Të gjitha lajmet

THE MIRROR

Wenger vazhdon, por me risi

Wenger vazhdon, por me risi

19 Prill, 2017 @10:10

E përditshmja britanike, The Mirror, ka bërë të ditur sot se trajneri nën presion i Arsenalit, Arsene Wenger, është ‘gati i sigurt’ për vazhdim të kontratës me Arsenalin.

Sipas gazetës në fjalë, Wenger do të nënshkruajë kontratë edhe për dy vite tjera me Arsenalin në fund të këtij stinori, ndërsa ndër kërkesat e para të tij janë largimi i trajnerit të portierëve, Gerry Peyton dhe kondicionerit të skuadrës, Tony Colbert.

Në anën tjetër, sa i përket lojtarëve të rinj që pritet të vinë në skuadër si emra kryesorë janë përfolur të jenë sulmuesi fantastik i Lyonit, Alexandre Lacazette dhe mbrojtësi boshnjak i Schalkes, Sead Kolasinac.

Bile, shton Mirror, mbrojtësit të krahut Kolasinac i është thënë se do të punosh nën urdhërat e Wengerit edhe për së paku dy vite tjera, ka shkruar gazeta në fjalë.

JUAN MATA

Besiktas synon Matën?!

19 Prill, 2017 @10:02

E përditshmja turke, Milliyet, në numrin e sotëm ka përfolur një...

MANUEL NEUER

Neuer ka thyer këmbën!

Foto: fcbayern/ twitter

19 Prill, 2017 @9:29

Portieri i Bayern Munchenit, që po cilësoset si ndër më të...

PARA NDESHJES: MONACO-DORTMUND

Dortmund llogaritet favorit përsëri!

Fotot: uefa.com

19 Prill, 2017 @8:53

Sikurse në ndeshjen e parë që e humbën 3-2 në shtëpi, ashtu...

PARA NDESHJES: BARCELONA-JUVENTUS

A do ta bëjnë edhe kundër Juventusit?

Foto: fcbarcelona+juventus/facebook

19 Prill, 2017 @8:21

Sonte zhvillohet përballja e madhe e Ligës së Kampionëve...

CRISTIANO RONALDO NË KRYE

TOP shënuesit në garat e UEFA-së

18 Prill, 2017 @23:59

Pas ndeshjes së sontme, ku Cristiano Ronaldo arriti të shënojë...

PLAYER RATINGS: REAL-BAYERN

Ronaldo hat-trick, por tjetërkush është lojtar i ndeshjes

18 Prill, 2017 @23:47

Përkundër hat-trickut të Cristiano Ronaldos sonte në përballje...

PAS NDESHJES

Dy golat e Ronaldos, kontestuese

18 Prill, 2017 @23:27

Gjyqtari hungarez i ndeshjes Real Madrid - Bayern, Viktor Kassai,...

CRISTIANO RONALDO

I pari që arrin 100-shin

18 Prill, 2017 @23:24

Sulmuesi portugez i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, ka arritur...

REAL-BAYERN

CR7 me hat-trick rrënon Bayernin

18 Prill, 2017 @23:12

Real Madrid ka kaluar edhe një pengesë të rëndësishme në luftë...

CHAMPIONS LEAGUE

Leicesteri largohet ndershëm, Atletico në gjysmëfinale!

18 Prill, 2017 @22:39

Pas fitores 1-0 në Madrid, Atletico i Simeones mori rezultat pozitiv...

CARABAO CUP

Çiftet çerekfinale për Kupën e Ligës

26 Tetor, 2017 @18:48

Pas ndeshjeve të luajtura të martën e të mërkurën, sot u mbajt...

FIFA PUSKAS AWARD 2017

Olivier Giroud fiton ‘Puskas Award 2017’

23 Tetor, 2017 @20:51

Në mbrëmjën e ndarjes së çmimeve nga FIFA për më të mirët e...

EVERTON

Shkarkohet Koeman

23 Tetor, 2017 @14:43

Pas rezultateve të dobëta si në Premier League ashtu edhe në...

SPURS-LIVERPOOL

Kane shkëlqen, Spurs shkatërron Liverpoolin

22 Tetor, 2017 @21:19

Sulmuesi i Anglisë, Harry Kane, ka shënuar dy herë dhe ka bërë...

EVERTON-ARSENAL

Ozil me gol e asist, Arsenal fut në krizë Evertonin

Foto: premierleague.com

22 Tetor, 2017 @17:26

Mesfushori gjerman, Mesut Ozil, ka shënuar golin e parë të...

Të gjitha lajmet nga Premier League