerani Stanislas WaWrinka nuk ka arritur t’i bëj ballë Guillermo Garcia-Lopezit në duelin e gjatë, pesë sete.

“Renditja e ATP listës nuk gënjen. Nëse luan je në krye të saj, nëse nuk je, je poshtë. Tash e tutje, do të më duhen ëildcard-at për të marrë pjesë në turne të ndryshëm. Gjithashtu, do të marr pjesë edhe në turne të nivelit më të ulët për të kthyer veten në formë,” kanë qenë fjalët e Wawrinkas, i cili si duket e kishte pritur eliminimin pasi që nuk ishte në formën e tij më të mirë pas lëndimit.

Garcia-Lopez e mposhti zviceranin 6-2, 3-6, 4-6, 7-6 dhe 6-3 për të kaluar në xhiron e dytë të French Openit.

FINALJA E PLAYOFFIT

Besa Famgas feston titullin e pestë me radhë

Foto: FHK

28 Maj, 2018 @16:22

Titulli i katërmbëdhjetë i kampionit pas luftës dhe i pesti me...

MONACO GP

Ricciardo fiton në Monaco

Fotot: Formula1.com

27 Maj, 2018 @16:42

Ngasësi i Red Bullit, Daniel Ricciardo, ka bërë një garë të...

HENDBOLL

Prishtina arrin finalen

Foto: KH Prishtina

18 Maj, 2018 @11:11

Prishtina është finalistja e dytë e Play Off-it të Superligës...

ATP RANKINGS

Federer përsëri Nr 1

14 Maj, 2018 @14:02

Roger Federer i është kthyer kreut të renditjes botërore në...

FED CUP

Kosova mposht Madagaskarin në Fed Cup

Foto: Tennis Kosova

16 Prill, 2018 @17:14

Në kuadër të turneut të tenisit Fed Cup që po mbahet në Tunizi,...

TENIS

5 gjyqtarë nga Kosova në Davis dhe Fed Cup

21 Shkurt, 2018 @17:47

5 gjyqtarë nga Kosova do të marrin pjesë në dy turne...

ROTTERDAM OPEN

Legjenda triumfoi edhe në Rotterdam

19 Shkurt, 2018 @22:20

Njëzetë-herë kampioni i Grand Slam-eve dhe njeriu që ka arritur...

KOLUMNE

Roger Federer, i pa-moshë

8 Shkurt, 2018 @12:15

Me të 37-at, Federeri i bën ballë edhe temperaturës, edhe...

Të gjitha lajmet nga Tenis