Të gjitha lajmet

1/4: LEIPZIG - MARSEILLE

Werner për epërsinë e Leipzigut

Werner për epërsinë e Leipzigut

5 Prill, 2018 @22:14

RB Leipzig
Olympique Marseille
RB Leipzig 1 : 0 Olympique Marseille
T.Werner 45+1'

Red Bull Arena (Leipzig)

Një gol i Timo Werner ishte i mjaftueshëm që Leipzigu ta fitojë duelin e parë çerekfinal përballë Marseillet.

Werner shënoi pas një kundërsulmi fantastik të vendasve, ndërsa gola të tjerë deri në fund të duelit nuk pati.

Kjo fitore lë gjithçka të hapur për ndeshjen e kthimit në Francë javën e ardhshme, me Marseillen që edhe sonte dëshmoi që është skuadër shumë mirë e organizuar, përkundër humbjes së pësuar.

1/4: LAZIO - SALZBURG

Goli i Berishës, s’mjaftoi ndaj Lazios

Fotot: uel

5 Prill, 2018 @22:01

Mesfushori i reprezentacionit të Kosovës, Valon Berisha, ka...

1/4: ARSENAL - CSKA MOSCOW

‘Poker’ londinez për gjysmëfinale

5 Prill, 2018 @21:49

Në garën e vetme e cila ia mundëson shpëtimin e sezonit, Arsenali...

1/4: ATLETICO - SPORTING

45 minuta mjaftojnë për Atleticon

Foto: uel

5 Prill, 2018 @21:49

Atletico Madrid ka shënuar fitore me rezultat 2-0 ndaj Sportingut...

XHIRO XXVI

Terminet dhe referët e xhiros XXVI në Superligë

BOROZANI/ Arian Paçarizi

5 Prill, 2018 @16:09

FFK-ja ka publikuar terminet dhe zyrtarët e ndeshjeve të xhiros...

JAVA XXIV

Liga e Parë, terminet e xhiros XXIV

5 Prill, 2018 @15:46

Janë përcaktuar terminet për xhiron XXIV të Ligës së Parë të...

1/4: LIVERPOOL - CITY

Liverpool fantastik, deklason Cityn dhe bën hap drejt gjysmëfinaleve

Foto: UCL

4 Prill, 2018 @21:40

Përkundër parashikimeve dhe faktin që City llogaritej favorit,...

INTER - JUVENTUS

Dy përmbysje dhe një fitore e Juventusit në ‘Derby d’Italia’

28 Prill, 2018 @22:24

Një nga ndeshjet më dramatike të sezonit në Serie A u zhvillua...

KOLUMNE

5 për fundjavë!

O.K / BOROZANI

28 Prill, 2018 @9:00

1 Freiburg – Koln (e shtunë, ora 3.30) E shtuna pasdite do të...

5 PËR VIKEND

5 derbi për vikend

Graph. O.Kraja

21 Prill, 2018 @13:19

Manchester Utd – Tottenham (e shtunë, ora 6e15) Të dyjave iu...

5 PËR VIKEND

5 ndeshje që vendosin

Graph. O. Kraja

14 Prill, 2018 @6:49

Pesë duele, njëra më interesante se tjetra. Nga të gjitha ligat...

5 PËR FUNDJAVË

Manchester, Merseyside, Lanterna, Madrid…

BOROZANI / OLSEN KRAJA

7 Prill, 2018 @9:00

1. Everton – Liverpool (e shtunë, ora 1e30) Gary Neville pas...

Të gjitha lajmet nga Serie A